Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy program partnerski dla biur księgowych z SoCapbonus

  • Artykuł partnerski
fot. materiały prasowe
Na rynku pojawił się nowy program partnerski dla księgowych. Dzięki nim zyskują dodatkowy przychod od każdego obsługiwanego klienta. Warunkiem jest zdobycie nowej wiedzy dotyczącej produktu

Firmy w Polsce mogą skorzystać z SoCap Bonus, rozwiązania, które daje pracodawcom możliwość wprowadzenia nowego sposobu wynagradzania pracowników. Ich wynagrodzenie może zostać podzielone na dwie części: podstawową i premię wypłacaną w postaci benefitu - tokenu SoCap (Social Capitalism). Tokeny są dostępnie globalnie, w Polsce oparte na nich rozwiązanie rozwijane przez system partnerski.

Oferta benefitu pozapłacowego SoCap Bonus ma docierać do pracodawców za pośrednictwem ekspertów. Mowa o biurach księgowo-podatkowych, księgowych, głównych księgowych, ale i kancelariach prawnych czy podatkowych. Te zostając partnerem programu SoCap Bonus zyskują dostęp do nowoczesnych narzędzi, pomagających zoptymalizować koszty obsługiwanym przez siebie pracodawcom. Ci ostatni zyskują możliwość nabywania SoCap dla swoich pracowników. Zakupione tokeny są następnie sprzedawane przez pracodawcę, a pozyskane z tego tytułu pieniądze są wypłacane na konto pracownika na poczet pensji. Na takie rozwiązanie pracownik musi wyrazić zgodę.

Ważne jest to, jak podkreśla Radosław Żuk, doradca podatkowy z Kancelarii Prawnej Żuk Pośpiech, że te konkretne tokeny są wolne od obciążeń składkami ZUS. Dzięki nim odprowadzana składka od wynagrodzenia umowy o pracę, czy zlecenia zmniejszy się o 34 proc.

Jak wskazuje Radosław Żuk, zgodnie z art. 18 ust. 1 oraz art. 4 pkt 9 ustawy o systemie ubezpieczeń, podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu między innymi zatrudnienia w ramach stosunku pracy. Z kolei zasady ustalania podstawy wymiaru składek określa rozporządzenie do niego. Zgodnie z § 1 tego aktu prawnego, podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe stanowi przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, osiągany przez pracowników u pracodawcy z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy.

Natomiast, jak zauważa Radosław Żuk, zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 26 rozporządzenia, podstawy wymiaru składek nie stanowią przychody stanowiące korzyści materialne wynikające z układów zbiorowych pracy, regulaminów wynagradzania lub przepisów o wynagradzaniu, a polegające na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niż detaliczne niektórych artykułów, przedmiotów lub usług. Prawnik wskazuje, że różnica w wysokości wartości rynkowej tokena, a kwotą którą zapłaci pracownik, stanowi wprawdzie przychód pracownika, jednakże z racji faktu, że spełnione zostały wymogi, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 26 rozporządzenia, przychód ten nie stanowi podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Z kolei zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe oraz ubezpieczenie wypadkowe stanowi podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenia rentowe.
Wobec tego przychód, który osiąga pracownik z tytułu zakupu tokenów po wartości niższej niż rynkowa nie stanowi podstawy wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne: emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe.

Muszą jednak zostać spełnione określone przesłanki. Po pierwsze, zasady przekazywania tokenów będą zamieszczone w regulaminie benefitów, będącym częścią regulaminu wynagradzania firmy. Po drugie, pracownicy będą uprawnieni do zakupu towarów i usług po cenach niższych niż detaliczne.
Zatem dzięki nowemu rozwiązaniu pracodawcy będący klientami biura księgowego, które jest partnerem SoCap bonus mogą obniżyć skalę swoich obciążeń finansowych.

Biuro księgowe również może liczyć na profity z tego tytułu. Od każdego klienta, który nabywa na rzecz swoich pracowników tokeny otrzyma bonus. Prowadzący SoCap Bonues podaje przykładowe wyliczenia. Pracodawca wypłaca swoim pracownikom 7 tys. zł netto pensji miesięcznie. Dzieląc wynagrodzenie na dwie części składowe: podstawową w wysokości 2363,56 zł i premiową 4636,44 zł w tokenie SoCap, zyskuje od każdego pracownika 2926,83 zł oszczędności miesięcznie. Rocznie daje to kwotę 35 121,96 zł. Z kolei zysk dla biura księgowo-podatkowego, czy księgowego to 105,38 zł miesięcznie, co w skali roku daje 1264,56 zł.

Na tym jednak, jak zaznaczają autorzy programu, korzyści dla księgowych i innych ekspertów się nie kończą. Wejście do programu oznacza dostęp do najnowszej wiedzy i rozwiązań podatkowych, prawnych oraz technologicznych, które pozwolą zwiększyć konkurencyjność na rynku, a co za tym idzie mogą się okazać przepustką do pozyskania nowych klientów. Szczególnie, że ci coraz częściej szukają rozwiązania problemu ze strony wiarygodnego partnera, który na bieżąco będzie monitorował przepisy, mając na uwadze dobro obsługiwanych podmiotów. Partnerzy programu zyskują w związku z tym dostęp do szkoleń z najnowszej wiedzy dotyczącej podatków i zagadnień księgowych, ale też mają możliwość uczestniczenia w warsztatach praktycznych z prezentacją konkretnych przypadków, czy szkoleń, w tym zagranicznych, połączonych z budowaniem więzi partnerskich. Spotkania mają odbywać się przynajmniej cztery razy w roku.

PAO

Autopromocja
Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakup sprzętu IT? Czasem lepiej wynająć. Na czym polega DaaS?

Na czym polega model biznesowy Device as a Service (DaaS)? Komu i kiedy się opłaca? Co sprawia, że jest to rosnący trend nie tylko w polskich firmach?

Twój biznes działa dobrze ale pieniądze gdzieś wyciekają. Ekspert podpowiada gdzie szukać przyczyn i źródeł wycieków

Takie pytanie często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy osiągając spore przychody, realizując duże i zyskowne projekty nagle stwierdzają brak gotówki na koncie. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie są pieniądze? Na te i inne pytania odpowiada dr nauk ekonomicznych Elżbieta Sobów – specjalistka ds. finansów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Prezesa skazano za zaległości podatkowe spółki. Ale to sąd popełnił błąd

Samo tylko objęcie funkcji prezesa zarządu spółki nie może powodować automatycznego przyjęcia na siebie odpowiedzialności karnej za cudze działania. Tak uznał Rzecznik Praw Obywatelskich, informując o wniesieniu skargi kasacyjnej na korzyść prezesa spółki, którego sąd skazał za nieodprowadzenie zaliczek na podatek dochodowy, powstałych w okresie gdy nie objął jeszcze funkcji.

Podatek od nieruchomości obejmie nawet panele fotowoltaiczne. Takie zmiany już od 2025 roku

Zmiany w podatku od nieruchomości zmierzają do opodatkowania urządzeń energetycznych, np. paneli fotowoltaicznych. Budowle mają być opodatkowane jako całość techniczno-użytkowa. Podatkiem od nieruchomości (inaczej niż obecnie) już od 2025 roku objęte zostaną więc wszystkie elementów farmy fotowoltaicznej (w tym panele).

Zwrot podatku z Irlandii. Kto może dostać? Jak uzyskać?

Irlandia nadal jest popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej dla Polaków. Tym bardziej zachęcamy gorąco do zapoznania się z przygotowanymi poniżej informacjami na temat rozliczenia podatku w tym kraju.

Spory skok inflacji w lipcu 2024 r. Na jesieni już 4%. Powodem wzrost cen gazu i energii elektrycznej

W lipcu wzrost rachunków za gaz i energię elektryczną podbije inflację o 1,3-1,5 pkt. proc. – czytamy w komentarzu ekonomisty banku ING BSK Adama Antoniaka do poniedziałkowych danych GUS. Zdaniem ekonomistów PKO BP może to być nawet +2 pkt proc. W opinii ekonomistów PKO BP trend spadkowy inflacji bazowej wyczerpuje się i jesienią możemy zobaczyć jej nieznaczny wzrost, ponownie do ok. 4 proc. rdr.

Dlaczego księgowość wciąż jest pewnym wyborem? Po pierwsze, potrzeba prowadzenia rachunkowości jest niezmienna. Po drugie, księgowość to dziedzina, która stale ewoluuje

Księgowość jest nadal pewnym wyborem. Po pierwsze, potrzeba prowadzenia rachunkowości jest niezmienna. Niezależnie od tego, jak rozwija się technologia, firmy zawsze będą potrzebować wykwalifikowanych osób do zarządzania swoimi finansami. Po drugie, księgowość to dziedzina, która stale ewoluuje, mimo nowych technologii i sztucznej inteligencji.

Skarbówka gorliwie kontroluje podatek u źródła (WHT). WSA w Warszawie: zabezpieczenie „na zapas” wykluczone

Rozliczenia w podatku u źródła (WHT) w ostatnich latach są obiektem wzmożonego zainteresowania organów podatkowych. Oprócz wszczynania kontroli podatkowych czy celno-skarbowych wobec płatników, organy dokonują bardziej dotkliwych i niekorzystnych działań, takich jak chociażby wszczynanie postępowań karnoskarbowych czy wydawanie decyzji zabezpieczających. Często te dodatkowe działania podejmowane są jedynie w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia i wydłużenia czasu na wydanie decyzji. Takie działania organów podlegają jednak kontroli sądowej, czego wyraz dał WSA w Warszawie w wyroku z 22 lutego 2024 r., sygn. III SA/Wa 2564/23.

Nowa era fundacji rodzinnych w Polsce: wyzwania i korzyści po roku funkcjonowania

W ciągu roku od wprowadzenia przepisów o fundacjach rodzinnych, powstało ich ponad tysiąc, a setki innych czekają na rejestrację. Niemniej jednak, w tym okresie pojawiły się pewne aspekty wymagające poprawy.