| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Rachunkowość non-profit

Ustalanie różnic kursowych - od wyboru metody zależy obowiązek badania sprawozdania

Aktualizacja: 18.07.2007

Decydując się na prowadzenie rachunku walutowego, należy liczyć się z różnicami kursowymi powstającymi na skutek przychodów i rozchodów walut obcych. Począwszy od tego roku podatnicy mogą rozliczać różnice kursowe według jednej z wybranych przez siebie metod. »

Wynagrodzenie wypłacone w styczniu 2007 r. w księgach roku 2006

Aktualizacja: 18.07.2007

W księgach którego roku należy zaksięgować wynagrodzenia za grudzień 2006 r., które wypłacone zostaną w styczniu 2007 r.? Jakie to ma konsekwencje podatkowe? »

Samochód od darczyńcy

Aktualizacja: 17.07.2007

Zakup samochodu to nie jedyny sposób na jego posiadanie. Wiele organizacji korzysta z samochodów otrzymanych w formie darowizny. »

Ewidencja wydatków sfinansowanych z bezzwrotnych środków obcych

Aktualizacja: 16.07.2007

Sposób zorganizowania ewidencji wydatków poniesionych na określony projekt (przedsięwzięcie) zależy od źródeł finansowania, przeznaczenia środków oraz warunków szczególnych wynikających z dokumentów o finansowaniu. »

Dochodu z nieodpłatnego świadczenia nie trzeba ujmować w księgach

Aktualizacja: 30.07.2007

Fundacja jest stroną umowy użyczenia powierzchni biurowej bezpłatnie. Wiem, że muszę ustalić wartość nieodpłatnego świadczenia w wysokości równowartości czynszu, jaki przysługiwałby w razie zawarcia umowy najmu. Powstaje dochód z nieodpłatnie otrzymanego świadczenia. Jak ten dochód ująć w księgach rachunkowych (fundacja zwolniona jest z podatku dochodowego)? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Ceret Grzywaczewska Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Łodzi od ponad 25 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »