reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Komisja Europejska zapowiedziała dochodzenie w sprawie francuskiego podatku od reklam w internecie

Komisja Europejska zapowiedziała dochodzenie w sprawie francuskiego podatku od reklam w internecie

Komisja Europejska zapowiedziała przeprowadzenie gruntownego postępowania w przypadku wprowadzenia przez Francję podatku od reklam w internecie. Komisja uznała, że wstępne założenia tego podatku mogą stanowić niedozwoloną pomoc publiczną.

Raport francuskiego ministerstwa kultury opublikowany w styczniu 2010 roku wskazał, że wprowadzenie podatku z tytułu dochodów osiąganych z reklam w internecie może być w przyszłości źródłem wpływów budżetowych finansujących wydatki na działalność kulturalną we Francji. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, podatek ten miałby być nakładany na dochody z reklamy internetowej kierowanej do francuskich konsumentów niezależnie od miejsca siedziby firmy, która je publikuje. W ten sposób podatek ten znalazłby zastosowanie m.in. do dochodów Google z reklam internetowych.

Komisja Europejska wskazała, że przedstawiona w zarysach konstrukcja nowego podatku od reklam wskazuje, że sposób dystrybucji otrzymanych tą drogą środków może stanowić niedozwolona pomoc publiczną. Komisja zapowiedziała szczegółowe dochodzenia w sprawie nowego podatku.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego, Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama