reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Norweskie władze podatkowe zwróciły podatek źródłowy luksemburskiemu funduszowi SICAV

Norweskie władze podatkowe zwróciły podatek źródłowy luksemburskiemu funduszowi SICAV

Norweskie władze podatkowe zdecydowały się zwrócić podatek źródłowy pobrany od wypłat dywidend na rzecz luksemburskiego funduszu SICAV. Decyzja ta związana jest z wydaniem przez ETS wyroku w sprawie Aberdeen (C-303/07).

Zgodnie z wcześniejszym stanowiskiem norweskich władz podatkowych, wypłaty dywidend na rzecz luksemburskich funduszy inwestycyjnych działających w reżimie SICAV nie podlegały zwolnieniu partycypacyjnemu. Fundusze podlegały opodatkowaniu podatkiem źródłowym z tytułu otrzymanych dywidend pomimo iż norweskie przepisy podatkowe przewidywały zwolnienie z opodatkowania tego typu wypłaty na rzecz spółek z siedzibą w państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W lipcu 2009 roku ETS wydał wyrok w sprawie Aberdeen (C-303/07), w którym potwierdził prawo spółek luksemburskich typu SICAV do korzystania ze zwolnienia partycypacyjnego przewidzianego w prawie krajowym państw członkowskich.  W oparciu o ten wyrok norweski Minister Finansów wydał oświadczenie, w którym potwierdził zastosowanie zwolnienia partycypacyjnego w odniesieniu do funduszy inwestycyjnych z państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Tax Care
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Ekspert w dziedzinie ociepleń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama