Obywatele państw G20 niechętni inwestycjom offshore
REKLAMA
Jednak z badania wynika również, że dezaprobata ta znika po wyjaśnieniu korzyści, których inwestycje offshore przysparzają gospodarkom krajowym.
REKLAMA
Największą niechęć wobec inwestycji w centrach offshore wykazali obywatele USA, wśród których aż 66% badanych było przeciwnych inwestycjom zagranicznych. Jednak aż 81% badanych poparło inwestowanie w jurysdykcjach offshore po przedstawieniu im informacji potwierdzających, że takie inwestycje przyczyniają się do krajowego wzrostu zatrudnienia, a 70% badanych poparło inwestycje offshore po przekazaniu im informacji potwierdzających, że inwestycje te przyczyniają się do zwiększenia krajowych zysków podatkowych.
Według Ministra Finansów i Inwestycji Barbados, Darcy Boyce, wyniki badania są dowodem braku zrozumienia wśród obywateli państw członkowskich korzyści płynących z funkcji centrów offshore dla światowej gospodarki. „W rzeczywistości odpowiednio uregulowane, przejrzyste pod względem podatkowym centra finansowe, takie jak Barbados, w dłuższej perspektywie przyczyniają się wzrostu zarówno międzynarodowych przedsiębiorstw, jak i gospodarek państw G20”, oświadczył Boyce.
Joanna Sidor
prawnik
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA