| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rozporządzenia o akcyzie niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 09.07.2009

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy o akcyzie, które nakładają obowiązek podatkowy na osoby fizyczne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby prawne sprzedające samochód osobowy przed jego pierwszą rejestracją dokonywaną na terytorium Polski. »

Rolnicy z firmą zapłacą takie składki jak w ZUS

Aktualizacja: 09.07.2009

Rolnicy dodatkowo prowadzący własne firmy mogą nie być wykluczani z KRUS. Ze względu na przepisy unijne rząd może zaproponować, aby płacili oni składki w takiej samej wysokości jak samozatrudnieni do ZUS. »

Organizacje pozarządowe zaniepokojone brakiem pieniędzy z 1 proc. podatku

Aktualizacja: 09.07.2009

Organizacje Pożytku Publicznego apelują do ministra finansów o jak najszybsze przekazanie pieniędzy z 1 proc. podatku zadeklarowanych przez podatników. Według przedstawicieli kilku łódzkich fundacji, dotąd nie otrzymały one środków z tego tytułu, dzięki którym mogą prowadzić swoją działalność. Ministerstwo finansów zapewnia, że środki są przekazywane od początku lipca. »

Na zwolnienie z podatku sms-ów charytatywnych nie pozwala dyrektywa

Aktualizacja: 09.07.2009

Ministerstwo Finansów zniesie VAT na sms-y charytatywne, pod warunkiem że zmienią się przepisy unijne. »

Dostosowanie ustawy o VAT do nowej klasyfikacji

Aktualizacja: 08.07.2009

Ustawa o VAT będzie dostosowana do klasyfikacji wyrobów i usług obowiązującej od stycznia tego roku. »

Wypłata świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego nie jest zagrożona

Aktualizacja: 08.07.2009

Większość gmin wypłaca na bieżąco świadczenia osobom, które nie mogą wyegzekwować alimentów. Nie obawiają się, że zabraknie im na ten cel pieniędzy. »

Rostowski: rząd w ostateczności będzie podwyższał podatki

Aktualizacja: 08.07.2009

Rząd tylko w ostateczności będzie podwyższał podatki - powiedział na konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski. Rząd 7 lipca przyjął projekt nowelizacji tegorocznej ustawy budżetowej. Projekt nowelizacji tegorocznego budżetu, to projekt "stabilizacji finansów publicznych i gospodarki". »

Rząd powinien szukać oszczędności w KRUS

Aktualizacja: 08.07.2009

Komisja Trójstronna jeszcze w lipcu ma rozpocząć prace nad reformą systemu ubezpieczeń społecznych rolników. Nowe rozwiązania mają zostać wynegocjowane tak jak emerytury pomostowe. »

Wywiad skarbowy uzyskał nowe uprawnienia

Aktualizacja: 07.07.2009

Od 6 lipca wywiad skarbowy może domagać się udostępniania danych telekomunikacyjnych i danych identyfikujących podmiot korzystający z usług pocztowych. »

MF chce zreformować system podatków dochodowych w 2011 r.

Aktualizacja: 07.07.2009

W 2011 r. ustawa o PIT zostanie zastąpiona ustawą o podatku od dochodów osobistych, a ustawa o CIT - ustawą o podatku od dochodów z działalności gospodarczej. W odrębnym akcie ma być uregulowany podatek od dochodów kapitałowych - poinformował w poniedziałek PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Rząd przymierza się do podwyżki podatków

Aktualizacja: 07.07.2009

Politycy PO zapewniają, że zwiększanie podatków bezpośrednich będzie ostatecznością, rozważają jednak podniesienie akcyzy, składki rentowej lub VAT. PSL nie godzi się podwyżkę stawki VAT, akceptuje natomiast - podobnie jak klub Lewicy - czasowe przywrócenie trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających. PiS sprzeciwia się jakiejkolwiek podwyżce podatków. »

Akcjonariusze PKO BP wspomogą budżet podatkiem od dywidendy

Aktualizacja: 07.07.2009

Skarb Państwa zyska nie tylko na dywidendzie otrzymanej od PKO BP, ale również na podatku od dywidendy wypłacanej mniejszościowym akcjonariuszom. »

MF: dochody z podatków będą niższe w 2009 r. o 46,6 mld zł

Aktualizacja: 06.07.2009

Tegoroczne wpływy budżetowe będą niższe od planowanych o 30,1 mld zł i wyniosą 272,9 mld zł; dochody z podatków mniejsze o 46,6 mld zł - wynika z opublikowanego w poniedziałek przez Ministerstwo Finansów projektu nowelizacji ustawy budżetowej. »

Firmy powiązane będą miały możliwość korekty zysków

Aktualizacja: 06.07.2009

Polski przedsiębiorca będzie mogł złożyć wniosek o wszczęcie procedury wzajemnego porozumiewania w sprawie korekty zysków przedsiębiorstw powiązanych. »

Skarbówka skontroluje rozmowy

Aktualizacja: 06.07.2009

Na żądanie urzędników kontroli skarbowej operatorzy muszą udostępnić dane rozmówców, daty i godziny połączenia oraz czas jego trwania. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK