| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wyjaśnienia

Gdzie opodatkować usługi księgowe świadczone na rzecz kontrahenta z Niemiec

Aktualizacja: 26.10.2006

Nasza spółka świadczy usługi księgowe na rzecz firmy mającej siedzibę na terenie Niemiec. Firma ta nie ma siedziby ani miejsca prowadzenia działalności w Polsce. Jest zarejestrowana w Polsce na potrzeby podatku od towarów i usług z tytułu usług transportowych i ma NIP. Jaką stawką należy opodatkować usługi księgowe świadczone na rzecz firmy mającej siedzibę na terenie Niemiec? - Pismo z 17 lipca 2006 r. nr PP/443-92-1/06 »

Czy należy uiszczać opłatę skarbową od poświadczeń kopii faktur

Aktualizacja: 24.10.2006

Poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT będących załącznikami do wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego pozostają poza zakresem przedmiotowym ustawy o opłacie skarbowej. - Pismo z 15 września 2006 r. nr PL-835-96/BG/06/254 »

Czy fiskus może żądać dostępu do e-faktur

Aktualizacja: 24.10.2006

Podatnik zobowiązany jest na żądanie organów podatkowych zapewnić dostęp on-line do archiwum faktur VAT wysyłanych i otrzymywanych elektronicznie. - Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 5 października 2006 r., nr IPB_1/4407-0002/06/I »

Renta z Niemiec jest zwolniona z PIT w Polsce

Aktualizacja: 23.10.2006

Renta niemiecka wypłacana polskiemu podatnikowi, mająca charakter świadczenia z obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych, nie jest opodatkowana w Polsce. - Postanowienie ministra finansów z 9 października 2006 r. (nr DD/PB6/033-01042-1549/06/HM/IK). »

Dekretacja komputerowa

Aktualizacja: 19.10.2006

Czy można uznać za prawidłowe zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych dowody księgowe, na których nie zostały naniesione dane wymienione w art. 21 ust. 1 pkt 6 ustawy o rachunkowości? - Postanowienie z 10 lutego 2006 r. (nr PDP 4211/IN/CIT/6/2006) »

Pobór podatku przy usługach reklamowych zagranicznego kontrahenta

Aktualizacja: 19.10.2006

Czy należy pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od wypłat należności z tytułu usług prawnych i reklamowych świadczonych przez firmy zagraniczne na terytorium swych państw na rzecz spółki? - Postanowienie Naczelnika Podlaskiego Urzędu Skarbowego z 6 września 2006 r. (nr I/423/35/AMK/06) »

Czy podlega opodatkowaniu umowa pożyczki zawarta poza terytorium kraju

Aktualizacja: 18.10.2006

Czy umowa pożyczki zawarta poza granicami Polski i dotycząca pieniędzy, które w momencie jej zawarcia znajdują się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? - Pismo z 21 czerwca 2006 r. nr PM/436/2/06 »

Żona nie musi informować fiskusa o śmierci męża

Aktualizacja: 16.10.2006

Żona nie ma obowiązku składania NIP-3 o likwidacji działalności gospodarczej za zmarłego męża. - Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 22 września 2006 r., nr PB I-2/4150/IN? 136/USŁ-W/06/MB. »

Do zmiany zamieszkania nie wystarczy się wymeldować

Aktualizacja: 16.10.2006

Wymeldowanie się z Polski i wyjazd do Wielkiej Brytanii nie oznacza automatycznej zmiany miejsca zamieszkania, od którego zależy zakres obowiązków podatkowych. - Decyzja dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 22 września 2006 r., nr PB I-3/4117/IN-53/US/2006/Ach. »

Dostawa budynku a zwolnienie od VAT

Aktualizacja: 13.10.2006

Czy dostawa budynku wpisanego do rejestru zabytków, będącego obecnie pustostanem, ale wcześniej wykorzystywanego na cele usługowe i mieszkalne, podlega zwolnieniu przedmiotowemu z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT - jako towar używany? - Pismo z 28 sierpnia 2006 r., sygn. PPB-2/4407-57/06/I »

Czy podlega zwolnieniu przychód pracownika z tytułu zapłaty przez pracodawcę za studia podyplomowe

Aktualizacja: 12.10.2006

Czy opłata za studium podyplomowe ponoszona za pracownika w całości przez spółkę jest przychodem pracownika zwolnionym z podatku dochodowego, w sytuacji gdy pracownik został skierowany na studium przez pracodawcę? - Pismo z 2 sierpnia 2006 r. nr DN/415-33/06 »

Spółka uwzgędni zaległy podatek

Aktualizacja: 12.10.2006

Spółka może zaliczyć do kosztów zaległy podatek od nieruchomości w momencie poniesienia wydatku. Jest to możliwe, bo taki wydatek ma związek z przychodem spółki. - Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego Izby Skarbowej w Opolu z 29 września 2006 r. (nr PDI-42190/I/4/MC/06) »

Wydatki na mieszkanie nie są limitowane

Aktualizacja: 10.10.2006

W ramach ulgi rehabilitacyjnej można odliczyć m.in. wydatki na adaptację i wyposażenie mieszkania stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Wydatki te nie są limitowane. - Decyzja Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 22 września 2006 r. (nr PB I-3/4117/IN-64/US/2006/AR). »

Czy jest zaległością podatkową nienależnie zwrócona nadpłata

Aktualizacja: 09.10.2006

Czy kwota nienależnie zwróconej nadpłaty jest zaległością podatkową? - Pismo z 7 lipca 2006 r. nr IO/406-0002/06 »

Jaką stawką opodatkować wewnątrzwspólnotową dostawę towarów

Aktualizacja: 06.10.2006

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów podlega opodatkowaniu obniżoną do 0% stawką VAT. Aby móc skorzystać z takiej preferencji, należy spełnić wymagania, o których mowa w art. 42 ustawy o podatku od towarów i usług. - Pismo z 23 czerwca 2006 r. nr 1471/NUR1/443-124/06/IK »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »