Podatki piłkarzy reprezentacji Polski Euro 2016
REKLAMA
REKLAMA
Gwiazdy sportu, w tym piłkarze – reprezentacja Polski piłki nożnej Euro 2016, zarabiają wielkie pieniądze, a co za tym idzie, płacą bardzo wysokie podatki. Jako najbogatsi, trafiają w próg o najwyższej skali podatkowej. Nie dziwi więc nikogo, że część z nich ucieka z podatkami do tzw. rajów podatkowych. Tym, którzy nie mogą zdecydować się na ten krok, pozostaje pogodzić się z faktem, iż fiskus znacznie uszczupla ich dochody.
REKLAMA
Polecamy produkt: Podatki 2016 - komplet żółtych książek
Na opublikowanej liście polskich najbogatszych sportowców 2015 r. zdecydowanie najwięcej jest piłkarzy i część z nich wchodzi w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016 we Francji. Polscy piłkarze grający w zagranicznych klubach nie płacą podatków w Polsce. Wynika to z faktu, iż zawodnik jest zobowiązany odprowadzać podatek w kraju, w którym przebywa większą część roku. A niestety, podatki dla najbogatszych w krajach Europy Zachodniej są wyższe niż w Polsce. Na tym rozwiązaniu ‘tracą’ swoje dochody m.in. kapitan reprezentacji Polski Euro 2016, Robert Lewandowski, który odprowadza podatki w Niemczech (47,4%) czy Wojciech Szczęsny płacący podatki w Wielkiej Brytanii na poziomie 45%. W Polsce najwyższa stawka podatku wynosi 32%, natomiast w Hiszpanii sięga ona nawet 52%. Z punktu widzenia naszych graczy, płacenie podatków w Polsce byłoby korzystniejsze. Zdarzają się przypadki, gdzie płacenie podatków za granicą jest bardziej opłacalne dla rodzimych piłkarzy niż w Polsce. Grający dla Dynamo Kijów Łukasz Teodorczyk (6,4 mln zł) zapłacił w 2015 r. 25% stawki podatkowej, natomiast Adrian Mierzejewski (8,4 mln zł) grający w klubie Al-Nassr Rijad Arabii Saudyjskiej, realnie dostaje więcej niż wielu reprezentantów Polskich grających w innych renomowanych klubach piłkarskich.
RANKING – REPREZENTACJA POLSKI EURO 2016
Ranking najlepiej zarabiających polskich piłkarzy 2015 r., przybliżony dokładniej w jednej z gazet, przedstawia zarobki polskich piłkarzy, gdzie część z nich to reprezentacja Polski w piłce nożnej w mistrzostwach Euro 2016 we Francji:
Kamil Grosicki – Stade Rennais 3,6 mln zł
Arkadiusz Milik – Ajaks Amsterdam 4 mln zł
Artur Jędrzejczyk – Legia Warszawa 4,2 mln zł
Kamil Glik – Torino FC 8,6 mln zł
Artur Boruc – AFC Bournemouth 9 mln zł
Grzegorz Krychowiak – Sevilla FC 11,1 mln zł
Łukasz Fabiański – Swansea City 12 mln zł
Łukasz Piszczek – Borussia Dortmund 14,9 mln zł
Jakub Błaszczykowski – ACF Fiorentina 15,7 mln zł
Wojciech Szczęsny – Arsenal Londyn/ AS Roma 30,1 mln zł
Robert Lewandowski – Bayern Monachium 58 mln zł
Jak mawiał amerykański polityk Benjamin Franklin, w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Niezależnie od płaconych stawek podatkowych, zarobki polskich piłkarzy pracujących w zagranicznych klubach i tak przyprawiają o zawrót głowy. Nam pozostaje trzymanie kciuków, aby w mistrzostwach nasza reprezentacja zaszła jak najdalej!
Polecamy serwis: Podatki
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat