| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Będzie wyższy limit do prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 02.06.2008

Próg przychodów do prowadzenia pełnej rachunkowości wzrośnie do 1,2 mln euro - zdecydował Sejm. »

Polska musi uczestniczyć w kształtowaniu rachunkowości

Aktualizacja: 29.05.2008

Europa chce uczestniczyć w kształtowaniu przyszłej i światowej rachunkowości. Dąży do zapewnienia sobie możliwości wywierania większego wpływu na prace Rady Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Również Polska powinna dołączyć aktywnie do tego europejskiego głosu. »

Sejm za ulgami podatkowymi dla innowacyjnych firm

Aktualizacja: 30.05.2008

Przedsiębiorstwa prowadzące badania nad nowymi technologiami będą mogły się starać o ulgi podatkowe - zakłada nowela ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, do której Sejm wprowadził w piątek senackie poprawki. »

19-proc. podatek Belki to fikcja

Aktualizacja: 30.05.2008

Zyski kapitałowe są opodatkowane 19-proc. podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Stosując zasady zaokrąglania podatków, podatek Belki może wynieść nawet 37 proc. Aby w ogóle uniknąć 19-proc. PIT, wypłacane odsetki nie powinny przekraczać 2,49 zł. »

PiS: albo obniżka akcyzy na paliwa, albo wotum nieufności dla Rostowskiego

Aktualizacja: 30.05.2008

PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego, jeśli do przyszłej środy rząd nie podejmie decyzji o obniżeniu akcyzy na paliwa - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. »

Urzędnicy skarbowi pracują po godzinach za darmo

Aktualizacja: 30.05.2008

Urzędnicy skarbowi muszą pracować po godzinach, aby w terminie wypłacić nadpłaty PIT za 2007 rok. Nie otrzymują wynagrodzeń za nadgodziny. »

Nieruchomości będą spisywane co cztery lata

Aktualizacja: 30.05.2008

Od przyszłego roku nieruchomości inwestycyjne będzie można inwentaryzować raz na cztery lata. »

Kasy fiskalne jeszcze nie dla prawników

Aktualizacja: 30.05.2008

Zwolnienie usług prawniczych z obowiązkowego rejestrowania obrotu w kasach fiskalnych wygasa 30 czerwca. Wszystko wskazuje jednak na to, że po raz kolejny zostanie przedłużone, przynajmniej do końca roku - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". »

Urzędnicy żądają umieszczania na fakturze symbolu PKWiU

Aktualizacja: 09.08.2013

Zwrot VAT za wydatki związane z budownictwem mieszkaniowym przysługuje tylko od niektórych materiałów budowlanych. Lista tych materiałów została opublikowana w formie obwieszczenia ministra budownictwa w oparciu o symbole Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU). »

Tusk: będzie spotkanie nt. akcyzy paliwowej

Aktualizacja: 30.05.2008

Premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że będzie rozmawiał z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem i szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim na temat akcyzy na paliwa. »

Przygotowania do zmian w VAT trzeba zacząć już dziś

Aktualizacja: 29.05.2008

Od 2010 roku zmieni się wiele zasad dotyczących rozliczeń VAT w ramach Unii Europejskiej. Skutkiem nowych regulacji ma być opodatkowanie w państwie, w którym siedzibę ma usługobiorca. Polscy przedsiębiorcy już dziś powinni zacząć przygotowywać się do nowych rozwiązań. »

Od 2009 roku spółki mogą zmienić zasady rozliczeń

Aktualizacja: 29.05.2008

Od nowego roku niektóre spółki stosujące standardy międzynarodowe będą mogły powrócić do sprawozdawczości finansowej zgodnej z ustawą o rachunkowości. »

68 proc. Polaków nie chce podatku liniowego

Aktualizacja: 29.05.2008

Polscy podatnicy popierają progresję PIT wraz z ulgami podatkowymi. Prawie 90 proc. osób twierdzi, że system podatkowy jest skomplikowany i niesprawiedliwy. Podatnicy są niezadowoleni z wykorzystywania środków z podatków przez państwo. »

Prawo do odliczenia nie będzie działać wstecz

Aktualizacja: 29.05.2008

Ustawa umożliwiająca odliczenie VAT podatnikom, którzy dokonali zapłaty należności za produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT, nie będzie działać wstecz. »

Będzie wyższy limit dla ksiąg rachunkowych

Aktualizacja: 28.05.2008

W Sejmie odbędzie się drugie czytanie nowelizacji ustawy, która podwyższa do 1,2 mln euro limit dla prowadzenia pełnej rachunkowości. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Bryła

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK