reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rząd Belgii zmienia przepisy o podatku VAT

Rząd Belgii zmienia przepisy o podatku VAT

W październiku 2009 roku rząd Belgii opublikował założenia dotyczące budżetu na 2010 rok. Przewidują one m.in. wprowadzenie zmian do przepisów podatkowych dotyczących podatku VAT.

Zgodnie z przedstawioną przez rząd belgijski informacją dotyczącą zmian w przepisach podatkowych, które wejdą w życie na początku 2010 roku, władze Belgii zdecydowały o obniżeniu stawki podatku VAT z tytułu usług cateringowych do 12%. Warunkiem utrzymania obniżonej stawki w stosunku do tego rodzaju usług w kolejnych latach podatkowych jest zwiększenie zatrudnienia w tym sektorze. Jeżeli obniżenie stawki podatku VAT znajdzie przełożenie w zwiększeniu miejsc pracy, rząd belgijski nie wyklucza dalszego obniżenia stawki podatku VAT z tytułu usług cateringowych do poziomu 6%. Rząd potwierdził również przedłużenie do końca marca 2010 roku stosowania 6% stawki podatku VAT na usługi budowlane.

Władze Belgii zdecydowały również o wprowadzeniu udogodnień podatkowych dla sektora rolniczego, których wartość szacowana jest na 20 mln EUR, wprowadzeniu ulg podatkowych z tytułu kosztów ponoszonych na opiekę niepełnosprawnych dzieci. Jednocześnie władze belgijskie podjęły decyzję o podwyższeniu stawki akcyzy an paliwo, która ma być źródłem dodatkowych wpływów budżetowych szacowanych na poziomie 140 mln EUR.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego, Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama