reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Słowacja wprowadzi podwyżkę podatku VAT

Słowacja wprowadzi podwyżkę podatku VAT

Słowacki rząd podjął ostateczną decyzję w sprawie budżetu na 2011 r., wprowadzającego szereg środków oszczędnościowych, a także podwyżkę o 1 % podstawowej stawki podatku VAT, która obecnie wynosi 19 %.

Słowacki rząd oczekuje, że dzięki wprowadzeniu znacznych cięć wydatków budżetowych i podwyżki podstawowej stawki podatku VAT zredukuje o ponad 1,7 mld euro deficyt budżetowy. Szacuje się, że w 2010 r. deficyt wyniesie 7,8 % PKB. Wprowadzenie podwyżki podatku VAT ma przynieść dodatkowe dochody budżetowe w wysokości 770 mln euro.

Inne środki oszczędnościowe, które zostaną wprowadzone w budżecie na przyszły rok, obejmują podwyżki podatku nakładanego na alkohol i papierosy, a także zmniejszenie o 10 % wynagrodzenia słowackich ministrów.

Ze względu na wprowadzenie w ubiegłym roku euro, słowacki rząd zamierza, w celu spełnienia kryteriów wspólnotowych, zmniejszyć do 2013 r. deficyt budżetowy do 3 % PKB.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama