| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Rozliczenie nabycia i sprzedaży wierzytelności

Aktualizacja: 26.11.2007

Sprzedaż wierzytelności jest skutecznym sposobem na odzyskanie należności i pozbycie się problemów z niesolidnym dłużnikiem. Jak rozliczyć taką transakcję? »

Ujawnienie majątku w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 23.11.2007

Na żądanie organu podatkowego podatnik musi ujawnić nieruchomości oraz przysługujące mu prawa majątkowe. Kiedy urząd zmusi podatnika do wyjawienia majątku? »

Jak dokumentować koszty usług niematerialnych

Aktualizacja: 22.11.2007

Tylko właściwe udokumentowanie wydatków na usługi niematerialne pozwala zaliczyć je do kosztów. Jak prawidłowo udokumentować takie wydatki? »

Jak skorzystać z czynnego żalu

Aktualizacja: 21.11.2007

Czynny żal to zawiadomienie organu podatkowego o popełnieniu czynu zabronionego, np. o niezłożeniu w terminie deklaracji VAT-7, uwalniający od odpowiedzialności karnej skarbowej. Jak prawidłowo go złożyć? »

Kiedy fiskus ustanowi zastaw skarbowy

Aktualizacja: 20.11.2007

Podatnik, który otrzyma zwrot VAT w formie zaliczki, powinien liczyć się z tym, że organ podatkowy może ustanowić zastaw skarbowy na przedmiotach należących do majątku podatnika. »

Jakie sankcje grożą za niezapłacenie VAT

Aktualizacja: 20.11.2007

Brak zapłaty przez podatnika należnych fiskusowi kwot z tytułu VAT wiąże się z niemiłymi dla podatnika konsekwencjami. Jakie sankcje grożą za niezapłacenie VAT? »

Urzędnik może sam poprawić deklarację

Aktualizacja: 16.11.2007

W sytuacji gdy w wyniku czynności sprawdzających zostaną ujawnione braki formalne złożonej przez podatnika deklaracji, w określonych wypadkach urzędnik może skorygować deklarację z urzędu. »

Ulga za inwestowanie w technologie

Aktualizacja: 15.11.2007

Przedsiębiorcy mogą obniżyć podstawę opodatkowania o wydatki poniesione na nabycie nowych technologii. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z takiej ulgi podatkowej? »

Jak w grudniu zapłacić niższą zaliczkę na podatek

Aktualizacja: 14.11.2007

Przedsiębiorcy do 20 grudnia muszą wpłacić podwójną zaliczkę podatkową. Podatnicy mają jednak możliwość obniżenia należnego zobowiązania podatkowego. »

Jak kontrolować koszty ogólne działalności firmy

Aktualizacja: 13.11.2007

Koszty ogólne działalności przedsiębiorstwa stanowią coraz większy udział w jego kosztach całkowitych. Jak zapewnić skuteczną ich kontrolę? »

Uzgodnienie salda wzajemnych rozrachunków z odbiorcami

Aktualizacja: 12.11.2007

Jednym z elementów corocznej inwentaryzacji jest inwentaryzacja rozrachunków, którą dokonuje się drogą uzgodnienia sald z kontrahentem. Jak prawidłowo to zrobić? »

Jak opodatkować sprzedaż zestawu produktów

Aktualizacja: 09.11.2007

Sprzedaż produktów w zestawie i tzw. sprzedaż pakietowa stała się bardzo popularnym i skutecznym zabiegiem marketingowym. Jak prawidłowo opodatkować taką transakcję? »

Sposób na niższy VAT

Aktualizacja: 08.11.2007

Jest sposób na korzystniejsze rozliczenie VAT. Dzięki niemu można odliczać VAT w pełnej wysokości przy zakupie samochodów oraz stosować zwolnienie z VAT przy świadczeniu określonych usług. Jaki to sposób? »

Czy opłaca się amortyzować metodą degresywną

Aktualizacja: 07.11.2007

Podatnicy, którzy chcą szybko wliczyć w koszty wydatki inwestycyjne, a nie mają prawa do amortyzacji ekspresowej, powinni wybrać metodę degresywną. Dlaczego? »

Wyposażenie biura jako koszt

Aktualizacja: 06.11.2007

Czy obawy przed zakwalifikowaniem wydatków na urządzenie biura do kosztów są uzasadnione? Czy wydatek na zakup zasłon albo mebli do biura można zaliczyć do kosztów podatkowych? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK