REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca tymczasowa - dla kogo jest dobrym wyborem

Subskrybuj nas na Youtube
Praca tymczasowa - dla kogo jest dobrym wyborem
Praca tymczasowa - dla kogo jest dobrym wyborem
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dla kogo jest praca tymczasowa? Czy to dobry pomysł na zarobienie pieniędzy np. dla osób, które z różnych przyczyn znalazły się w innym kraju lub mieście? Czy to coś dla tych, którzy po prostu nie chcą na dłużej przywiązywać się do przysłowiowego biurka?

Jest moda na pracę tymczasową. Dlaczego?

Czasy, gdy całe życie zawodowe spędziliśmy w jednym miejscu, już dawno minęły. Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nas elastyczności, umiejętności dostosowywania się do nowych okoliczności, a także wykazania się odwagą do podejmowania nowych wyzwań i wykorzystania swojego potencjału w różnorodnych środowiskach. Dobrze widziane jest bogate doświadczenie, które trzeba gdzieś nabyć. Takie mamy czasy, a w nie idealnie wpisuje się moda na pracę tymczasową. 
Jeśli skorzysta się z agencji pracy tymczasowej, takie zajęcie można znaleźć właściwie z dnia na dzień i będzie to rozwiązanie, które na pewno zadowoli tych, którzy szukają szybkiego źródła zarobku – mówi Iryna Miłkowska, Prezes VIPoL Group. Pośrednictwo agencji da nam pewność, że działamy legalnie, otrzymamy na czas wynagrodzenie, na jakie się umówiliśmy, a także będziemy mieć „z głowy” wszelkie formalności, które po prostu załatwi za nas firma. My tylko musimy pracować i gromadzić cenne doświadczenie

REKLAMA

Autopromocja

Kto wykonuje pracę tymczasową?

Powszechnie uważa się, że praca tymczasowa to przede wszystkim praca fizyczna i że jest to rozwiązanie idealne albo dla uczniów i studentów, albo dla obcokrajowców, którzy przez jakiś czas przebywają w danym kraju.  
Z pewnością to prawda, ale tak samo pracę tymczasową za pośrednictwem agencji mogą podjąć specjaliści tacy jak spawacze, operatorzy wózków widłowych, ślusarze, monterzy, elektrycy, kierowcy i wielu innych. Praca tymczasowa to też doskonały pomysł na początek kariery  w nowym miejscu zamieszkania, a także idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zarobić i zdobyć nowe umiejętności w różnych branżach – wyjaśnia ekspertka VIPoL Group. Z naszej agencji korzystają też osoby, które zmagają się z trudnymi sytuacjami życiowymi, jak np. uchodźcy wojenni z Ukrainy i nie tylko. 

Cudzoziemcy

Obcokrajowcy potrzebują usług agencji pracy tymczasowej również w szerszym wymiarze. Nasza agencja od 2010 roku pomaga obcokrajowcom odnaleźć się na polskim rynku pracy, załatwia im transport i zakwaterowanie, a także zapewnia opiekę koordynatora który odpowiada dosłownie na wszystkie pytania związane z zamieszkaniem i pracą w nowym kraju – ujawnia Iryna Miłkowska. 
Pomagamy też na wiele innych sposobów – w związku z wojną w Ukrainie, stworzyliśmy Fundację VIPoL Wspieramy Razem, która niesie pomoc potrzebującym - głównie kobietom. One do nas lgną, bo nasza agencja ma również ukraińskie korzenie, a praca, którą proponujemy, jest tylko jednym z elementów oferowanego wsparcia. Równie istotne jest słowo otuchy, wskazanie, jak załatwić jakieś sprawy, uświadomienie, w jaki sposób wykorzystać możliwości zdobycia nowych umiejętności, nauki języka czy zyskania finansowej niezależności. Dla uchodźczyń z Ukrainy to swoisty drogowskaz, pokazanie, że można przetrwać przymusową emigrację tak, by wynieść z tego doświadczenia również coś dobrego. 

Emeryci

Grupą, która chętnie korzysta z różnych form pracy tymczasowej, są również osoby, które już przeszły na emeryturę, ale nadal chcą zarabiać, być wśród ludzi, spełniać się. Agencje pracy tymczasowej dają wsparcie tym, którzy np. ze względu na wiek stracili stałą pracę, a jest im trudno znaleźć kolejną – dodaje Iryna Miłkowska. Ludziom starszym o wiele trudniej jest znaleźć stałe miejsce zatrudnienia  i muszą szybko znaleźć remedium na bezrobocie, z którym się borykają. Agencje pracy tymczasowej są takim rozwiązaniem a zespół specjalistów doradza, najlepsze oferty pracy dla wszystkich chętnych kandydatów.

Osoby o ograniczonej zdolności do pracy

Kolejna grupa to osoby o ograniczonej zdolności do pracy. One poszukują często prostych zajęć fizycznych i doskonale odnajdują się na stanowiskach tymczasowych miejsc pracy. Takich pracowników polecamy szczególnie – doceniają swoje miejsce pracy, szanują szefów, są lojalni – zauważa przedstawicielka VIPoL Group. Szczególną zaletą jest elastyczny grafik - na wielu stanowiskach pracownik ma możliwość wyboru godzin pracy, co niezwykle ułatwia zaplanowanie całego dnia. Jest to więc również idealne rozwiązanie dla osób mających wiele obowiązków, pragnących zarobić własne pieniądze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rośnie popyt na pracowników tymczasowych

Z ostatnich raportów na temat rynku usług HR wynika, iż zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych z roku na rok wzrasta – od ubiegłego roku jest to oczywiście związane z napływem gości z Ukrainy. Do agencji pracy tymczasowej zgłasza się coraz więcej Ukraińców, są to osoby, które musiały porzucić całe swoje życie i uciec do Polski w nadziei na lepsze jutro. Większość z nich otrzymuje pomoc i jest w stanie samodzielnie żyć i utrzymywać się finansowo, to ogromna pomoc dla obcokrajowców. - mówi Iryna Miłkowska

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Walki z Bezrobociem.  Jest to okazja, która przypomina nam o osobach, które wciąż szukają pracy. Szacowana przez MRiPS stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu 2022 r. wyniosła 5,2%. To o 0,6 pp. mniej niż rok wcześniej – podsumowuje Iryna Miłkowska. Choć te statystyki nastrajają optymistycznie, nie wolno zapominać, że wciąż są ludzie, którzy z różnych przyczyn desperacko szukają miejsca zatrudnienia. Na szczęście istnieją agencje pracy gotowe pomóc każdej osobie w potrzebie. Każdy z nas ma prawo do podjęcia nowej pracy na lepsze i bezpieczne jutro.

Grupa VIPoL - agencja pracy tymczasowej

 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązkowy KSeF - najnowszy harmonogram MF. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i inne szczegóły

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

Cyfrowe narzędzia dla księgowych. Kiedy warto zmienić oprogramowanie księgowe?

Nowoczesne narzędzia dla księgowych. Na co zwracać uwagę przy zmianie oprogramowania księgowego? Według raportów branżowych księgowi spędzają nawet 50 proc. czasu na czynnościach, które mogłyby zostać usprawnione przez nowoczesne technologie.

Obowiązkowy KSeF - czy będzie kolejne przesunięcie terminów? Kiedy nowelizacja ustawy o VAT? Minister finansów odpowiada

Ministerstwo Finansów dość wolno prowadzi prace legislacyjne nad nowelizacją ustawy o VAT dotyczącą wdrożenia obowiązkowego modelu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Od listopada zeszłego roku - kiedy to zakończyły się konsultacje projektu - nie widać żadnych postępów. Jeden z posłów zapytał ministra finansów o aktualny harmonogram prac legislacyjnych w tym zakresie a także czy minister ma zamiar przesunięcia terminów wejścia w życie obowiązkowego KSeF? W dniu 31 marca 2025 r. minister finansów odpowiedział na te pytania.

Jak przełożyć termin płatności składek do ZUS? Skutki odroczenia: Podwójna składka w przyszłości i opłata prolongacyjna

Przedsiębiorcy, którzy mają przejściowe turbulencje płynności finansowej mogą starać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o odroczenie (przesunięcie w czasie) terminu płatności składek. Taka decyzja ZUS pozwala zmniejszyć na pewien czas bieżące obciążenia i utrzymać płynność finansową. Od przesuniętych płatności nie płaci się odsetek ale opłatę prolongacyjną.

REKLAMA

Czas na e-fakturowanie. System obsługujący KSeF powinien skutecznie chronić przed cyberzagrożeniami, jak to zrobić

KSeF to krok w stronę cyfryzacji i automatyzacji procesów księgowych, ale jego wdrożenie wiąże się z nowymi wyzwaniami, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa. Firmy powinny już teraz zadbać o odpowiednie zabezpieczenia i przygotować swoje systemy IT na nową rzeczywistość e-fakturowania.

Prokurent czy pełnomocnik? Różne podejście w spółce z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jako osoba prawna, działa przez swoje organy. Za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentowanie odpowiedzialny jest zarząd. Mnogość obowiązków w firmie może jednak sprawić, że członkowie zarządu będą potrzebowali pomocy.

Nie trzeba będzie składać wniosku o stwierdzenie nadpłaty po korekcie deklaracji podatkowej. Od 2026 r. zmiany w ordynacji podatkowej

Trwają prace legislacyjne nad zmianami w ordynacji podatkowej. W dniu 28 marca 2025 r. opublikowany został projekt bardzo obszernej nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. a jedną z nich jest zniesienie wymogu składania wniosku o stwierdzenie nadpłaty w przypadku, gdy nadpłata wynika ze skorygowanego zeznania podatkowego (deklaracji).

Dodatkowe dane w księgach rachunkowych i ewidencji środków trwałych od 2026 r. Jest projekt nowego rozporządzenia ministra finansów

Od 1 stycznia 2026 r. podatnicy PIT, którzy prowadzą księgi rachunkowe i mają obowiązek przesyłania JPK_V7M/K - będą musieli prowadzić te księgi w formie elektronicznej przy użyciu programów komputerowych. Te elektroniczne księgi rachunkowe będą musiały być przekazywane do właściwego naczelnika urzędu skarbowego w ustrukturyzowanej formie (pliki JPK) od 2027 roku. Na początku kwietnia 2025 r. Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe i ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - podlegające przekazaniu w formie elektronicznej na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozporządzenie to zacznie obowiązywać także od 1 stycznia 2026 r.

REKLAMA

Zmiany w przedawnieniu zobowiązań podatkowych od 2026 r. Wiceminister: czasem potrzebujemy więcej niż 5 lat. Co wynika z projektu nowelizacji ordynacji podatkowej

Jedna z wielu zmian zawartych w opublikowanym 28 marca 2025 r. projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej dotyczy zasad przedawniania zobowiązań podatkowych. Postanowiliśmy zmienić przepisy o przedawnieniu zobowiązań podatkowych, ale tak, aby nie wywrócić całego systemu – powiedział PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman. Wskazał, że przerwanie biegu przedawnienia przez wszczęcie postępowania będzie możliwe tylko w przypadku poważnych przestępstw. Ponadto projekt przewiduje wykreślenie z kodeksu karnego skarbowego zapisu, że karalność przestępstwa skarbowego ustaje wraz z przedawnieniem podatku.

KSeF pod lupą hakerów? Dlaczego cyfrowa rewolucja może być ryzykowna dla polskich firm

Wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur to milowy krok w cyfryzacji biznesu, ale czy na pewno jesteśmy na to gotowi? Za e-fakturowaniem stoi wizja uproszczenia i przejrzystości, ale też realne zagrożenia – od wycieków danych po cyberataki. Eksperci ostrzegają: bez odpowiednich zabezpieczeń KSeF może stać się niebezpieczną bramą dla cyberprzestępców.

REKLAMA