reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Faktoring - na czym polega i jak go rozliczać

Aktualizacja: 20.03.2008

Faktoring jest sposobem na zarządzanie należnościami. Adresowany jest do firm, które mają kłopoty z płynnością finansową lub które chcą zabezpieczyć się przed ryzykiem niewypłacalności. »

Jak rozliczyć dochody kapitałowe

Aktualizacja: 20.03.2008

Osoby, które w 2007 roku kupiły na giełdzie akcje, a następnie sprzedały je z zyskiem, muszą złożyć roczne zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38. W zeznaniu można także rozliczyć stratę. »

Prawo odwołania od decyzji fiskusa

Aktualizacja: 27.03.2008

Podatnicy, którzy nie zgadzają się z decyzją naczelnika urzędu skarbowego, mogą złożyć odwołanie do dyrektora izby skarbowej, a następnie skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. »

Zapłata podatku i zwrot nadpłaty w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 02.04.2008

Podatnik może wpłacić podatek osobiście w kasie urzędu skarbowego lub przesłać pieniądze bezpośrednio na konto fiskusa. Podobnie jest w sytuacji zwrotu nadpłat podatku przez urząd. »

Jak liczyć terminy w prawie podatkowym

Aktualizacja: 02.04.2008

Rola terminów w prawie podatkowym jest bardzo istotna. Wyznaczają zakres czasowy wykonania określonych czynności. Jakie są skutki uchybienia terminowi? »

Jak prawidłowo rozliczać działalność sezonową

Aktualizacja: 14.03.2008

Przedsiębiorca działający sezonowo, nie dopełniający obowiązków podatkowych, może być ukarany przez organy podatkowe. Jak prawidłowo rozliczać działalność prowadzoną sezonowo? »

Jakie zmiany w ustawie o rachunkowości w 2008 r.

Aktualizacja: 12.03.2008

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o rachunkowości. Zaczną one w większości obowiązywać od 1 stycznia 2009 r. Część jednak - już w 2008 r. Jakie są skutki zmian? »

Które wydatki procesowe można zaliczyć do kosztów

Aktualizacja: 11.03.2008

Organy podatkowe nie pozwalają zaliczyć wszystkich wydatków procesowych do kosztów. Problem dotyczy m.in. odszkodowań przyznawanych podatnikom przez sądy. »

Kto ma obowiązek złożyć informacje IFT-2/IFT-2R

Aktualizacja: 06.04.2018

Osoby prawne, dla których rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, powinni do końca marca złożyć informację IFT-2/IFT-2R. To nie jedyny warunek. Jakie są pozostałe? »

Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na podatek

Aktualizacja: 07.03.2008

Przedsiębiorca, który nie zapłaci podatku w ustawowym terminie, musi liczyć się z koniecznością zapłaty odsetek od zaległości podatkowych. Jakie są rady, by ich nie płacić? »

Jak rozliczać wydatki na imprezy okolicznościowe

Aktualizacja: 05.03.2008

Czy impreza okolicznościowa finansowana ze środków obrotowych pracodawcy może zostać uznana za działalność socjalną, a wydatki na nią poniesione zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? »

Skutki podatkowe zmiany pracy

Aktualizacja: 04.03.2008

Zmiana pracy w ciągu roku powoduje, że płatnik nie będzie mógł dokonać rocznego obliczenia podatku za pracownika na druku PIT-40. Pracownik będzie zmuszony sam złożyć zeznanie roczne. »

Kiedy stosuje się indywidualne stawki amortyzacyjne

Aktualizacja: 03.03.2008

Odpisy amortyzacyjne powinny być dokonywane według stawek zawartych w ustawie. Nieraz dopuszczalne jest ich podwyższenie lub zastosowanie wartości indywidualnych. Kiedy? »

Jak i kiedy trzeba aktualizować NIP

Aktualizacja: 13.03.2008

Osoba rozpoczynająca działalność musi uzyskać NIP lub go zaktualizować. Na zgłoszenie aktualizacji jest zasadniczo 30 dni. Podatnik VAT musi zaktualizować dane w ciągu 14 dni od zmiany. »

Kiedy organ podatkowy ustanawia zastaw skarbowy

Aktualizacja: 29.02.2008

Zobowiązania podatkowe, a także zaległości i odsetki za zwłokę, fiskus może zabezpieczyć w formie zastawu skarbowego na rzeczach i zbywalnych prawach majątkowych podatnika. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Smart MBC

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama