reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnicy grożą protestem, jeśli rząd nie zmieni projektu ustawy emerytalnej

Celnicy grożą protestem, jeśli rząd nie zmieni projektu ustawy emerytalnej

Celnicy wysłali list otwarty do premiera, żądając w nim wznowienia prac nad emeryturami mundurowymi dla Służby Celnej. Jeśli premier nie zareaguje, celnicy grożą strajkiem.

Funkcjonariusze Służby Celnej wysłali list otwarty do premiera Donalda Tuska. Proszą w nim o realizację zobowiązania rządu zawartego w porozumieniu z 30 listopada 1998 r. oraz stanowiska strony rządowej z 30 stycznia 2008 r. w zakresie ustawowego uregulowania uprawnień funkcjonariuszy celnych, a w szczególności uprawnień emerytalnych na poziomie porównywalnym z innymi służbami mundurowymi.

Celnicy podkreślają, że obecnie trwają prace nad projektem ustawy o Służbie Celnej. Twierdzą też, że konieczne jest wprowadzenie zmian w projekcie tej ustawy, stosownie do stanowiska ministra pracy i polityki społecznej oraz innych zobowiązań strony rządowej złożonych w styczniu 2008 r. Celnicy domagają się uregulowania tej kwestii w projekcie ustawy o Służbie Celnej w formie przepisu przejściowego.

Jednocześnie funkcjonariusze na forum celnicy.pl ostrzegają, że przy braku realizacji postulatów od stycznia ubiegłego roku, kiedy to wskutek wieloletnich zaniedbań w Służbie Celnej został zablokowany cały kraj oraz wschodnia granica UE, już od 17 kwietnia mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze podmiotów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama