| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Doskonalenie zawodu

Nowa klasyfikacja zawodów księgowych

Aktualizacja: 08.07.2010

Od 1 lipca obowiązuje nowa klasyfikacja zawodów. Zmiany dotyczą także zawodów księgowych. »

Opłata egzaminacyjna na certyfikat księgowy w 2010 r.

Aktualizacja: 25.02.2010

526,80 zł - tyle wynosi opłata za egzamin weryfikujący wiedzę osób ubiegających się o certyfikat księgowy, jest to równowartość 40 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę. »

Bezterminowa możliwość uzyskania certyfikatu księgowego

Aktualizacja: 15.02.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie istnieje graniczna data ubiegania się o wydanie certyfikatu księgowego bez egzaminu. »

Terminy egzaminów na certyfikat księgowy w 2010 r.

Aktualizacja: 01.09.2010

Ministerstwa Finansów podało najbliższe terminy egzaminów sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy. »

Egzamin na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych a kursy księgowe

Aktualizacja: 14.10.2009

Ustawa o rachunkowości dość dokładnie precyzuje zagadnienia w dziedzinie uprawnień do prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Ruszyła XI edycja konkursu Księgowy Roku

Aktualizacja: 07.09.2009

Konkurs na Księgowego Roku ma charakter otwarty i ogólnopolski. Najlepsi uczestnicy konkursu, oprócz nagród rzeczowych i prestiżu, zyskają możliwość przybliżenia się do certyfikatu na dyplomowanego księgowego wydawanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. »

Bezpłatne słowniki internetowe dla księgowych

Aktualizacja: 02.04.2009

Poprawność językowa notatek służbowych, sprawozdań, raportów, korespondencji handlowej - to codzienność pracy księgowego. Pomocne w tym zakresie są internetowe słowniki (słowniki online). Prezentujemy wybór kilkunastu bezpłatnych słowników internetowych przydatnych w pracy księgowego. »

Resort finansów wstrzymuje wydawanie licencji księgowym

Aktualizacja: 20.01.2016

Od początku roku ustawa o rachunkowości zawiera przepisy dotyczące wydawania certyfikatów księgowych. Nie ma jednak rozporządzenia określającego sposób przeprowadzania egzaminów na księgowych. Dopóki resort finansów nie wyda przepisów wykonawczych, księgowi nie mogą się ubiegać o certyfikaty. »

Stażu nie wlicza się do praktyki niezbędnej do uzyskania certyfikatu księgowego

Aktualizacja: 30.01.2009

Stażu z urzędu pracy odbywanego w księgowości przez bezrobotnego nie wlicza się do doświadczenia niezbędnego do uzyskania certyfikatu księgowego. »

Darmowe usługi nie poświadczą praktyki w księgowości

Aktualizacja: 20.10.2008

Od 2009 roku zmienią się przepisy dotyczące uzyskania certyfikatu księgowego. Księgowi, którzy chcą uzyskać certyfikat, nie udowodnią praktyki, gdy świadczyli usługi nieodpłatnie. »

Praktykę w księgowości poświadcza zakres obowiązków

Aktualizacja: 07.10.2008

Księgowy, który chce udowodnić posiadaną praktykę zawodową, może przedstawić zakres wykonywanych dotychczas obowiązków. »

Główny księgowy w sektorze publicznym musi mieć certyfikat lub staż

Aktualizacja: 15.09.2008

Aby pełnić funkcję głównego księgowego w sektorze publicznym, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, np. posiadać certyfikat księgowy. »

Certyfikat bez egzaminu - lista uprawnionych szkół

Aktualizacja: 10.09.2008

W związku ze zmianą przepisów ustawy o rachunkowości studia podyplomowe cieszą się ogromną popularnością. Jednak tylko wybrane uczelnie pozwalają na zdobycie certyfikatu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych bez egzaminu. Poniżej przedstawiamy listę uprawnionych szkół. Dokumenty o nabycie certyfikatu bez egzaminu trzeba złożyć do 30 czerwca 2010 r. »

Coraz mniej czasu na zdobycie certyfikatu bez egzaminu

Aktualizacja: 04.09.2008

Jeszcze tylko przez dwa lata resort finansów będzie wydawał certyfikaty na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych bez egzaminu. Jednym ze sposobów na zdobycie certyfikatu jest ukończenie studiów podyplomowych. »

Czy studia podyplomowe z zakresu rachunkowości poprzedzone studiami inżynierskimi dają prawo do ubiegania się o certyfikat księgowego bez egzaminu

Aktualizacja: 02.09.2008

W biurze rachunkowym zatrudniony jest pracownik, który ma wymagany trzyletni okres praktyki w księgowości. Chce zacząć studia podyplomowe z zakresu rachunkowości. Jak należy rozumieć zapis dotyczący studiów podyplomowych, które muszą być poprzedzone studiami magisterskimi lub równorzędnymi, jeśli pracownik ukończył studia inżynierskie o specjalności: ochrona środowiska (uzyskując tytuł inżyniera). Czy będzie miał prawo do ubiegania się o certyfikat księgowego bez egzaminu? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »