| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatki w Sejmie

Podatki w Sejmie

Na posiedzeniu rozpoczynającym się 19 października br. Sejm ma rozpatrzyć sprawozdania Komisji Finansów Publicznych dotyczące projektów przyszłorocznych zmian w ustawach podatkowych.


Komisja – generalnie – zaakceptowała rządowe propozycje zmian w podatkach dochodowych. Oprócz tego posłowie z komisji opowiedzieli się za wprowadzeniem możliwości odliczania wydatków związanych z usługami dostępu do internetu. Komisja natomiast wypowiedziała się przeciw poselskim propozycjom przewidującym m.in. dodanie do obecnych trzech stawek kolejnej w wysokości 50 proc., którą byliby objęci najlepiej zarabiający.


Zanosi się na to, że przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych zgłoszą też kolejne własne propozycje. I tak np. PSL jest za tym, żeby nie pobierać podatku od osób zarabiających mniej niż 1000 zł miesięcznie i od emerytów otrzymujących świadczenia poniżej 800 zł miesięcznie.


Natomiast przedstawiciele Samoobrony poinformowali, że pracują nad programem społeczno-gospodarczym, zakładającym m.in. wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w PIT przy dochodach 790 zł miesięcznie oraz wprowadzenie czwartej stawki podatkowej 50 proc. dla dochodów od 144 tys. zł rocznie. Samoobrona ponadto opowiada się za 10-proc. podatkiem dochodowym od osób prawnych, 30-proc. podatkiem od dywidend, a także powszechnym podatkiem obrotowym maksymalnie do 2,5 proc.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Pluta

analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »