reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Tylko do 1 sierpnia można składać wnioski o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Tylko do 1 sierpnia można składać wnioski o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Niedługo minie termin, w jakim matki, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r., przebywając na urlopie wychowawczym udzielonym z tytułu etatu prowadziły pozarolniczą działalność lub współpracowały przy jej prowadzeniu, mogą skorzystać z abolicji obejmującej nieopłacone składki na Fundusz Pracy oraz odsetki za zwłokę należne od tych składek. Wniosek w tej sprawie muszą jednak złożyć w ZUS najpóźniej 1 sierpnia 2011 r. Jak wynika z komunikatu ZUS, wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Informacja w sprawie umarzania należności z tytułu składek na Fundusz Pracy

(...) Płatnicy składek, którzy w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r. zgłaszali do ubezpieczeń osoby obowiązkowo podlegające ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy przy tej działalności i jednocześnie przebywające na urlopie wychowawczym, mogą wystąpić z wnioskiem o umorzenie nieopłaconych należności z tytułu składek na Fundusz Pracy. Płatnicy ci mogą także wnioskować o umorzenie odsetek za zwłokę powstałych z powodu opłacenia należnych za ten okres składek na Fundusz Pracy po terminie.

Wnioski o umorzenie należności płatnicy mogą składać w okresie od 1 lutego 2011 r. do 1 sierpnia 2011 r. włącznie, w najbliższej terenowej jednostce organizacyjnej Zakładu. Dla osób, które chciałyby skorzystać z gotowego wniosku, został opracowany wzór dostępny na stronie internetowej Zakładu (www.zus.pl; od red: wniosek prezentujemy poniżej). Należy pamiętać, że wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Ustawa nie przewiduje bowiem możliwości przywrócenia terminu dla wniosków złożonych po 1 sierpnia 2011 r.

Wszelkie niezbędne informacje, dotyczące możliwości umorzenia należności na Fundusz Pracy, płatnicy składek mogą uzyskać w terenowych jednostkach organizacyjnych Zakładu.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Źródło: www.zus.pl

reklama

Czytaj także

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama