reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Z jakich ulg można korzystać w PIT-36L

Aktualizacja: 18.04.2008

Podatnicy opodatkowani liniowo tracą prawo do zwolnień, ulg podatkowych oraz kwoty wolnej od podatku. Jakich odliczeń można zatem dokonać w zeznaniu rocznym PIT-36L? »

Jak rejestrować obroty na kasie fiskalnej

Aktualizacja: 18.04.2008

Podatnik rejestrujący obroty na kasie fiskalnej musi ujmować w niej każdą sprzedaż. Konieczne jest także każdorazowe wydrukowanie paragonu i przekazanie go kupującemu. »

Przekazanie towarów na reprezentację i reklamę

Aktualizacja: 11.04.2008

Według organów podatkowych przekazanie towarów na cele reprezentacji i reklamy podlega zasadniczo opodatkowaniu VAT. Sądy administracyjne są ostatnio innego zdania. »

Księgowi mają moralny obowiązek stosowania Kodeksu etyki

Aktualizacja: 10.04.2008

Kodeks etyki wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie jest dokumentem obowiązującym księgowych na podstawie ustawowych przepisów. Czy należy stosować się do jego zasad? »

Fiskus zwraca wydatki na remont lub budowę

Aktualizacja: 18.04.2008

Z początkiem 2008 r. weszła w życie nowelizacja przepisów o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Co zmieniła nowelizacja? »

Jak fiskus kontroluje działalność sezonową

Aktualizacja: 08.04.2008

Organy podatkowe mogą w każdej chwili skontrolować przedsiębiorcę działającego sezonowo. Najczęściej przy tego typu działalności fiskus sprawdza poprawność ewidencji obrotu przy użyciu kas fiskalnych. »

W jakich przypadkach należy skorygować podatek

Aktualizacja: 07.04.2008

Przepisy o VAT przewidują sytuacje, w których można skorygować podatek. Korekty można dokonać, gdy np. nie obniżył kwoty podatku należnego o naliczony. W jakich sytuacjach należy korygować VAT? »

Rozliczanie faktur korygujących

Aktualizacja: 03.04.2008

Faktury korygujące są rozliczane zarówno przez sprzedawców wystawiających te faktury, jak i nabywców je otrzymujących. Jednak termin rozliczenia tych faktur jest uzależniony od tego, jakie nieprawidłowości poprawiają. »

Jakie konsekwencje wiążą się z niezłożeniem zeznania

Aktualizacja: 03.04.2008

Podatnikowi, który nie złoży rocznego zeznania podatkowego, grożą sankcje z kodeksu karnego skarbowego. Jakie skutki ma niezłożenie zeznania rocznego? »

W jakich przypadkach nie można odliczyć VAT

Aktualizacja: 18.04.2008

Pomimo założenia neutralności VAT, istnieje wiele przypadków, w których podatnik nie będzie miał prawa do odliczenia VAT. Kiedy nie można odliczać VAT? »

Jak odwołać się od decyzji fiskusa

Aktualizacja: 31.03.2008

Od decyzji urzędu skarbowego podatnik może odwołać się do izby skarbowej. Odwołanie trzeba wnieść w ciągu 14 dni od dnia otrzymania decyzji za pośrednictwem urzędu, który ją wydał. »

Jak po raz pierwszy rozliczyć ulgę odsetkową

Aktualizacja: 02.04.2008

Podatnik, który pierwszy raz korzysta z ulgi odsetkowej, musi wypełnić dodatkowy formularz PIT-2K. Nie może też zapominać o uzyskaniu z banku zestawienia odsetek, które wykaże w zeznaniu do odliczenia. »

Jak rozliczać VAT przy wydatkach na samochód

Aktualizacja: 27.03.2008

Dla większości przedsiębiorców samochód jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej. Od których wydatków na samochód można odliczyć VAT? »

Kiedy podatnik może wystąpić o wznowienie postępowania

Aktualizacja: 26.03.2008

Wznowienie postępowania podatkowego jest narzędziem dla podatników, dzięki któremu można powrócić do sprawy już zakończonej decyzją. Jakie są przesłanki wznowienia postępowania podatkowego? »

Kiedy fiskus ukarze podatnika karą porządkową

Aktualizacja: 25.03.2008

Uczestnik postępowania, który narusza obowiązki wynikające z przepisów podatkowych, może zostać ukarany karą porządkową. Wysokość kary może sięgać nawet 2,5 tys. zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Strama

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama