| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Rozliczenie nabycia i sprzedaży wierzytelności

Aktualizacja: 26.11.2007

Sprzedaż wierzytelności jest skutecznym sposobem na odzyskanie należności i pozbycie się problemów z niesolidnym dłużnikiem. Jak rozliczyć taką transakcję? »

Ujawnienie majątku w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 23.11.2007

Na żądanie organu podatkowego podatnik musi ujawnić nieruchomości oraz przysługujące mu prawa majątkowe. Kiedy urząd zmusi podatnika do wyjawienia majątku? »

Jak dokumentować koszty usług niematerialnych

Aktualizacja: 22.11.2007

Tylko właściwe udokumentowanie wydatków na usługi niematerialne pozwala zaliczyć je do kosztów. Jak prawidłowo udokumentować takie wydatki? »

Jak skorzystać z czynnego żalu

Aktualizacja: 21.11.2007

Czynny żal to zawiadomienie organu podatkowego o popełnieniu czynu zabronionego, np. o niezłożeniu w terminie deklaracji VAT-7, uwalniający od odpowiedzialności karnej skarbowej. Jak prawidłowo go złożyć? »

Kiedy fiskus ustanowi zastaw skarbowy

Aktualizacja: 20.11.2007

Podatnik, który otrzyma zwrot VAT w formie zaliczki, powinien liczyć się z tym, że organ podatkowy może ustanowić zastaw skarbowy na przedmiotach należących do majątku podatnika. »

Jakie sankcje grożą za niezapłacenie VAT

Aktualizacja: 20.11.2007

Brak zapłaty przez podatnika należnych fiskusowi kwot z tytułu VAT wiąże się z niemiłymi dla podatnika konsekwencjami. Jakie sankcje grożą za niezapłacenie VAT? »

Urzędnik może sam poprawić deklarację

Aktualizacja: 16.11.2007

W sytuacji gdy w wyniku czynności sprawdzających zostaną ujawnione braki formalne złożonej przez podatnika deklaracji, w określonych wypadkach urzędnik może skorygować deklarację z urzędu. »

Ulga za inwestowanie w technologie

Aktualizacja: 15.11.2007

Przedsiębiorcy mogą obniżyć podstawę opodatkowania o wydatki poniesione na nabycie nowych technologii. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z takiej ulgi podatkowej? »

Jak w grudniu zapłacić niższą zaliczkę na podatek

Aktualizacja: 14.11.2007

Przedsiębiorcy do 20 grudnia muszą wpłacić podwójną zaliczkę podatkową. Podatnicy mają jednak możliwość obniżenia należnego zobowiązania podatkowego. »

Jak kontrolować koszty ogólne działalności firmy

Aktualizacja: 13.11.2007

Koszty ogólne działalności przedsiębiorstwa stanowią coraz większy udział w jego kosztach całkowitych. Jak zapewnić skuteczną ich kontrolę? »

Uzgodnienie salda wzajemnych rozrachunków z odbiorcami

Aktualizacja: 12.11.2007

Jednym z elementów corocznej inwentaryzacji jest inwentaryzacja rozrachunków, którą dokonuje się drogą uzgodnienia sald z kontrahentem. Jak prawidłowo to zrobić? »

Jak opodatkować sprzedaż zestawu produktów

Aktualizacja: 09.11.2007

Sprzedaż produktów w zestawie i tzw. sprzedaż pakietowa stała się bardzo popularnym i skutecznym zabiegiem marketingowym. Jak prawidłowo opodatkować taką transakcję? »

Sposób na niższy VAT

Aktualizacja: 08.11.2007

Jest sposób na korzystniejsze rozliczenie VAT. Dzięki niemu można odliczać VAT w pełnej wysokości przy zakupie samochodów oraz stosować zwolnienie z VAT przy świadczeniu określonych usług. Jaki to sposób? »

Czy opłaca się amortyzować metodą degresywną

Aktualizacja: 07.11.2007

Podatnicy, którzy chcą szybko wliczyć w koszty wydatki inwestycyjne, a nie mają prawa do amortyzacji ekspresowej, powinni wybrać metodę degresywną. Dlaczego? »

Wyposażenie biura jako koszt

Aktualizacja: 06.11.2007

Czy obawy przed zakwalifikowaniem wydatków na urządzenie biura do kosztów są uzasadnione? Czy wydatek na zakup zasłon albo mebli do biura można zaliczyć do kosztów podatkowych? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »