| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Aby uniknąć podatku ukryły w garażu 56,4 mln USD

Aktualizacja: 12.03.2008

W Osace zatrzymano dwie siostry, które aby uniknąć zapłacenia podatku spadkowego po śmierci ojca, ukryły w garażu swego domu 5,8 mld jenów ( 56,4 milionów dolarów) - podały dzisiaj media w Tokio. »

Decyzja o podwyżce w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 12.03.2008

W przyszłym tygodniu po konsultacjach szefa Służby Celnej z dyrektorami izb celnych zapadnie decyzja co do wysokości i podziału podwyżek dla celników. »

Rząd przyjął projekt o zwrocie akcyzy za samochody sprowadzane z UE

Aktualizacja: 11.03.2008

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o zwrocie nadpłaty akcyzy za samochody sprowadzane z krajów UE - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). »

Fiskusa nie interesują irlandzkie zarobki

Aktualizacja: 11.03.2008

Podatnicy, którzy w 2007 roku pracowali tylko w Irlandii i nie uzyskali żadnych dochodów w Polsce, nie muszą zagranicznych zarobków rozliczać w Polsce. »

Długa lista przepisów utrudniających życie podatnikom

Aktualizacja: 11.03.2008

Ujednolicenie zasad przeliczania kwot w walutach obcych i zniesienie obowiązku przechowywania paragonów – to zmiany, które można łatwo wprowadzić, a budżet na nich nie straci - pisze "Rzeczpospolita". »

Dokument przesłany mailem nie jest fakturą VAT

Aktualizacja: 11.03.2008

Faktura przesłana do kontrahenta e-mailem i wydrukowana nie spełnia wymogów ustawy o VAT. W ocenie WSA dokumentem dla celów podatkowych jest tylko faktura w formie papierowej lub elektronicznej. Faktury w formie pliku pdf, html czy pobrane z serwera nie dają podatnikowi prawa do odliczenia podatku. »

Nie będzie powrotu do ulgi na kształcenie

Aktualizacja: 11.03.2008

Rząd nie planuje wprowadzenia ulgi podatkowej dla osób kształcących się - wynika z odpowiedzi na poselską interpelację. »

Skarbowcy chcą abolicji dla siebie

Aktualizacja: 11.03.2008

Rozpoczęta wczoraj akcja ostrzegawcza w urzędach skarbowych potrwa przynajmniej do końca kwietnia. Urzędnicy skarbówki wystąpili też do ministra finansów z wnioskiem o objęcie ich ubiegłorocznych zarobków zwolnieniem z podatków. »

KIG: projekt nowelizacji VAT nie spełnia oczekiwań

Aktualizacja: 11.03.2008

Krajowa Izba Gospodarcza z "zaniepokojeniem" przyjęła rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT. Według Izby, projekt nie spełnia wielu postulatów zgłaszanych przez przedsiębiorców. »

Utrzymanie zasobów mieszkaniowych bez CIT

Aktualizacja: 11.03.2008

Dochód powstały z tytułu gospodarowania zasobami mieszkaniowymi wolny jest od CIT, o ile przeznaczony będzie na utrzymanie tych zasobów. »

Darowizny na cele charytatywne nie zostaną zwolnione z VAT

Aktualizacja: 10.03.2008

Ministerstwo Finansów nie planuje wprowadzenia zwolnienia z opodatkowania darowizn rzeczowych dla organizacji pozarządowych. »

Ulga przy spadkach stała się pułapką

Aktualizacja: 10.03.2008

Od początku 2007 r. najbliższa rodzina jest zwolniona z podatku z tytułu nabytego spadku. Mimo wprowadzenia ulgi, wpływy z tego podatku w 2007 roku są wyższe od wpływów z roku 2006. Źle napisane przepisy powodują, że nie wiadomo, kiedy ulga ma zastosowanie i podatnicy płacą podatek. »

Podatnik może zażądać PIT-11

Aktualizacja: 10.03.2008

Podatnik, który nie otrzymał od pracodawcy PIT-11, powinien na piśmie poprosić go o przekazanie tego dokumentu. Gdy prośba nie pomoże, podatnik musi sam wypełnić zeznanie roczne. »

Będzie więcej czasu na odliczenie podatku naliczonego

Aktualizacja: 10.03.2008

Odliczanie VAT przez okres jednego roku zamiast obecnych dwóch miesięcy oraz ryczałt VAT z limitem przychodów 50 tys. euro chce wprowadzić Platforma Obywatelska. »

MF w sprawie dochodów spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych

Aktualizacja: 10.03.2008

MF określiło znaczenie pojęcia "zasoby mieszkaniowe oraz gospodarka zasobami mieszkaniowymi”. Przytaczamy w całości wspomniane stanowisko MF. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK