reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Jak się uchronić przed zarzutem o nierzetelność księgi

Aktualizacja: 31.07.2008

W przypadku nierzetelnego i wadliwego prowadzenia księgi przychodów i rozchodów fiskus może zakwestionować roczne rozliczenie i zażądać wyższego podatku. »

Jak opodatkować faktoring

Aktualizacja: 29.07.2008

Faktoring jest często wykorzystywanym w praktyce gospodarczej narzędziem mającym na celu poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa. Jego prawidłowe opodatkowanie może być kłopotliwe. »

Jak prawidłowo rozliczyć zakup kasy fiskalnej

Aktualizacja: 28.07.2008

Podatnicy muszą spełnić określone warunki, aby skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Jakie to warunki i jak prawidłowo rozliczyć zakup kasy fiskalnej? »

Jak rozliczać wydatki na nabycie środków trwałych

Aktualizacja: 25.07.2008

Amortyzacji podlegają środki trwałe, których wartość początkowa przekracza 3,5 tys. zł. W przypadku tańszych zakupów, gdy wydatek mieści się we wskazanym limicie, podatnik ma kilka możliwości jego rozliczenia. »

Kiedy fiskus poprawi deklarację

Aktualizacja: 18.07.2008

Nie każdy błąd w deklaracji podatkowej wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie skarbowym w celu dokonania korekty. Niektóre błędy ma prawo poprawić organ podatkowy. Kiedy fiskus sam poprawi deklarację? »

Samozatrudnienie - obowiązki rejestracyjne i podatkowe

Aktualizacja: 18.07.2008

Obowiązki wynikające z rejestracji działalności gospodarczej, ale również pewne przywileje, jak np. możliwość wyboru podatku liniowego, związane są z samozatrudnieniem. Jak z nich korzystać? »

Otrzymanie dotacji a VAT

Aktualizacja: 17.07.2008

Jakie skutki w VAT wywołuje dotacja otrzymana z funduszy unijnych na rozwój firmy, z przeznaczeniem na nabycie środków trwałych potrzebnych do prowadzonej produkcji? »

Jak zaksięgować korektę faktury zaliczkowej

Aktualizacja: 17.07.2008

Jeżeli kontrahent nie dostarczy towaru, na który wpłacona została zaliczka, musi wystawić fakturę korygującą. Jak ją prawidłowo zaksięgować? »

Jak rozliczyć zakup sprzętu łącznie z montażem

Aktualizacja: 17.07.2008

Sprzęt zakupiony łącznie z montażem, który służy czynnościom opodatkowanym, jest podstawą odliczenia VAT z faktury zakupu. Czy zawsze tak jest? »

Jak prawidłowo rozliczyć koszty w czasie

Aktualizacja: 17.07.2008

Kwestia rozliczania kosztów w czasie jest ważna z punktu widzenia podatków dochodowych. Za niestosowanie się do obowiązujących reguł grożą konsekwencje karne skarbowe. »

Przekazanie towarów na cele reprezentacji i reklamy

Aktualizacja: 14.07.2008

Przekazanie towarów na cele reprezentacji i reklamy od dawna budzi kontrowersje. Rozliczenie tego zdarzenia sprawia podatnikom kłopoty. Jak prawidłowo rozliczyć przekazanie towarów na cele repretzentacji i reklamy? »

Rozliczenia podatkowe pracownika sezonowego

Aktualizacja: 11.07.2008

Praca wakacyjna to dla wielu osób jedyny okres w roku, w którym podejmują zatrudnienie. Trzeba jednak pamiętać, że każdą zarobioną złotówkę należy rozliczyć z fiskusem. »

Podatkowe skutki umów barterowych

Aktualizacja: 10.07.2008

Rozliczanie transakcji między kontrahentami nie zawsze musi odbywać się w formie gotówkowej. Czasami przedsiębiorcy dokonują wymiany bez użycia pieniędzy. Jak rozliczyć barter? »

Jak zaksięgować zakup programu komputerowego

Aktualizacja: 09.07.2008

Ewidencja oprogramowania komputerowego zależy od sposobu zakwalifikowania tego oprogramowania jako systemowe bądź jako użytkowe. Jak prawidłowo zaksięgować oprogramowanie? »

Kiedy fiskus wezwie do złożenia wyjaśnień

Aktualizacja: 08.07.2008

Organ podatkowy nie może dowolnie wzywać stronę, świadków, biegłych lub inne osoby do złożenia wyjaśnień. Kiedy podatnik może bez konsekwencji nie stawić się na wezwanie urzędu skarbowego? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama