reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Umowy podatkowe z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi oraz Kajmanami

Umowy podatkowe z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi oraz Kajmanami

28 listopada 2013 r. Ministerstwo Finansów podpisano umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Brytyjskich Wysp Dziewiczych o wymianie informacji w sprawach podatkowych wraz z protokołem oraz Wspólną Deklarację Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Rządu Brytyjskich Wysp Dziewiczych, a także 29 listopada 2013 r. umowę między Rzecząpospolitą Polską a Kajmanami o wymianie informacji w sprawach podatkowych.

W przypadku Polski umowa z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi obejmuje podatki dochodowe: od osób fizycznych i od osób prawnych oraz podatek od towarów i usług, natomiast umowa z Kajmanami obejmuje podatki dochodowe: od osób fizycznych oraz od osób prawnych.

Zgodnie z przewidzianą w umowach procedurą wymiany informacji na żądanie strony mogą przekazywać informacje dotyczące m.in. wymiaru i poboru podatków, windykacji i egzekucji zaległości podatkowych czy dochodzenia w sprawach podatkowych lub ścigania w sprawach przestępstw podatkowych (art. 1 umowy).

Nowa umowa podatkowa z USA w 2014 r.

Umowa podatkowa z Bermudami

Umowy, oprócz umożliwienia dwustronnej wymiany informacji przez banki oraz inne instytucje finansowe, regulują kwestie takie jak prowadzenie kontroli za granicą, ponoszenie kosztów udzielenia informacji oraz zasady zachowania ich poufności.

Dokumenty sporządzone w oparciu o Modelową Umowę OECD w sprawie wymiany informacji w sprawach podatkowych spełniają aktualne standardy w tej dziedzinie.

Zapraszamy do dyskusji na forum o podatkach

Nowa umowa podatkowa z Singapurem

Zmiana umowy podatkowej ze Słowacją

Teksty umów są dostępne na stronie Finanse.mf.gov.pl w zakładce ABC Podatków / Umowy międzynarodowe (link otwiera okno w innym serwisie).

reklama

Czytaj także

Źródło:

Ministerstwo Finansów
Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama