reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Znamy wyniki programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Znamy wyniki programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Wielka Gala Finałowa programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. 22 listopada 2019 r. już po raz 22. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W obecności ok. 600 gości – nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, organizacji z otoczenia biznesu oraz mediów, certyfikaty trafiły do 250 przedsiębiorstw, które pozytywnie przeszły weryfikację w zakresie stosowania zasad etyki biznesu. Patronem medialnym tegorocznej edycji programu był Infor.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat zdecydowanie zmienił się poziom świadomości Polaków jako konsumentów. Cena i jakość nie są już jedynymi parametrami jakimi się kierują. Upowszechniły się terminy, takie jak: „slow shopping”, „cruelty free”, „etyczne zakupy” czy „świadome zakupy”. Klienci coraz większą wagę przywiązują do tego, czy produkt lub usługa pochodzi od firmy działającej z poszanowaniem prawa, środowiska i godności człowieka. Przedsiębiorcy szukają więc sposobu, aby wyrazić zasady, którymi kierują się prowadząc swój biznes. Dlatego też coraz chętniej ubiegają się o uzyskanie certyfikatów, takich jak „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Certyfikat ten stanowi potwierdzenie, że legitymująca się nim firma respektuje obowiązujące prawo, terminowo wywiązuje się z zobowiązań finansowych, postępuje uczciwie wobec swoich kontrahentów, a także podejmuje działania na rzecz środowiska i lokalnej społeczności.

Przedsiębiorcy, którzy mają szczególne osiągnięcia w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, mogą zdobyć jedną z nagród specjalnych programu. Najważniejszą z nich jest Statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która w tym roku trafiła do firm: ABM S.A., Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. Sp. k., Atmomat Szatkowski, Ryniec Spółka Jawna, EWA Krotoszyn S.A., Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. grupa IHAR, Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A., Sabur Sp. z o.o., SM Spedition Marcin Żurek, Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k., Torpol Sp. z o.o. oraz WZ Eurocopert Sp. z o.o. Wyróżnienie za wyjątkowe działania proekologiczne uzyskały: firma Corab Sp. z o.o. i Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy poddali się certyfikacji mogli zdobyć tytuł Debiut Fair Play. Zostały nim uhonorowane: EkaMedica Sp. z o.o. Sp. k. i Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Po raz pierwszy w historii programu przyznana została nagroda w zakresie innowacji. Zdobyły ją przedsiębiorstwa: Alter S.A., Dora Metal Sp. z o.o., Edpol Food & Innovation Sp. z o.o., ITA, Lena Wilków Sp. z o.o., Nestro PPHU Sp. z o.o., Olimp Laboratories Sp. z o.o., Plastmet Sp. z o.o. Sp. k., Polpharma S.A., Slican Sp. z o.o., Troton Sp. z o.o. oraz Zakład Produkcyjno-Usługowy Romex.

Zdecydowana większość firm decyduje się na odnowienie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play” w kolejnych latach. Pośród laureatów są nawet firmy, które pozytywnie przechodzą certyfikację od 20 lat. Do tych firm trafiły statuetki Semper Fidelis, co oznacza zawsze wierny. Otrzymały je: Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o., Novol Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej Profarm Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Tor-Pal Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku, Rekord SI Sp. z o.o., spółka Tarczyński S.A. i Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny Farmapol Sp. z o.o.

Honorowym gościem Wielkiej Gali Finałowej był Doradca Prezydenta Cezary Kochalski, który odczytał list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do „Przedsiębiorstw Fair Play”. Specjalnie dla gości wykład o sztucznej inteligencji w biznesie wygłosił dr Grzegorz Lindenberg – socjolog, menedżer, redaktor i publicysta, autor książki pt. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy” (2018). Wydarzenie zakończyło się bankietem i koncertem zespołu Vox.

Tegoroczna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a także we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Swoim autorytetem program wsparli też Marszałkowie oraz Wojewodowie, którzy objęli program patronatem honorowym. To zaufanie ze strony władz państwowych i samorządowych jest wyrazem nie tylko poparcia dla idei etycznego biznesu, jaką rozpowszechnia program Przedsiębiorstwo Fair Play, ale też uznania dla jego laureatów – przedsiębiorstw współtworzących standardy kultury biznesu w Polsce.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

„Przedsiębiorstwo Fair Play”
„Przedsiębiorstwo Fair Play”

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama