reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Poradniki > Jak wybrać najlepszą kartę kredytową

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową

Karty kredytowe zyskują coraz większą popularność, przez co stają się coraz częstrzym źródłem codziennego finansowania. Za pomocą karty kredytowej można podratować domowy budżet i wygodnie robić zakupy, płacąc za nie dopiero po kilkudziesięciu dniach.

Karty kredytowe w ofertach banków

Karty kredytowe na dobre zagościły już w ofertach banków. Zadomowiły się na tyle dobrze, że niektóre instytucje finansowe pozwalają wybierać klientom spośród nawet kilku ofert. Różnią się nie tylko dostępnym limitem środków (zwykle w graniach od 500 do nawet 50 tys. zł), ale też dodatkami: w postaci ubezpieczeń czy programów lojalnościowych, oferujących zniżki na zakupy w największych sieciach spożywczych lub stacjach paliw w całym kraju.

Jak wybrać kartę kredytową?

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że z kart kredytowych korzysta 13 %. Polaków. Stają się one coraz częstszym źródłem finansowania codziennych wydatków. Wybór karty kredytowej nie jest jednak łatwy. Powinien być poprzedzony dokładną analizą nie tylko naszych potrzeb, ale też kosztów związanych z jej posiadaniem. Roczne opłaty za użytkowanie karty oscylują w granicach od 35 do nawet 150 zł. Z tej opłaty można być zwolnionym pod warunkiem wykonania określonych przez bank obrotów. Dla klientów ważną informacją jest też okres bezodsetkowy. Znaczna większość kart kredytowych oferuje oprocentowanie w wysokości 16 %, ale jest też tzw. grace period. W zależności od banku okres bezodsetkowy trwa od 51 do nawet 61 dni. Zaczyna działać wtedy, jeśli posiadacz karty spłaci minimalne zadłużenie wskazane przez bank na zestawieniu transakcji. Przy wyborze karty warto dowiedzieć się o koszt jej wydania. Zdarza się, że taka opłata jest pobierana przez banki. Należy dopytać również o koszt ubezpieczenia i zwrócić uwagę na koszt operacji gotówkowych. Te płatne są w każdym banku.

Kredyt czy emisja akcji?

Gdzie najtaniej?

Postanowiliśmy sprawdzić w którym banku klienci mogą liczyć na najtańszą kartę kredytową. Pod uwagę wzięliśmy roczny koszt utrzymania karty, oprocentowanie transakcji bezgotówkowych i gotówkowych oraz długość okresu bezodsetkowego. W czołówce uplasowały się te karty, których roczne utrzymanie kosztuje

najmniej, jeśli klient nie dostosuje się do wskazanych przez bank wymogów, pozwalających na obniżenie rocznych opłat za posiadanie karty.

BNP Paribas

Zwycięzcą w naszym rankingu okazał się bank BNP Paribas i jego karta MasterCard Classic. BNP oferuje jedno z najniższych oprocentowań – 15,99 % oraz najdłuższy okres bezodsetkowy. Wynosi on tutaj aż 61 dni. Bank wyprzedza pod tym względem wszystkie instytucje finansowe. Klienci mogą liczyć też na atrakcyjną opłatę za kartę. Poniosą roczne koszty w wysokości 39 zł. Minimalnie na karcie dostaną limit w wysokości 1000 zł, maksymalnie nawet 50 tys. zł. Bank oferuje też atrakcyjną kwotę minimalnej spłaty. Klienci mogą spłacić tylko 3 % wykorzystanego limitu, min. 30 zł. Jako dodatek, bank przygotował usługę moneyback: zwraca 1 % wartości wydatków poniesionych w sklepach spożywczych, marketach budowlanych, na stacjach paliw oraz w aptekach i biurach podróży. Aby jednak otrzymać kartę, należy posiadać dochody w wysokości 1500 zł.

Przychód z nieodpłatnych świadczeń przy poręczeniu kredytu

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zdjęcia

finanse, karta kredytowa, płatności / Fot. Fotolia
finanse, karta kredytowa, płatności / Fot. Fotolia

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Jakie zmiany w podatkach i ZUS wprowadza Tarcza antykryzysowa 4.0

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama