REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podatki piłkarzy reprezentacji Polski Euro 2016

 Blog Księgowy
Piszemy o finansach i podatkach
Piłka nożna/Fot. Fotolia
Piłka nożna/Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jakie podatki płaci reprezentacja Polski Euro 2016? Czy płacenie podatków w Polce jest dla piłkarzy korzystne?

Gwiazdy sportu, w tym piłkarze – reprezentacja Polski piłki nożnej Euro 2016, zarabiają wielkie pieniądze, a co za tym idzie, płacą bardzo wysokie podatki. Jako najbogatsi, trafiają w próg o najwyższej skali podatkowej. Nie dziwi więc nikogo, że część z nich ucieka z podatkami do tzw. rajów podatkowych. Tym, którzy nie mogą zdecydować się na ten krok, pozostaje pogodzić się z faktem, iż fiskus znacznie uszczupla ich dochody.

REKLAMA

Autopromocja

Polecamy produkt: Podatki 2016 - komplet żółtych książek

Na opublikowanej liście polskich najbogatszych sportowców 2015 r. zdecydowanie najwięcej jest piłkarzy i część z nich wchodzi w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016 we Francji. Polscy piłkarze grający w zagranicznych klubach nie płacą podatków w Polsce. Wynika to z faktu, iż zawodnik jest zobowiązany odprowadzać podatek w kraju, w którym przebywa większą część roku. A niestety, podatki dla najbogatszych w krajach Europy Zachodniej są wyższe niż w Polsce. Na tym rozwiązaniu ‘tracą’ swoje dochody m.in. kapitan reprezentacji Polski Euro 2016, Robert Lewandowski, który odprowadza podatki w Niemczech (47,4%) czy Wojciech Szczęsny płacący podatki w Wielkiej Brytanii na poziomie 45%. W Polsce najwyższa stawka podatku wynosi 32%, natomiast w Hiszpanii sięga ona nawet 52%. Z punktu widzenia naszych graczy, płacenie podatków w Polsce byłoby korzystniejsze. Zdarzają się przypadki, gdzie płacenie podatków za granicą jest bardziej opłacalne dla rodzimych piłkarzy niż w Polsce. Grający dla Dynamo Kijów Łukasz Teodorczyk (6,4 mln zł) zapłacił w 2015 r. 25% stawki podatkowej, natomiast Adrian Mierzejewski (8,4 mln zł) grający w klubie Al-Nassr Rijad Arabii Saudyjskiej, realnie dostaje więcej niż wielu reprezentantów Polskich grających w innych renomowanych klubach piłkarskich.

RANKING – REPREZENTACJA POLSKI EURO 2016

Ranking najlepiej zarabiających polskich piłkarzy 2015 r., przybliżony dokładniej w jednej z gazet, przedstawia zarobki polskich piłkarzy, gdzie część z nich to reprezentacja Polski w piłce nożnej w mistrzostwach Euro 2016 we Francji:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kamil Grosicki – Stade Rennais 3,6 mln zł

Arkadiusz Milik – Ajaks Amsterdam 4 mln zł

Artur Jędrzejczyk – Legia Warszawa 4,2 mln zł

Kamil Glik – Torino FC 8,6 mln zł

Artur Boruc – AFC Bournemouth 9 mln zł

Grzegorz Krychowiak – Sevilla FC 11,1 mln zł

Łukasz Fabiański – Swansea City 12 mln zł

Łukasz Piszczek – Borussia Dortmund 14,9 mln zł

Jakub Błaszczykowski – ACF Fiorentina 15,7 mln zł

Wojciech Szczęsny – Arsenal Londyn/ AS Roma 30,1 mln zł

Robert Lewandowski – Bayern Monachium 58 mln zł

Jak mawiał amerykański polityk Benjamin Franklin, w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Niezależnie od płaconych stawek podatkowych, zarobki polskich piłkarzy pracujących w zagranicznych klubach i tak przyprawiają o zawrót głowy. Nam pozostaje trzymanie kciuków, aby w mistrzostwach nasza reprezentacja zaszła jak najdalej!

Polecamy serwis: Podatki

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiana formy opodatkowania w 2025 r. Do kiedy i jak może to zrobić przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą?

Początek każdego roku kalendarzowego to dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą okazja do analizy wyniku finansowego firmy. Czasami okazuje się, że stosowany dotąd sposób rozliczeń przestał być opłacalny lub nie sprawdził się. Zbyt niskie przychody, przekroczenie obowiązujących limitów czy też zmiana skali działalności skłaniają do poszukiwania nowych rozwiązań. Wyjaśniamy, jak zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej.

Uwaga! Twój e-mail do urzędu może być nieważny. Ministerstwo Finansów wyjaśnia pułapkę e-Doręczeń

Czy twoje pismo do urzędu faktycznie dotarło na czas? Ministerstwo Finansów ostrzega: liczy się data nadania, a nie potwierdzenie odbioru! Sprawdź, jak uniknąć kosztownych konsekwencji przy wysyłce dokumentów drogą elektroniczną.

Cyfrowy obieg dokumentów do podpisu w małych i dużych firmach

Nowoczesny obieg dokumentów do podpisu to przyszłość Twojej firmy. Eliminuje opóźnienia, ogranicza ryzyko błędów i gwarantuje bezpieczeństwo danych. Wprowadź cyfrowe rozwiązania i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać.

Niezdolny do służby ale zdolny do pracy (funkcjonariusz z III grupą inwalidzką). Czy może skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji podatkowej uznał, że funkcjonariusze służb mundurowych, którym przyznano III grupę inwalidztwa (obejmującą zdolnych do pracy ale niezdolnych do służby) - nie mają prawa do odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

REKLAMA

Kompas Konkurencyjności dla UE – ogólniki i brak konkretnych działań. Stanowisko PIPC

W dniu 29 stycznia 2025 r. Komisja Europejska przedstawiła „Kompas Konkurencyjności dla UE”. Jest to pierwsza inicjatywa nowej Komisji Europejskiej, która ustanawia konkurencyjność jako jedną z nadrzędnych zasad działania UE na czas trwania obecnej kadencji (2024-2029). Poniżej prezentujemy stanowisko Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego dotyczące ww. dokumentu Komisji Europejskiej.

Ulga termomodernizacyjna 2025: Co nowego w przepisach dla podatników?

Ulga termomodernizacyjna po zmianach. Od początku 2025 roku właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej także w przypadku zakupu i montażu magazynów energii. Jest to kolejna forma wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej i zwiększenia opłacalności instalacji prosumenckich.

Uwaga na fałszywe e-maile na temat konieczności dokonania korekty PIT

Ministerstwo Finansów poinformowało, że pojawiły się fałszywe wiadomości podszywające się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS) zawierające miedzy innymi informacje o konieczności dokonania korekty PIT-17.

WIBOR zostanie zastąpiony przez POLSTR - nowy wskaźnik referencyjny. Od kiedy?

POLSTR – tak będzie nazywał się nowy wskaźnik referencyjny, który zastąpi WIBOR. Taką decyzję podjął 30 stycznia 2025 r. Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej ds. wskaźników referencyjnych.

REKLAMA

Sądy masowo popierają przedsiębiorców w sporze o Mały ZUS Plus

Sądy Okręgowe w całej Polsce wydały ponad 60 wyroków zgodnych z interpretacją Rzecznika MŚP, uznając, że przedsiębiorcy mogą ponownie skorzystać z Małego ZUS Plus po dwóch latach przerwy. ZUS stoi na stanowisku, że okres ten powinien wynosić trzy lata. Spór trwa, a część spraw trafia do Sądu Najwyższego.

Czy komputery kwantowe są zagrożeniem dla blockchaina i bezpieczeństwa cyfrowych transakcji?

Blockchain od lat jest symbolem bezpieczeństwa i niezmienności danych. Jego zastosowanie wykracza daleko poza kryptowaluty – wykorzystuje się go w finansach, administracji, logistyce czy ochronie zdrowia. Jednak pojawienie się komputerów kwantowych, zdolnych do przeprowadzania obliczeń niewyobrażalnych dla klasycznych komputerów, rodzi pytanie: czy blockchain przestanie być odporny na złamanie? A jeśli tak, jakie będą tego konsekwencje dla transakcji, danych i całej gospodarki cyfrowej?

REKLAMA