reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatki w Sejmie

Podatki w Sejmie

Na posiedzeniu rozpoczynającym się 19 października br. Sejm ma rozpatrzyć sprawozdania Komisji Finansów Publicznych dotyczące projektów przyszłorocznych zmian w ustawach podatkowych.


Komisja – generalnie – zaakceptowała rządowe propozycje zmian w podatkach dochodowych. Oprócz tego posłowie z komisji opowiedzieli się za wprowadzeniem możliwości odliczania wydatków związanych z usługami dostępu do internetu. Komisja natomiast wypowiedziała się przeciw poselskim propozycjom przewidującym m.in. dodanie do obecnych trzech stawek kolejnej w wysokości 50 proc., którą byliby objęci najlepiej zarabiający.


Zanosi się na to, że przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych zgłoszą też kolejne własne propozycje. I tak np. PSL jest za tym, żeby nie pobierać podatku od osób zarabiających mniej niż 1000 zł miesięcznie i od emerytów otrzymujących świadczenia poniżej 800 zł miesięcznie.


Natomiast przedstawiciele Samoobrony poinformowali, że pracują nad programem społeczno-gospodarczym, zakładającym m.in. wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w PIT przy dochodach 790 zł miesięcznie oraz wprowadzenie czwartej stawki podatkowej 50 proc. dla dochodów od 144 tys. zł rocznie. Samoobrona ponadto opowiada się za 10-proc. podatkiem dochodowym od osób prawnych, 30-proc. podatkiem od dywidend, a także powszechnym podatkiem obrotowym maksymalnie do 2,5 proc.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama