| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Finanse i inwestycje > Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu

Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu

Gdy po raz pierwszy spotkałem Warrena Buffetta, a było to w roku 1991, poprosiłem go, by polecił mi dobrą książkę o biznesie – pisze Bill Gates w „The Wall Street Journal”. – „Przygody przedsiębiorców” Johna Brooksa – powiedział bez wahania Buffett. Byłem zaintrygowany – nigdy nie słyszałem o „Przygodach przedsiębiorców” i o Johnie Brooksie. Jednak ponad dwie dekady po pożyczeniu mi egzemplarza przez Warrena i ponad cztery dekady po pierwszym wydaniu „Przygód przedsiębiorców” pozostają najlepszą książką, jaką kiedykolwiek czytałem o biznesie, a John Brooks wciąż jest moim ulubionym pisarzem – reasumuje Gates.

Prowadzi czytelnika od Wall Street do Main Street, John Brooks, wieloletni współpracownik New Yorkera, budząc do życia dwanaście klasycznych opowieści ze świata finansów i życia korporacyjnej Ameryki.

Co wspólnego ma kosztująca Forda 350 milionów dolarów katastrofa finansowa znana jako Edsel, niewiarygodnie szybki rozwój Xeroxa, i skandale w General Electric i Texas Gulf Sulphur? Każda z tych historii jest przykładem tego, jak chwila sławy i rozgłosu definiuje znaną firmę. Te naprawdę godne uwagi, fascynujące opowieści są do dziś aktualne i pozwalają zrozumieć zawiłości również współczesnego życia korporacyjnego.

Opowieści o Wall Street są dramatyczne, odkrywają machinacje i ulotną naturę świata finansów, a proza w reportażach Johna Brooksa jest żywa, wnikliwa i osobista. Niezależnie od tego, czy Brooks opowiada o zdumiewającym krachu z roku 1962, upadku znanej firmy maklerskiej czy śmiałych próbach amerykańskich bankierów, organizujących akcję ratowania brytyjskiego funta, współczesny czytelnik ma poczucie, że historia się powtarza, że to wszystko dzieje się dziś. „Przygody przedsiębiorców”  to czysty diament -  dziennikarstwo finansowe najwyższych lotów.

John Brooks ma niezwykłe wyczucie i fantastycznie pisze o świecie biznesu. Jego teksty są dokładnie udokumentowane, a opisywane problemy osadzone w szerszym kontekście.

Bill Gates

To wyśmienita proza. Czytanie Brooksa to czysta przyjemność – autor opowiada niewiarygodne historie (na przykład o ustawianiu przetargów w branży elektrotechnicznej) ze swadą i z rozmachem. Pisze inteligentnie i z poczuciem humoru… Jego biznesowe odyseje obfitują w barwne postaci pokazywane w chwilach przełomu w świecie biznesu.

„Slate Magazine’

To ważne lekcje dla każdej korporacji, której wydaje się, że jest niezniszczalna. Czy wielcy biznesu wyciągną z tych historii odpowiedni wniosek?

Witold Gadomski, „Gazeta Wyborcza”

John Brooks (1920-1993) to wielokrotnie nagradzany pisarz i dziennikarz finansowy, znany głównie jako autor felietonów o tematyce biznesowej w New Yorkerze. Był również autorem chwalonych przez krytyków popularnonaukowych książek o finansach i biznesie, z których sporą część poświęcił Wall Street i środowisku światowej finansjery.

John Brooks

Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu

www.studioemka.com.pl

www.facebook.com/studioemka

Bill Gates i Warren Buffett o książce: https://www.youtube.com/watch?v=UakTqq6FE3Q

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Żurowski

Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »