| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Francuski Trybunał Konstytucyjny uznał nowy podatek od emisji CO2 za niekonstytucyjny

Francuski Trybunał Konstytucyjny uznał nowy podatek od emisji CO2 za niekonstytucyjny

Francuski Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczne z francuską konstytucją przepisy wprowadzające nowy podatek od emisji CO2. Podatek ten miał być wprowadzony we Francji od 1 stycznia 2010 roku.

Nowy podatek ekologiczny, który miał być wprowadzony we Francji w 2010 roku, uznawany był za ważny krok w realizacji rządowego programu obniżenia emisji CO2 we Francji. Jego zadaniem miało być wspieranie przyjaznych środowisku technologii, które prowadzą do obniżenia emisji gazów cieplarnianych. W ocenie francuskiego Trybunału Konstytucyjnego, podatek ten wprowadza zwolnienia dla ciężkiego przemysłu podczas gdy nie przewiduje podobnych konstrukcji dla podatników będących konsumentami. Trybunał podkreślił, że nowe przepisy, które mają zachęcać do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, zwalniają z tego podatku 93% emisji CO2 pochodzącej z działalności przemysłowej.

Premier François Fillon oświadczył, że rząd rozpocznie prace nad nowymi przepisami dotyczącymi podatku ekologicznego, które mają w pełni uwzględniać uwagi Trybunału Konstytucyjnego.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego, Taxways Sp. z o.o.

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

noRisk

noRisk to firma, która świadczy usługi prawne w zakresie wsparcia przy uzyskiwaniu odszkodowania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »