REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie

Accace Polska
Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.
Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie
Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie

REKLAMA

REKLAMA

Accace Polska zaprasza na bezpłatny business brunch "Nowe zasady poboru podatku u źródła" dedykowany podmiotom dokonującym rozliczeń z podmiotami zagranicznymi lub wypłacającym dywidendy. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2019 r. w godz. 11:00-13:00 w siedzibie Accace Polska w Warszawie przy ul. Cybernetyki 10 (NEOPARK bud. A). Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!

Zakres tematyczny

Od 1 lipca 2019 roku zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące poboru podatku u źródła “WHT”. Konsekwencje tych zmian, odczują w szczególności polskie firmy, które w wyniku dokonywanych transakcji mogą wystąpić w roli płatnika tego podatku. Muszą one kontrolować wartość i kategorie dokonywanych wpłat, w szczególności na rzecz zagranicznego kontrahenta tzw. nierezydenta, bowiem po przekroczeniu w danym roku kwoty płatności powyżej 2 mln PLN nie będą uprawnieni do zastosowania stawek obniżonych, zwolnień czy niepobrania podatku. Nowe zasady dotyczą samego obowiązku płatności, zasad weryfikacji kontrahentów oraz odpowiedzialności za brak weryfikacji. Warto zapoznać się z nimi, aby uniknąć istotnych ryzyk.

REKLAMA

Autopromocja

Spotkanie dedykowane jest podmiotom dokonującym rozliczeń z podmiotami zagranicznymi lub wypłacającym dywidendy. Tematyka spotkania skupi się na praktycznych aspektach obowiązków płatników, związanych z odprowadzaniem podatku u źródła. Jednym z elementów naszego spotkania będzie również omówienie najistotniejszych ryzyk podatkowych, ich wpływu na codzienną działalność podatników.

W trakcie spotkania nasi eksperci poruszą kwestie dotyczące m.in.:

  • Rodzaje należności podlegających opodatkowaniu “WHT”;
  • Podmioty zobowiązane do opłaty podatku zgodnie z nowymi przepisami, kryteria;
  • Kogo obowiązywać będą „stare” zwolnienia i obniżone stawki?
  • Procedury pozwalające uniknąć obowiązku wpłacania podatku;
  • Sposoby weryfikacji kontrahenta celem uniknięcia ryzyka i odpowiedzialności;
  • Zakres odpowiedzialności zarządu i personelu księgowego;
  • Uprawnienia do zwrotu wpłaconego podatku „u źródła”;
  • Dyskusja.

Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza i doświadczenie pomogą Państwu lepiej zrozumieć nowe przepisy. Na spotkanie zapraszamy w szczególności głównych księgowych, dyrektorów finansowych, pracowników działów księgowych, osoby odpowiedzialne za rozliczenia podatkowe, jak i członków zarządu, których dotyczyć może odpowiedzialność sankcyjna.

Liczba miejsc ograniczona: 17

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Formularz rejestracyjny

Prelegenci

Piotr Zając, Tax Director, Accace

Piotr Zając jest Doradcą Podatkowym, Dyrektorem Działu Doradztwa Podatkowego w Accace. Jego specjalizacja obejmuje sektor nieruchomości zarówno w zakresie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Piotr posiada również bardzo szerokie doświadczenie w obszarze transakcyjnym oraz due diligence. Istotnym obszarem specjalizacji Piotra jest doradztwo w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi oraz dokumentacja cen transferowych (transfer pricing). Jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą i trenerem na szkoleniach i warsztatach organizowanych dla klientów.

Jakub Czerski, Senior Tax Consultant, Accace

Jakub Czerski posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze doradztwa podatkowego, które zdobywał w dużych firmach doradczych takich jak KPMG, Rodl & Partner, TPA. W Accace specjalizuje się przede wszystkim w doradztwie podatkowym w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych oraz cenach transferowych. Jest autorem licznych publikacji w prasie i czasopismach specjalistycznych. Realizował projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego dla branży nieruchomościowej, brał udział w przeglądach podatkowych oraz badaniach typu due diligence. Doradza również klientom w zakresie bieżących zagadnień podatkowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ukończył Podyplomowe Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Zarejestruj się na business brunch "Nowe zasady poboru podatku u źródła"

Rejestracja

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń poprzez wysłanie wypełnionego formularza i akceptację warunków uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa

*Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Accace-Regulamin-Spotkan-Wydarzenia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/9
Są kosztem uzyskania przychodu:
koszty reprezentacji, w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych
udzielone pożyczki, w tym stracone pożyczki
wydatki na wystrój wnętrza biurowego nie będące wydatkami reprezentacyjnymi
wpłaty dokonywane do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie o pracowniczych planach kapitałowych – od nagród i premii wypłaconych z dochodu po opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobra wiadomość dla pracowników. MF: zwrot za taxi jest wolny od PIT

Dobra wiadomość dla pracowników korzystających z taksówek w związku z realizacją zadania służbowego. MF jest zdania, że w sytuacji, gdy pracownik z własnych środków poniósł wydatki na realizację zadania służbowego, a następnie pracodawca dokonał ich zwrotu, otrzymany zwrot nie stanowi przychodu w rozumieniu przepisów ustawy PIT.

Stanisław Hońko, prezes SKwP: Bez księgowych kierownik byłby jak kapitan okrętu dryfującego we mgle. Księgowy jest nawigatorem i tłumaczem

Bez księgowych kierownik byłby jak kapitan okrętu dryfującego we mgle. Księgowy jest nawigatorem i tłumaczem. Informuje o tym, w jaki sposób należy czytać liczby oraz jakie są finansowe i prawne konsekwencje podejmowanych decyzji – mówi dr hab. Stanisław Hońko, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W komentarzu do najnowszych badań.

Limity podatkowe w 2025 roku - PIT, VAT, ryczałt

Początek roku to dla wielu przedsiębiorców, a także księgowych okazja do zaplanowania kolejnych 12 miesięcy intensywnej pracy. Warto pamiętać o obowiązujących w tym roku limitach podatkowych, po przekroczeniu których zmieniają się niektóre obowiązki właścicieli firm. To od nich zależą także określone przywileje i uprawnienia związane z wybraną formą rozliczeń. Sprawdzamy, jak zmieniły się limity na 2025 rok, które bezpośrednio wpływają na zobowiązania na rzecz Urzędu Skarbowego lub ZUS-u. 

Składki ZUS w 2025 r.: działalność gospodarcza (duży i mały ZUS). Kwoty składek i podstawy wymiaru

W ślad za wzrostem minimalnego wynagrodzenia oraz prognozowanym przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem, w 2025 roku zwiększyły się także składki na ubezpieczenia społeczne. ZUS podał kwoty tych składek i podstaw ich wymiaru.

REKLAMA

Wspólne rozliczenie PIT: Jak zaoszczędzić na podatkach z małżonkiem? Sprawdź, kto może skorzystać!

Wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem to możliwość, która znacząco może obniżyć należny podatek, zwłaszcza gdy różnice w dochodach są duże. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz spełnić kilka warunków, takich jak wspólność majątkowa czy odpowiednia forma opodatkowania. Sprawdź, kto może rozliczać się wspólnie i jakie korzyści przynosi to rozwiązanie!

Mały ZUS plus 2025 – zgłoszenia tylko do końca stycznia. Kalkulator obniżonych składek przedsiębiorców na zus.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym działalność gospodarczą na małą skalę, że do końca stycznia 2025 r. mogą zgłosić się do „małego ZUS plus”, aby opłacać w nowym roku niższe składki liczone od dochodu. Nowego zgłoszenia nie muszą czynić przedsiębiorcy, którzy korzystali z ulgi w grudniu 2024 r. i chcą ją kontynuować.

Sprzedajesz w internecie? Uważaj na próg 3 225 zł miesięcznie! Za złamanie nowych przepisów grożą surowe kary

To już koniec szarej strefy w sprzedaży przez internet, w tym na takiej popularnej platformie jak Allegro. Jeśli sprzedający przysłowiowy Kowalski uzyskuje przychody 3 225 złotych miesięcznie, musi zarejestrować działalność lub firmę i spodziewać się kontroli podatkowej. Za złamanie nowych regulacji grożą kary i grzywny.

Rząd nie dostrzega tej luki podatkowej. Dlatego teraz tracą wszyscy - państwo i konsumenci

Okazuje się, że rząd nie dostrzega systemowej luki - a mógłby zyskać ponad miliard złotych z podatków i uchronić Polaków przed szeregiem zagrożeń. W związku z tym teraz tracą wszyscy - państwo i konsumenci – alarmuje Warsaw Enterprise Institute w opublikowanym właśnie raporcie.

REKLAMA

Będzie super-urząd do kontroli przedsiębiorców. Bo rząd szuka pieniędzy. Jakie skutki dla firm?

Rząd ogłosił pomysł powstania specjalistycznego zespołu mającego na celu skuteczniejszą walkę z szarą strefą i unikaniem opodatkowania. Ma to być "Międzyresortowy Zespół do spraw przeciwdziałania szarej strefie" - już teraz zwany przez niektórych "super-urzędem" lub "super-skarbówką". Nowa inicjatywa zakłada wykorzystanie zaawansowanych technologii analitycznych, które pomogą w precyzyjnym typowaniu podatników do kontroli. Celem projektu jest uszczelnienie systemu podatkowego, poprawa ściągalności podatków, opłat, składek i innych należności publicznoprawnych oraz ograniczenie nielegalnych praktyk w obrocie gospodarczym. Dzięki temu uczciwie działający przedsiębiorcy mają zyskać równą przestrzeń konkurencyjną.

KSeF w 2025 roku: Co musisz wiedzieć, aby uniknąć problemów w 2026 roku?

Przedsiębiorcy, nadchodzi czas zmian! Obowiązkowe e-faktury w KSeF to rewolucja w polskiej księgowości, która wejdzie w życie w 2026 roku. Co zrobić, aby przygotować się na nowe zasady już w 2025 roku? Kluczowe decyzje, technologia i szkolenia – dowiedz się, jak uniknąć chaosu i zyskać przewagę dzięki wcześniejszemu wdrożeniu Krajowego Systemu e-Faktur.

REKLAMA