| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

CIT jest niepotrzebny

Aktualizacja: 05.06.2006

Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) jest anachronizmem. Wpływy budżetowe z tego tytułu wynoszą mniej niż 1/5 wpływów z VAT i akcyzy, przy czym ogrom pracy, jaki muszą włożyć służby księgowe firm w sprawozdawczość związaną z poborem jest porównywalny. »

Przedsiębiorcy narzekają na obciążenia podatkowe

Aktualizacja: 05.06.2006

Z przeprowadzonego na zlecenie GP sondażu wynika, że coraz więcej przedsiębiorców jest niezadowolonych z systemu podatkowego. Coraz większa grupa podatników uznaje też obecne rozwiązania za utrudniające prowadzenie działalności. »

Potrzeba etyki i norm wykonywania zawodu

Aktualizacja: 05.06.2006

W Stowarzyszeniu Księgowych trwają prace nad kodeksem etyki i profesjonalizmu. Ma on uregulować kwestie etyczne i normy wykonywania zawodu. Na kodeks ten czekają księgowi. »

CBOS: 81 proc. Polaków złożyło PIT za 2005 r.

Aktualizacja: 02.06.2006

81 proc. dorosłych Polaków rozliczając PIT złożyło w urzędach skarbowych zeznania podatkowe za 2005 r. - wynika z przesłanego w piątek PAP sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). »

Wędka technologiczna w budżecie

Aktualizacja: 02.06.2006

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powołano Zespół ds. Wysokich Technologii, którego zadaniem ma być dążenie do zwiększenia nakładów budżetowych na badania i rozwój. »

Wyższe podatki w Niemczech

Aktualizacja: 02.06.2006

OECD opublikowała raport dotyczący sytuacji niemieckiej gospodarki. Organizacja poparła plany niemieckiego rządu dotyczące podwyższenia podatków i zachęciła do wprowadzania zmian, które zwiększą konkurencyjność gospodarki Niemiec. »

Dobrzy księgowi pilnie poszukiwani

Aktualizacja: 02.06.2006

Swoje centra obsługi finansowo-księgowej BPO (Business Process Outsourcing) przenoszą do Polski kolejne firmy. »

Za krótki termin na przygotowanie pozwu

Aktualizacja: 02.06.2006

Mimo że przepis Ordynacji podatkowej ograniczający do 30 dni termin na wniesienie pozwu o odszkodowanie za błędną decyzję urzędnika jest niezgodny z konstytucją, nie zostanie w najbliższym czasie zmieniony. »

Coraz więcej błędnych wniosków

Aktualizacja: 02.06.2006

Do urzędów skarbowych napływa coraz więcej wniosków o zwrot VAT za materiały budowlane. Rośnie też liczba popełnianych w nich błędów. Praktycznie każdy wniosek zawiera pomyłki. »

Zakończono prace nad projektami

Aktualizacja: 01.06.2006

Na wczorajszej konferencji prasowej minister finansów Zyta Gilowska oznajmiła, że prace nad projektami ustaw podatkowych są już zakończone. »

Kiedy podatnik otrzyma odszkodowanie

Aktualizacja: 01.06.2006

Od organu podatkowego, którego decyzja doprowadziła do powstania szkody, można jednak dochodzić odszkodowania. »

Nowy obowiązek przysporzył urzędnikom kłopotów

Aktualizacja: 01.06.2006

Wczoraj upłynął termin, kiedy zarządy jednostek samorządu terytorialnego musiały podać do publicznej wiadomości wykaz podmiotów, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty. »

Egzaminator nie będzie mógł uczyć na kursach

Aktualizacja: 01.06.2006

Członkowie komisji przeprowadzającej egzamin na audytora wewnętrznego nie będą mogli prowadzić kursów i publikować materiałów szkoleniowych. »

Nowe plany kont

Aktualizacja: 01.06.2006

Do 1 stycznia 2007 r. organy podatkowe będą musiały dostosować swoje plany kont do nowych przepisów, które opracowuje resort finansów. »

Niższe koszty dla twórców

Aktualizacja: 31.05.2006

Według Krajowej Izby Gospodarczej likwidacja 20 i 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla działalności wykonywanej osobiście w zamian za ryczałt w wysokości 1302 zł rocznie przyniesie więcej szkód niż korzyści. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »