reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Już po raz ósmy przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najbardziej przyjaznych – w ramach kolejne edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”.

Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club po raz kolejny organizują konkurs „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”. Jego zadaniem jest budowa zaufania i dobrych relacji między administracją skarbową a przedsiębiorcami.

W konkursie uczestniczą urzędy skarbowe z całego kraju. Ocenie przedsiębiorców podlega jakość obsługi podatnika w urzędzie skarbowym. Badane jest m.in. to, czy urzędnicy udzielają pełnych i kompetentnych informacji, jak szybko zajmują się sprawą i czy materiały i broszury informacyjne dostępne w urzędzie są sformułowane przystępnie i zrozumiale.

W ubiegłorocznej edycji konkursu za promowanie wysokich standardów działalności wyróżniono 70 urzędów skarbowych z całego kraju.

Urzędy skarbowe oceniane są na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w wypełnianej ankiecie konkursowej. Termin odsyłania wypełnionych ankiet upływa 21 maja 2010 r., a ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do końca lipca 2010 r.

Zwycięski urząd ma prawo do używania tytułu: „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” z wyszczególnieniem roku, w którym tytuł ten został przyznany, otrzymuje także dyplom podpisany przez Prezesa BCC i Podsekretarza Stanu Ministerstwa Finansów.

Przedsiębiorcy to jedna z najważniejszych grup podatników pozostająca w stałym kontakcie z administracją skarbową. Charakter i jakość komunikacji między tą grupą a urzędem ma wpływ na rzetelne i terminowe rozliczanie się firm z podatków. Z tego względu ważne jest tworzenie pozytywnej atmosfery we wzajemnych relacjach przedsiębiorców i urzędników skarbowych.

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

reklama

Czytaj także

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama