| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Dziś mija termin odprowadzenia podatku

Aktualizacja: 08.01.2007

Do 8 stycznia trzeba zapłacić podatek od dochodów z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych oraz zryczałtowany podatek dochodowy od należności wypłaconych zagranicznej osobie prawnej. »

Podatnicy zadali ponad 120 tysięcy pytań

Aktualizacja: 08.01.2007

Krajowa Informacja Podatkowa w pierwszym półroczu swojego funkcjonowania udzieliła odpowiedzi na 127 941 pytań. Najwięcej problemów dotyczyło PIT i VAT. »

Nie można doliczyć VAT do taksy notarialnej

Aktualizacja: 08.01.2007

Adwokaci mogą udzielając pomocy prawnej powiększyć swoje wynagrodzenie o VAT. Możliwości takiej nie mają notariusze. Ich wynagrodzenie zawiera już podatek. »

Nieodliczone wydatki na remont można jeszcze odliczyć

Aktualizacja: 08.01.2007

Podatnicy, którym w ubiegłym roku zabrakło podatku na całkowite wykorzystanie ulgi remontowej, mogą wydatki poniesione na ten cel rozliczyć w zeznaniu za 2006 rok. »

Majątek o małej wartości warto inwentaryzować

Aktualizacja: 08.01.2007

Mimo że nie ma obowiązku corocznej inwentaryzacji tzw. niskocennych środków trwałych, warto ją jednak przeprowadzać w celach kontrolnych. »

Certyfikaty księgowe bez opłaty skarbowej

Aktualizacja: 05.01.2007

Składane od 1 stycznia 2007 r. podania o wydanie certyfikatu księgowego lub zakwalifikowanie się do egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych i dołączone do nich załączniki nie podlegają opłacie skarbowej. »

Umowa z nianią pozwala kontynuować odliczenie przez kolejny rok

Aktualizacja: 05.01.2007

1 stycznia zniknęła ulga związana z zatrudnieniem pomocy domowej. Ci, którzy już podpisali umowę aktywizacyjną z bezrobotnym, będą jednak mogli kontynuować odliczenie. »

Decyduje rodzaj umowy

Aktualizacja: 05.01.2007

Błędne ujęcie umowy leasingu w księgach rachunkowych może mieć wpływ na zaprezentowany przez leasingobiorcę bilans. »

Informatyzacja podatków przyspieszy za rok

Aktualizacja: 05.01.2007

Najwięksi przedsiębiorcy od kilku miesięcy mogą przesyłać podatkowe deklaracje drogą elektroniczną. Od 2008 roku dołączą do nich małe i średnie firmy. Potrzeba jednak upowszechnienia e-deklaracji. »

Środki unijne pod lepszą kontrolą

Aktualizacja: 05.01.2007

Jeżeli Polska nie będzie miała odpowiedniego systemu zabezpieczającego wydatkowanie środków unijnych, istnieje zagrożenie, że będzie musiała je zwrócić. »

Za interpretacje przez pół roku nie trzeba płacić

Aktualizacja: 05.01.2007

Nie ma już opłaty skarbowej od podań i załączników, a więc i wniosków o interpretację. Dopiero od 1 lipca 2007 r. za wydanie interpretacji podatkowej będzie trzeba zapłacić 75 zł. Przez pół roku podatnicy będą mogli otrzymywać odpowiedzi od organów skarbowych za darmo. »

Elektroniczne potwierdzenia

Aktualizacja: 05.01.2007

Od 1 stycznia obowiązują nowe zasady poświadczania podatnikom w drodze elektronicznej złożonych przez nich deklaracji na podatek leśny i rolny. »

Minister zawarł pierwsze porozumienie cenowe

Aktualizacja: 05.01.2007

Minister finansów zawarł pierwsze uprzednie porozumienie cenowe. Dzięki niemu urzędnicy nie będą mogli kwestionować w ciągu najbliższych 3 lat transakcji spółki Górażdże Cement. »

Trzeba prowadzić ewidencję sprzedaży

Aktualizacja: 04.01.2007

Podatnik powinien tak prowadzić ewidencję sprzedaży, aby mógł ustalić moment przekroczenia kwoty uprawniającej do zwolnienia z VAT. »

Z ulgi mogą skorzystać wszyscy honorowi krwiodawcy

Aktualizacja: 04.01.2007

Z ulgi dla honorowych krwiodawców będą mogli skorzystać wszyscy, którzy oddali krew nieodpłatnie - wyjaśnia Ministerstwo Finansów. Nie ma znaczenia, czy jest to krew rzadkich grup, czy nie - na co mogłyby wskazywać przepisy. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »