reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca sierpnia

Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca sierpnia

Poczynając od tego roku, producenci rolni wcześniej składają wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego w produkcji rolnej. Wnioski o zwrot za okres luty–lipiec 2012 r. powinni złożyć w sierpniu (w latach poprzednich był to wrzesień).


Obecnie termin składania wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego wykorzystywanego w produkcji rolnej przypada od 1 do 31 sierpnia.

 

Przyspieszono również termin zwrotu kwot akcyzy wskazanych we wniosku o zwrot. Teraz, w przypadku wniosków o zwrot akcyzy składanych w sierpniu, zwrot powinien nastąpić w październiku (poprzednio był to listopad).

 

Przypomnijmy, że do wniosku o zwrot akcyzy producenci rolni powinni załączyć oryginały faktur zakupu paliwa lub ich kopie poświadczone za zgodność z oryginałem dokumentujące zakupy paliwa dokonywane w okresie luty-lipiec 2012 r.

 

Co istotne, za poświadczanie kopii faktur urzędy gmin pobierają obecnie opłatę skarbową (w latach ubiegłych nie było takiej praktyki). Opłata skarbowa za poświadczenie wynosi 5 zł za każdą fakturę.

 

Więcej na ten temat znajdziesz w Internetowym Serwisie Księgowego w artykule W sierpniu producenci rolni składają wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa


Ewa Sławińska

konsultant podatkowy

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

isk.infor.pl

Zdjęcia


Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama