| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Pełnomocnicy podpiszą deklaracje

Aktualizacja: 13.12.2006

Zgodnie ze zmienionymi przepisami Ordynacji podatkowej, jeżeli odrębne ustawy nie stanowią inaczej, deklaracja może być podpisana także przez pełnomocnika podatnika, płatnika lub inkasenta - podkreślono w komunikacie Krajowej Rady Doradców Podatkowych (KRDP). »

Łatwiej będzie rozliczyć płatności

Aktualizacja: 13.12.2006

Od 2007 roku zacznie obowiązywać nowa interpretacja sprawozdawczości finansowej. Dzięki niej będzie mniej problemów przy rozliczaniu płatności. »

Za złe rozliczenia - kara

Aktualizacja: 13.12.2006

Brak przepisów przejściowych nie uzasadnia odstąpienia od ukarania podatnika, który źle obliczył podatek. »

Urząd uwzględni wycenę

Aktualizacja: 13.12.2006

W 2007 roku organ podatkowy, określając wartość przedmiotu czynności cywilnoprawnej, będzie uwzględniał przedkładaną przez podatnika wycenę rzeczoznawcy. »

Nowelizacja finansów publicznych

Aktualizacja: 13.12.2006

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Narodowej senatorowie pozytywnie zaopiniowali przyjęcie zmian w ustawie o finansach publicznych. »

Senatorowie za zwolnieniem z podatku 3,5 ton

Aktualizacja: 13.12.2006

Senacka komisja jednogłośnie przyjęła ustawę przewidującą m.in. zwolnienie z podatku 3,5-tonowych samochodów. »

Reformę administracji skarbowej i celnej trzeba zacząć od zmiany prawa

Aktualizacja: 13.12.2006

Trwa debata publiczna nad reformą administracji skarbowej i celnej. Związki zawodowe obu służb obawiają się, że debata jest tylko formalnością, a połączenie celników i skarbówki jest już przesądzone. »

Zmiana przepisu uchyli wyjaśnienia fiskusa

Aktualizacja: 13.12.2006

Od 1 lipca 2007 r. czekają nas kłopoty z określeniem, czy dana interpretacja nadal obowiązuje. Wiążące interpretacje podatkowe będą automatycznie wygasać z chwilą zmiany prawa. Podatnicy sami będą musieli monitorować przepisy, na podstawie których wydano postanowienie. »

Konieczny stały meldunek

Aktualizacja: 12.12.2006

Osoba, która otrzyma w formie darowizny np. mieszkanie i skorzysta z ulgi, będzie m.in. musiała się w nim zameldować na pobyt stały. »

Drogi z podatkiem rolnym

Aktualizacja: 12.12.2006

Grunty zajęte pod wewnętrzną komunikację gospodarstw rolnych, leśnych oraz nieruchomości co do zasady nie podlegają podatkowi od nieruchomości, lecz rolnemu. »

70 dni na zwrot podatku

Aktualizacja: 12.12.2006

Podstawowy termin do zwrotu różnicy podatku ma wynosić 70 dni - przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT. Eksperci przypominają, że obecne przepisy umożliwiają zwrot podatku nawet w ciągu 60 dni. »

Do odzyskania VAT potrzebna jest faktura

Aktualizacja: 12.12.2006

Dokumentem stanowiącym podstawę do zwrotu części wydatków na zakup materiałów budowlanych związanych z budownictwem mieszkaniowym jest faktura VAT. »

Będzie łatwiej klasyfikować aktywa

Aktualizacja: 12.12.2006

Nowa interpretacja Międzynarodowych Standardów Rachunkowości wyjaśnia zasady ujmowania aktywów związanych z usługami koncesjonowanymi. »

Po oddaleniu skargi konieczny wniosek

Aktualizacja: 12.12.2006

Obowiązek wystąpienia z wnioskiem o uzasadnienie wyroku WSA pozwalający na skuteczne wniesienie skargi kasacyjnej dotyczy wyroków w całości oddalających skargę. »

Podatek roczny od samochodów

Aktualizacja: 12.12.2006

Ministerstwo Finansów chciałoby wprowadzić podatek od samochodów płacony rocznie, a nie przy rejestracji, jak zakłada projekt ustawy, który trafił do Sejmu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Gurbała

Specjalista z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników, właściciel firmy Nowe Modele Biznesowe – outsourcingu działu szkoleń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »