REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca tymczasowa - dla kogo jest dobrym wyborem

Praca tymczasowa - dla kogo jest dobrym wyborem
Praca tymczasowa - dla kogo jest dobrym wyborem
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dla kogo jest praca tymczasowa? Czy to dobry pomysł na zarobienie pieniędzy np. dla osób, które z różnych przyczyn znalazły się w innym kraju lub mieście? Czy to coś dla tych, którzy po prostu nie chcą na dłużej przywiązywać się do przysłowiowego biurka?

Jest moda na pracę tymczasową. Dlaczego?

Czasy, gdy całe życie zawodowe spędziliśmy w jednym miejscu, już dawno minęły. Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nas elastyczności, umiejętności dostosowywania się do nowych okoliczności, a także wykazania się odwagą do podejmowania nowych wyzwań i wykorzystania swojego potencjału w różnorodnych środowiskach. Dobrze widziane jest bogate doświadczenie, które trzeba gdzieś nabyć. Takie mamy czasy, a w nie idealnie wpisuje się moda na pracę tymczasową. 
Jeśli skorzysta się z agencji pracy tymczasowej, takie zajęcie można znaleźć właściwie z dnia na dzień i będzie to rozwiązanie, które na pewno zadowoli tych, którzy szukają szybkiego źródła zarobku – mówi Iryna Miłkowska, Prezes VIPoL Group. Pośrednictwo agencji da nam pewność, że działamy legalnie, otrzymamy na czas wynagrodzenie, na jakie się umówiliśmy, a także będziemy mieć „z głowy” wszelkie formalności, które po prostu załatwi za nas firma. My tylko musimy pracować i gromadzić cenne doświadczenie

REKLAMA

Autopromocja

Kto wykonuje pracę tymczasową?

Powszechnie uważa się, że praca tymczasowa to przede wszystkim praca fizyczna i że jest to rozwiązanie idealne albo dla uczniów i studentów, albo dla obcokrajowców, którzy przez jakiś czas przebywają w danym kraju.  
Z pewnością to prawda, ale tak samo pracę tymczasową za pośrednictwem agencji mogą podjąć specjaliści tacy jak spawacze, operatorzy wózków widłowych, ślusarze, monterzy, elektrycy, kierowcy i wielu innych. Praca tymczasowa to też doskonały pomysł na początek kariery  w nowym miejscu zamieszkania, a także idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zarobić i zdobyć nowe umiejętności w różnych branżach – wyjaśnia ekspertka VIPoL Group. Z naszej agencji korzystają też osoby, które zmagają się z trudnymi sytuacjami życiowymi, jak np. uchodźcy wojenni z Ukrainy i nie tylko. 

Cudzoziemcy

Obcokrajowcy potrzebują usług agencji pracy tymczasowej również w szerszym wymiarze. Nasza agencja od 2010 roku pomaga obcokrajowcom odnaleźć się na polskim rynku pracy, załatwia im transport i zakwaterowanie, a także zapewnia opiekę koordynatora który odpowiada dosłownie na wszystkie pytania związane z zamieszkaniem i pracą w nowym kraju – ujawnia Iryna Miłkowska. 
Pomagamy też na wiele innych sposobów – w związku z wojną w Ukrainie, stworzyliśmy Fundację VIPoL Wspieramy Razem, która niesie pomoc potrzebującym - głównie kobietom. One do nas lgną, bo nasza agencja ma również ukraińskie korzenie, a praca, którą proponujemy, jest tylko jednym z elementów oferowanego wsparcia. Równie istotne jest słowo otuchy, wskazanie, jak załatwić jakieś sprawy, uświadomienie, w jaki sposób wykorzystać możliwości zdobycia nowych umiejętności, nauki języka czy zyskania finansowej niezależności. Dla uchodźczyń z Ukrainy to swoisty drogowskaz, pokazanie, że można przetrwać przymusową emigrację tak, by wynieść z tego doświadczenia również coś dobrego. 

Emeryci

Grupą, która chętnie korzysta z różnych form pracy tymczasowej, są również osoby, które już przeszły na emeryturę, ale nadal chcą zarabiać, być wśród ludzi, spełniać się. Agencje pracy tymczasowej dają wsparcie tym, którzy np. ze względu na wiek stracili stałą pracę, a jest im trudno znaleźć kolejną – dodaje Iryna Miłkowska. Ludziom starszym o wiele trudniej jest znaleźć stałe miejsce zatrudnienia  i muszą szybko znaleźć remedium na bezrobocie, z którym się borykają. Agencje pracy tymczasowej są takim rozwiązaniem a zespół specjalistów doradza, najlepsze oferty pracy dla wszystkich chętnych kandydatów.

Osoby o ograniczonej zdolności do pracy

Kolejna grupa to osoby o ograniczonej zdolności do pracy. One poszukują często prostych zajęć fizycznych i doskonale odnajdują się na stanowiskach tymczasowych miejsc pracy. Takich pracowników polecamy szczególnie – doceniają swoje miejsce pracy, szanują szefów, są lojalni – zauważa przedstawicielka VIPoL Group. Szczególną zaletą jest elastyczny grafik - na wielu stanowiskach pracownik ma możliwość wyboru godzin pracy, co niezwykle ułatwia zaplanowanie całego dnia. Jest to więc również idealne rozwiązanie dla osób mających wiele obowiązków, pragnących zarobić własne pieniądze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rośnie popyt na pracowników tymczasowych

Z ostatnich raportów na temat rynku usług HR wynika, iż zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych z roku na rok wzrasta – od ubiegłego roku jest to oczywiście związane z napływem gości z Ukrainy. Do agencji pracy tymczasowej zgłasza się coraz więcej Ukraińców, są to osoby, które musiały porzucić całe swoje życie i uciec do Polski w nadziei na lepsze jutro. Większość z nich otrzymuje pomoc i jest w stanie samodzielnie żyć i utrzymywać się finansowo, to ogromna pomoc dla obcokrajowców. - mówi Iryna Miłkowska

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Walki z Bezrobociem.  Jest to okazja, która przypomina nam o osobach, które wciąż szukają pracy. Szacowana przez MRiPS stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu 2022 r. wyniosła 5,2%. To o 0,6 pp. mniej niż rok wcześniej – podsumowuje Iryna Miłkowska. Choć te statystyki nastrajają optymistycznie, nie wolno zapominać, że wciąż są ludzie, którzy z różnych przyczyn desperacko szukają miejsca zatrudnienia. Na szczęście istnieją agencje pracy gotowe pomóc każdej osobie w potrzebie. Każdy z nas ma prawo do podjęcia nowej pracy na lepsze i bezpieczne jutro.

Grupa VIPoL - agencja pracy tymczasowej

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2025 r. Tego chce minister finansów

Chciałbym, żeby nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców weszła w życie 1 stycznia 2025 r. - powiedział 25 lipca 2024 r. w TVN 24 minister finansów Andrzej Domański. Jak mówił, zależy mu, by powstał wspólny rządowy projekt; takie rozwiązanie powinno być wypracowane w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zarządzanie zmianą - kluczowa umiejętność w biznesie i na wyższej uczelni. Jak to robić skutecznie?

Dzisiejsze środowiska biznesowe oraz akademickie charakteryzują się dynamicznymi zmianami, które wymagają od menedżerów, pracowników oraz kadry akademickiej posiadania specjalistycznych umiejętności zarządzania tymi procesami/lub procesami transformacyjnymi. Zmiany, napędzane głównie przez postęp technologiczny oraz nowe formy prowadzenia biznesu i edukacji, stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem codziennej pracy i nauki. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej uwidoczniła konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków, w szczególności w kontekście przejścia na tryb nauki i pracy zdalnej, bądź hybrydowej.

Fundacja rodzinna: kiedy jest szansą na zachowanie firmowego majątku? Czy może być wykorzystana do optymalizacji podatkowej?

Fundacja rodzinna to nowoczesna forma prawna, która zyskuje coraz większe uznanie w Polsce. Stworzona z myślą o skutecznym zarządzaniu i ochronie majątku rodzinnego, stanowi odpowiedź na wyzwania związane z sukcesją oraz koniecznością zabezpieczenia interesów bliskich. Dzięki niej możliwe jest nie tylko uporządkowanie spraw majątkowych, ale także uniknięcie potencjalnych sporów rodzinnych. Jakie są zasady funkcjonowania fundacji rodzinnej, jej organów oraz korzyści, jakie niesie dla fundatorów i beneficjentów? 

Dyskusja o akcyzie: legislacja europejska nie nadąża za badaniami

Około 25 proc. Polaków każdego dnia sięga po papierosa. Wartość ta – zamiast maleć – zwiększa się i stawia nas w gronie państw o względnie wysokim stopniu narażenia społeczeństwa na zagrożenia spowodowane dymem tytoniowym. Na drugim biegunie UE są Szwedzi. Tam pali zaledwie 8 proc. ludności. O planach ograniczenia konsumpcji tytoniu, produktów nikotynowych i alkoholu rozmawiali politycy i eksperci podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025: budynki po zmianie przepisów

Konsultowany obecnie przez Ministerstwo Finansów projekt zmian w podatku od nieruchomości budzi wątpliwości podatników i ekspertów. Dotyczą one m.in. definicji budynków i budowli. Oceniając potencjalne skutki projektowanych zmian, tak przedsiębiorcy jak i osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej -  powinni zastanowić się nad swoim majątkiem. Bo w świetle nowych przepisów mogą pojawić się problemy z tym, czy dany obiekt budowlany jest budynkiem, czy budowlą.

Np. 6,2% rocznie przez 3 lata - stały i pewny zysk z oszczędności. Obligacje skarbowe 2024 - oferta i oprocentowanie w sierpniu

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 21czerwca 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w sierpniu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w lipcu br. Od 26 lipca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany z korzystnym dyskontem

Firmy mają problem: brakuje pracowników z kwalifikacjami. Jak sobie z tym radzić?

Najnowsze dane wskazują jasno: małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce borykają się niedoborem rąk do pracy. Według Eurobarometru, aż 82 proc. firm ma problem ze znalezieniem pracowników, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. ,,Zamiast tracić czas na nieskuteczne rekrutacje, firmy powinny zlecać zadania na zewnątrz np. w centrach BPO’’ – mówi Maciej Paraszczak, prezes Meritoros SA.  

Farmy wiatrowe a podatek od nieruchomości. Nadchodzą zmiany

Co jest przedmiotem opodatkowania podatkiem od nieruchomości farm wiatrowych? Budowle lub ich części jako przedmiot opodatkowania podatkiem od nieruchomości generują dla farm wiatrowych największe obciążenie podatkowe i między innymi dlatego są przedmiotem licznych sporów z fiskusem. Skutkiem tych sporów jest zmiana definicji budowli dla celów podatku od nieruchomości od 1 stycznia 2025 r.

REKLAMA

Od 2025 r. akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75%. Rozwinie się szara strefa i garażowa produkcja poza kontrolą?

Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – komentuje plany Ministerstwa Finansów Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Podatek od żywności szkodliwej dla zdrowia. Już 44 kraje wprowadziły taki podatek

Dotychczas 44 kraje wprowadziły podatek od żywności szkodliwej dla zdrowia, czyli wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli, cukru i tłuszczów nasyconych, w tym tłuszczów typu trans. Polska jest jednym z krajów, które zdecydowały się na wprowadzenie podatku cukrowego, którym objęte zostały słodzone napoje. Zdaniem ekspertów to dobry początek, ale jednocześnie za mało.

REKLAMA