| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Ewidencja księgowa

Czynsz inicjalny zapłacony przy leasingu

Aktualizacja: 09.10.2007

Jak zaksięgować czynsz inicjalny oraz opłatę manipulacyjną przy leasingu samochodu osobowego o wartości 180 000 zł? »

Jak zaksięgować udzielone poręczenie

Aktualizacja: 03.10.2007

Poręczenie zalicza się do zabezpieczeń osobistych, których cechą jest odpowiedzialność całym majątkiem istniejącym i przyszłym, a nie tylko odpowiedzialność określona rzeczą czy przedmiotem, jak ma to miejsce w przypadku zabezpieczeń rzeczowych. »

Ewidencja w cenie sprzedaży brutto oznacza odchylenie kredytowe z tytułu VAT

Aktualizacja: 28.09.2007

Towary w ewidencji księgowej spółki wykazane są w cenach ewidencyjnych. Odchylenia od cen ewidencyjnych z tytułu marży wykazują saldo Ma. Natomiast na koncie „Odchylenia od cen ewidencyjnych z tytułu VAT” saldo jest po stronie Wn. Powinno być po stronie Ma w wysokości 18,03% wartości towarów w cenach ewidencyjnych. Taki stan trwa już od kilku lat i trudno mi odszukać miejsce, gdzie popełniono błąd. Jak należy to skorygować i jaki to będzie miało wpływ na podatek dochodowy? »

Koszty ustanowienia hipoteki zwiększają wartość środka trwałego w budowie

Aktualizacja: 26.09.2007

Spółka buduje magazyn i w związku z tym musi zaciągnąć kredyt w banku. Jako zabezpieczenia bank żąda ustanowienia hipoteki. Czy koszty jej wpisania do księgi wieczystej wpłyną na wartość początkową tego magazynu? »

Przekazywanie środków pomiędzy rachunkami walutowymi a kwestia różnic kursowych

Aktualizacja: 26.09.2007

Firma posiada konto walutowe i chce założyć lokatę w walucie. Po jakim kursie dokonywane są zapisy w przypadku:• zasilenia lokaty z konta walutowego,• przelewu środków z lokaty na konto walutowe,• odsetek naliczonych przez bank i przekazanych na konto walutowe? »

Ewidencja księgowa posezonowej obniżki cen

Aktualizacja: 19.03.2014

Przedsiębiorca ma prawo swobodnie prowadzić interesy, tak aby działalność gospodarcza była dla niego opłacalna pod względem ekonomicznym. Często spotykanym rozwiązaniem jest stosowanie przez przedsiębiorców opustów cenowych w postaci przeceny, w szczególności na przełomie roku obrotowego. Jak obniżka wpływa na ewidencję księgową? »

Jak wykazać zakup kasy fiskalnej w ewidencji księgowej

Aktualizacja: 06.02.2014

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego z zastosowaniem kas rejestrujących. Jak należy wykazać w księgach rachunkowych zakup kasy fiskalnej? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Witkowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »