| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatki w Sejmie

Podatki w Sejmie

Na posiedzeniu rozpoczynającym się 19 października br. Sejm ma rozpatrzyć sprawozdania Komisji Finansów Publicznych dotyczące projektów przyszłorocznych zmian w ustawach podatkowych.


Komisja – generalnie – zaakceptowała rządowe propozycje zmian w podatkach dochodowych. Oprócz tego posłowie z komisji opowiedzieli się za wprowadzeniem możliwości odliczania wydatków związanych z usługami dostępu do internetu. Komisja natomiast wypowiedziała się przeciw poselskim propozycjom przewidującym m.in. dodanie do obecnych trzech stawek kolejnej w wysokości 50 proc., którą byliby objęci najlepiej zarabiający.


Zanosi się na to, że przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych zgłoszą też kolejne własne propozycje. I tak np. PSL jest za tym, żeby nie pobierać podatku od osób zarabiających mniej niż 1000 zł miesięcznie i od emerytów otrzymujących świadczenia poniżej 800 zł miesięcznie.


Natomiast przedstawiciele Samoobrony poinformowali, że pracują nad programem społeczno-gospodarczym, zakładającym m.in. wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w PIT przy dochodach 790 zł miesięcznie oraz wprowadzenie czwartej stawki podatkowej 50 proc. dla dochodów od 144 tys. zł rocznie. Samoobrona ponadto opowiada się za 10-proc. podatkiem dochodowym od osób prawnych, 30-proc. podatkiem od dywidend, a także powszechnym podatkiem obrotowym maksymalnie do 2,5 proc.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »