| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

W tym roku dzieci rodziców, którzy rozliczają w Warszawie podatek dochodowy PIT, dostaną dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli w stolicy. W poniedziałek w Warszawie rozpoczęły się zapisy dzieci do przedszkoli oraz 6-latków do I klas szkół podstawowych.


Podobnie jak w latach ubiegłych zapisy prowadzone są z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Rodzice, którzy nie mają komputera lub nie potrafią wypełnić sami formularza, mogą się zgłosić do szkoły lub przedszkola, tam uzyskają pomoc.

Od 16 lutego do 8 marca rodzice dzieci, które już chodzą do przedszkoli, mieli czas na potwierdzenie woli kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Zapraszamy na serwis PIT 2011 >>

12 marca ruszyły zapisy dla dzieci, które wcześniej nie chodziły do przedszkola. Z myślą o właśnie takich dzieciach, urodzonych w latach 2007-2009, czyli trzy-, cztero- i pięciolatkach, miasto przygotowało ponad 13 tys. miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

Pierwszeństwo przy przyjęciu mają dzieci 5-letnie. Od września ubiegłego roku pięciolatki muszą odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Przygotowanie takie może być prowadzone zarówno w przedszkolach, jak i w specjalnych oddziałach przedszkolnych w szkołach.

Z kolei - jak poinformowało biuro prasowe ratusza - z myślą o sześciolatkach przygotowano w Warszawie ponad 15 tys. miejsc w oddziałach przedszkolnych przy szkołach i w I klasach szkół podstawowych. Rok szkolny 2012/2013 będzie kolejnym, gdy o tym, czy dziecko 6-letnie pójdzie do szkoły, decydują rodzice. Wszystkie sześciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w I klasie szkoły podstawowej od 1 września 2014 r.

Zobacz aktywne wersje formularzy PIT >>

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnej liczby przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Wypełniając aplikacje przedstawiają listę wybranych placówek ułożoną według swoich preferencji.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

WspolnyPozew.com

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK