reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Aktualny wykaz organizacji uprawnionych do otrzymania 1%

Aktualny wykaz organizacji uprawnionych do otrzymania 1%

Ministerstwo Pracy opublikowało aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymania 1% podatku wraz z rachunkami bankowymi.

Wykaz zawiera nazwy i numery KRS organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2010 wraz z rachunkami bankowymi. Wykaz został opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Pracy z datą 10 lutego br.

Zobacz: wykaz organizacji pożytku publicznego na stronie www.pozytek.gov.pl

Przypomnijmy, że przekazywanie 1% podatku na organizacje charytatywne w tym roku jest prostsze niż dotychczas. Polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej organizacji oraz wysokości kwoty na jej rzecz. W konsekwencji podatnicy nie muszą już przytaczać pełnej nazwy organizacji, co stanowi dla nich znaczne ułatwienie, zważywszy, że niektóre z nazw są długie (wieloczłonowe) i łatwo o popełnienie pomyłki przy ich wpisywaniu w zeznaniu.

Zmiany wynikają ze znowelizowanej ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw

reklama

Czytaj także

Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych; adiunkt w Kolegium Jagiellońskim - Toruńskiej Szkole Wyższej w Toruniu; ekspert w dziedzinach: postępowanie administracyjne, sądowoadministracyjne, egzekucyjne postępowanie administracyjne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama