reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Obywatele państw G20 niechętni inwestycjom offshore

Obywatele państw G20 niechętni inwestycjom offshore

Badanie przeprowadzone przez organizację Invest Barbados wykazało, że większość obywateli państw członkowskich G20, takich jak Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo i Kanada, jest przeciwna w inwestowaniu międzynarodowych centrach finansowych offshore, w tym największą niechęć przejawiają Amerykanie.

Jednak z badania wynika również, że dezaprobata ta znika po wyjaśnieniu korzyści, których inwestycje offshore przysparzają gospodarkom krajowym.

Największą niechęć wobec inwestycji w centrach offshore wykazali obywatele USA, wśród których aż 66% badanych było przeciwnych inwestycjom zagranicznych. Jednak aż 81% badanych poparło inwestowanie w jurysdykcjach offshore po przedstawieniu im informacji potwierdzających, że takie inwestycje przyczyniają się do krajowego wzrostu zatrudnienia, a 70% badanych poparło inwestycje offshore po przekazaniu im informacji potwierdzających, że inwestycje te przyczyniają się do zwiększenia krajowych zysków podatkowych.

Według Ministra Finansów i Inwestycji Barbados, Darcy Boyce, wyniki badania są dowodem braku zrozumienia wśród obywateli państw członkowskich korzyści płynących z funkcji centrów offshore dla światowej gospodarki. „W rzeczywistości odpowiednio uregulowane, przejrzyste pod względem podatkowym centra finansowe, takie jak Barbados, w dłuższej perspektywie przyczyniają się wzrostu zarówno międzynarodowych przedsiębiorstw, jak i gospodarek państw G20”, oświadczył Boyce.


Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

JGBS Biernat & Partners S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama