REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Forum Akcyzowe - transmisje ze spotkań

Forum Akcyzowe - transmisje ze spotkań
Forum Akcyzowe - transmisje ze spotkań

REKLAMA

REKLAMA

Forum Akcyzowe. Ministerstwo Finansów uruchamia transmisje online z prac grup roboczych Forum Akcyzowego. To odpowiedź na ogromne zainteresowanie rynku pracami Forum. Pierwsza transmisja na kanale Youtube odbędzie się 14 lipca 2021 r. o godz. 9.00.

Forum Akcyzowe

Forum powołano w celu zachowania transparentności dialogu przedstawicielami rynku i administracji. Powołano je w duchu współpracy, której efektem będzie wypracowanie najlepszych rozwiązań, reprezentujących interesy polskiego rynku wyrobów nowatorskich, e-papierosów, oraz wyrobów tytoniowych. Rekomendacje Forum Akcyzowego będą stanowiły ważny głos doradczy dla Ministerstwa Finansów i będą uzupełnieniem konsultacji społecznych.

Autopromocja

- Nadrzędną wartością Forum Akcyzowego są jego uczestnicy, którzy są traktowani w jednakowy, sprawiedliwy, równoprawny i obiektywny sposób, a ich głos jest dla nas równie wartościowy. Również proces wyboru członków grup roboczych był w pełni transparentny i niezależny od jakiejkolwiek arbitralnej decyzji. To forum powołano dla lepszej współpracy przedstawicieli rynku. Rola administracji sprowadza się do wysłuchania głosu branży, przeanalizowania rekomendacji i pomocy w organizacji spotkań. Takie było od początku nasze założenie. W takim duchu będziemy wspierali prace wszystkich branż, którym poświęcone będą także kolejne odsłony Forum Akcyzowego - mówi minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Podczas pierwszego posiedzenia poświęconego rynkowi wyrobów tytoniowych, e-papierosów oraz wyrobów nowatorskich, które odbyło się 29 czerwca br. powołano 4 grupy robocze. Zakres tematyczny prac poszczególnych grup obejmuje:

 • Wyroby tradycyjne
 • Papierosy elektroniczne
 • Wyroby nowatorskie oraz produkty innowacyjne
 • Susz tytoniowy

Zgodnie z ogłoszonym z wyprzedzeniem regulaminem FORUM, o składzie grup decydowała kolejność zgłoszeń. Dzięki temu każdy uczestnik Forum Akcyzowego pierwszej edycji i każdej następnej, ma taką samą możliwość zgłoszenia chęci udziału w dyskusji prowadzonej w grupach roboczych, niezależnie od pozycji rynkowej czy wielkości prowadzonej działalności.

Polecamy nasze publikacje: Najważniejsze zmiany w VAT i akcyzie od 1 lipca 2021 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Biorąc pod uwagę postulaty uczestników, którzy chcieliby śledzić przebieg prac Forum, zaproponowaliśmy, aby prace grup roboczych były transmitowane na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Finansów. Takie rozwiązanie umożliwi wszystkim zainteresowanym podmiotom obserwowanie dialogu, który będzie również kontynuowany w trakcie kolejnego posiedzenia Forum Akcyzowego. Szczegółowe informacje na temat terminów transmisji będą publikowane na naszej stronie internetowej - wyjaśnia wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Forum Akcyzowe - spotkania, posiedzenia, dyskusje

Spotkania grup roboczych nie są jedynym miejscem, gdzie uczestnicy Forum Akcyzowego będą mogli przedstawić swoje postulaty. Kluczową rolę odgrywają posiedzenia Forum, w trakcie, których odbywa się szeroka dyskusja na temat wstępnych propozycji grup roboczych.

- Głos uczestników ma ogromny wpływ na ostateczne brzmienie rekomendacji Forum Akcyzowego, dlatego zachęcamy do udziału w kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się w IV kwartale 2021 r. Drugie spotkanie Forum będzie okazją do merytorycznej dyskusji na temat propozycji grupy roboczych. Wierzę, że wypracowane przez Forum wnioski i rekomendacje będą wspólnym głosem przedstawicieli rynku w zakresie kierunków prowadzonej polityki podatkowej - dodaje Maria Rutka, dyrektor Departamentu Podatku Akcyzowego Ministerstwa Finansów.

Forum Akcyzowe - transmisje online

Przebieg spotkań grup roboczych można obserwować na żywo na kanale YouTube MF.

Terminy spotkań grup roboczych są dostępne i na bieżąco aktualizowane na stronie Forum Akcyzowego w zakładce Ogłoszenia i informacje bieżące.

Pierwsza transmisja spotkania grupy roboczej nr 1 ds. papierosów tradycyjnych odbędzie się 14.07.2021 w godz. 9-11.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Finansów
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2024 roku - 1,46 zł za litr wykorzystanego oleju napędowego

  Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2024 roku. Rolnicy dostaną 1,46 zł zwrotu akcyzy od każdego litra wykorzystanego do produkcji rolnej oleju napędowego - przewiduje opublikowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie.

  Regionalna pomoc inwestycyjna będzie mogła być udzielana do końca 2026 r.

  Do końca 2026 r. będzie można udzielać regionalnej pomocy inwestycyjnej, polegającej na zwolnieniu z podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportu – wynika opisu projektu rozporządzenia Ministerstwa Finansów, który właśnie został opublikowany w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

  Wyłudzenia VAT na ponad 223 mln zł. Grupa przestępcza fałszowała zużyty olej kuchenny

  Wyłudzenia VAT. Tymczasowy areszt dla 15 osób i blokada ponad 26 mln złotych na rachunkach bankowych spółek i osób fizycznych - to efekt śledztwa w sprawie wyłudzeń podatku VAT. Rozbita grupa przestępcza fałszowała zużyty olej kuchenny.

  Kwota wolna od podatku 60 tys. zł. Najwcześniej w 2025 roku

  Kwota wolna od podatku w wysokości 60 tys. zł. "Jasno zostało powiedziane w jednej z naszych tez, że wprowadzamy kwotę wolną od podatku 60 tys. zł. Wiadomo, że w 2024 roku tego nie zrobimy. Mamy na to cztery lata i na pewno będzie to wprowadzone" - powiedział poseł KO Artur Łącki.

  Tabela kursów średnich NBP z 4 grudnia 2023 roku - nr 234/A/NBP/2023

  Tabela kursów średnich NBP waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 4 grudnia 2023 roku - NBP nr 234/A/NBP/2023. Kurs euro to 4,3337 zł.

  NBP: 140 mld zł zagranicznych inwestycji bezpośrednich

  Napływ kapitału z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski w 2022 r. wyniósł 140,3 mld zł, w porównaniu z 2021 r. ich wielkość wzrosła o blisko jedną czwartą - poinformował NBP w raporcie.

  Jak można przestać być wspólnikiem spółki osobowej? Czym różni się wystąpienie ze spółki od sprzedaży ogółu praw i obowiązków?

  Czasem trzeba rozstać się ze spółką osobową (np. ze spółką jawną). Na czym polega i jakie skutki prawne wywołuje wypowiedzenie umowy spółki przez wspólnika? Czym różni się to od sprzedaży ogółu praw i obowiązków wspólnika?

  Wystąpienie wspólnika ze spółki osobowej. Jak przebiegają rozliczenia?

  Jak kwestię rozliczenia wspólnika występującego ze spółki osobowej regulują przepisy kodeksu spółek handlowych? Jak te przepisy zastosować w praktyce? Dlaczego czasem warto rozliczyć się z występującym wspólnikiem inaczej niż wskazuje ksh?

  Co daje fundacja rodzinna? Jaką działalność może prowadzić?

  Długoterminowa integralność majątku firmy rodzinnej to główna korzyść z założenia fundacji rodzinnej wskazana przez uczestników webinaru „Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców”, który odbył się w ramach cyklu #idearozwojubiznesu, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT).

  Organ skarbowy przegrał ze spółką w sprawie zwrotu VAT, bo nie znał reguł postępowania

  Gdy reprezentujący spółkę nie złożył pełnomocnictwa procesowego do akt konkretnej sprawy, to organ nie może zakładać, że spółka działa w niej przez pełnomocnika, bo czyniła tak już w innym postępowaniu. Jeśli tak zrobi, otworzy przedsiębiorcy furtkę do wygrania sporu.

  REKLAMA