reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie

Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie

Accace Polska zaprasza na bezpłatny business brunch "Nowe zasady poboru podatku u źródła" dedykowany podmiotom dokonującym rozliczeń z podmiotami zagranicznymi lub wypłacającym dywidendy. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2019 r. w godz. 11:00-13:00 w siedzibie Accace Polska w Warszawie przy ul. Cybernetyki 10 (NEOPARK bud. A). Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!

Zakres tematyczny

Od 1 lipca 2019 roku zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące poboru podatku u źródła “WHT”. Konsekwencje tych zmian, odczują w szczególności polskie firmy, które w wyniku dokonywanych transakcji mogą wystąpić w roli płatnika tego podatku. Muszą one kontrolować wartość i kategorie dokonywanych wpłat, w szczególności na rzecz zagranicznego kontrahenta tzw. nierezydenta, bowiem po przekroczeniu w danym roku kwoty płatności powyżej 2 mln PLN nie będą uprawnieni do zastosowania stawek obniżonych, zwolnień czy niepobrania podatku. Nowe zasady dotyczą samego obowiązku płatności, zasad weryfikacji kontrahentów oraz odpowiedzialności za brak weryfikacji. Warto zapoznać się z nimi, aby uniknąć istotnych ryzyk.

Spotkanie dedykowane jest podmiotom dokonującym rozliczeń z podmiotami zagranicznymi lub wypłacającym dywidendy. Tematyka spotkania skupi się na praktycznych aspektach obowiązków płatników, związanych z odprowadzaniem podatku u źródła. Jednym z elementów naszego spotkania będzie również omówienie najistotniejszych ryzyk podatkowych, ich wpływu na codzienną działalność podatników.

W trakcie spotkania nasi eksperci poruszą kwestie dotyczące m.in.:

  • Rodzaje należności podlegających opodatkowaniu “WHT”;
  • Podmioty zobowiązane do opłaty podatku zgodnie z nowymi przepisami, kryteria;
  • Kogo obowiązywać będą „stare” zwolnienia i obniżone stawki?
  • Procedury pozwalające uniknąć obowiązku wpłacania podatku;
  • Sposoby weryfikacji kontrahenta celem uniknięcia ryzyka i odpowiedzialności;
  • Zakres odpowiedzialności zarządu i personelu księgowego;
  • Uprawnienia do zwrotu wpłaconego podatku „u źródła”;
  • Dyskusja.

Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza i doświadczenie pomogą Państwu lepiej zrozumieć nowe przepisy. Na spotkanie zapraszamy w szczególności głównych księgowych, dyrektorów finansowych, pracowników działów księgowych, osoby odpowiedzialne za rozliczenia podatkowe, jak i członków zarządu, których dotyczyć może odpowiedzialność sankcyjna.

Liczba miejsc ograniczona: 17

Formularz rejestracyjny

Prelegenci

Piotr Zając, Tax Director, Accace

Piotr Zając jest Doradcą Podatkowym, Dyrektorem Działu Doradztwa Podatkowego w Accace. Jego specjalizacja obejmuje sektor nieruchomości zarówno w zakresie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Piotr posiada również bardzo szerokie doświadczenie w obszarze transakcyjnym oraz due diligence. Istotnym obszarem specjalizacji Piotra jest doradztwo w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi oraz dokumentacja cen transferowych (transfer pricing). Jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą i trenerem na szkoleniach i warsztatach organizowanych dla klientów.

Jakub Czerski, Senior Tax Consultant, Accace

Jakub Czerski posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze doradztwa podatkowego, które zdobywał w dużych firmach doradczych takich jak KPMG, Rodl & Partner, TPA. W Accace specjalizuje się przede wszystkim w doradztwie podatkowym w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych oraz cenach transferowych. Jest autorem licznych publikacji w prasie i czasopismach specjalistycznych. Realizował projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego dla branży nieruchomościowej, brał udział w przeglądach podatkowych oraz badaniach typu due diligence. Doradza również klientom w zakresie bieżących zagadnień podatkowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ukończył Podyplomowe Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Zarejestruj się na business brunch "Nowe zasady poboru podatku u źródła"

Rejestracja

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń poprzez wysłanie wypełnionego formularza i akceptację warunków uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa

*Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Accace-Regulamin-Spotkan-Wydarzenia

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie
Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Jakie zmiany w podatkach i ZUS wprowadza Tarcza antykryzysowa 4.0

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama