reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Ceny transferowe > Korekty cen transferowych - objaśnienia podatkowe MF

Korekty cen transferowych - objaśnienia podatkowe MF

Ministerstwo Finansów przygotowało projektu objaśnień podatkowych w zakresie korekt cen transferowych. Konsultacje podatkowe tego projektu objaśnień podatkowych potrwają do dnia 6 listopada 2020 r.

Konsultacje podatkowe - projekt objaśnień podatkowych w zakresie cen transferowych dotyczących korekt cen transferowych

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie na swojej stronie internetowej o rozpoczęciu konsultacji dotyczących projektu objaśnień podatkowych w zakresie korekt cen transferowych.

Jak wyjaśnia MF, przepisy dotyczące cen transferowych zawarte w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”) oraz ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”), obowiązujące od 1 stycznia 2019 r., regulują kwestie związane z dokonywaniem korekty cen transferowych między podmiotami powiązanymi:

- przepisy art. 11e ustawy o CIT w powiązaniu z art. 12 ust. 3aa i art. 15 ust. 1ab ustawy o CIT oraz przepisy art. 23q ustawy o PIT w powiązaniu z art. 14 ust. 1ca i art. 22 ust. 1ab ustawy o PIT – regulują warunki dokonywania korekty cen transferowych,

- przepisy art. 12 ust. 3l pkt 2 i art. 15 ust. 4k pkt 2 ustawy o CIT oraz przepisy art. 14 ust. 1o i art. 22 ust. 7e ustawy o PIT – regulują moment ujęcia korekty cen transferowych w księgach podatkowych.

W celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących sposobu stosowania ww. przepisów przygotowano projekt dokumentu ”OBJAŚNIENIA PODATKOWE W ZAKRESIE CEN TRANSFEROWYCH Nr 2 – KOREKTA CEN TRANSFEROWYCH”.

Termin i sposób zgłaszania opinii

Konsultacje są otwarte dla wszystkich podmiotów. Ministerstwo Finansów zaprasza do przesyłania w terminie do 6 listopada 2020 r. propozycji opinii, wniosków i uwag wraz ze szczegółowym ich uzasadnieniem, w wersji elektronicznej (prosimy o załączenie wersji edytowalnej) na adres: konsultacje.ct@mf.gov.pl.

Materiały

Klauzula informacyjna - projekt objaśnień podatkowych korekty cen transferowych (PDF, 209 kB)

Objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych - korekty cen transferowych (PDF, 877 kB)

Zawiadomienie o rozpoczęciu konsultacji podatkowych - projekt objaśnień korekty cen transferowych.pdf (PDF, 192 kB)

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama