| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatki to inwestycja

Podatki to inwestycja

Nowy minister finansów Tadeusz Kościński podczas spotkania z pracownikami poznańskiej Izby Administracji Skarbowej powiedział, że "musimy współpracować z rynkiem, by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce".

Tadeusz Kościński złożył w piątek (29 listopada) wizytę w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu. „To państwo jesteście jednostką, która ma styczność z rynkiem, z klientami” – powiedział do pracowników Izby.

„Musimy współpracować z rynkiem. Żeby rynek, podatnik, rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce, (...) że jest to coś pozytywnego, że Krajowa Administracja Skarbowa i Ministerstwo Finansów to nie jednostka, która zabiera. My w imieniu klientów (...) te pieniądze przekazujemy, byśmy mogli (je - PAP) inwestować i rozwijać polską gospodarkę” – powiedział minister.

Zwrócił uwagę, że to pracownicy skarbówki mają styczność z podatnikami, czyli - jak podkreślał minister - „z klientami”.

„Mamy 27 mln klientów, więc to państwo wiedzą czego klienci potrzebują. Naszą rolą w ministerstwie jest, by państwa wspierać naszymi produktami. Niestety, nasze produkty są podatkiem, ale też są bardzo potrzebne" - przyznał.

Polecamy: PODATKI 2020 – Komplet

„Bardzo ważne jest, że pracujemy dla klientów, że jesteśmy służbą. Musimy przekazywać klientom, co chcemy zrobić, że chcemy rozwijać gospodarkę. I najważniejsze, żeby podatnik wiedział, gdzie jego pieniądze idą, że to są inwestycje, a nie tylko koszt” – powiedział Kościński.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ drag/

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Xandia

Doradztwo finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »