| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Wzrośnie VAT na wyroby dziecięce

Aktualizacja: 01.02.2008

Komisja Europejska nakazała w liście skierowanym do Polski podwyższyć z 7 do 22 proc. stawkę VAT na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce. »

Posłowie postulują uproszczenie przepisów

Aktualizacja: 01.02.2008

W podatkach dochodowych trzeba m.in. uprościć zasady amortyzacji i ponownie zdefiniować koszty uzyskania przychodów - postulowano na posiedzeniu Komisji Przyjazne Państwo. »

Mobilne grupy zamiast rozmów

Aktualizacja: 01.02.2008

Celnicy chcą wznowienia rozmów z rządem. Ministerstwo Finansów wydaje polecenie wyjazdu na granice wszystkich grup mobilnych służby celnej. »

Trzeba zainstalować nową wersję programu Płatnik 7.02.001

Aktualizacja: 31.01.2008

W pierwszych dniach stycznia 2008 r. na stronach internetowych ZUS i Prokom Software SA pojawiła się nowa wersja programu Płatnik. Wersja oznaczona jako 7.02.001 jest już drugą wersją wydaną w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Wersję tę należy stosować już od sporządzania dokumentów rozliczeniowych za styczeń br. Płyty z programem są dostępne w jednostkach terenowych ZUS od drugiej połowy stycznia. »

Senatorowie chcą zwolnić z PIT odszkodowania po ugodach sądowych

Aktualizacja: 31.01.2008

Zwolnienie z podatku dochodowego odszkodowań przyznanych na podstawie ugody sądowej przewiduje senacki projekt nowelizacji ustawy o PIT. »

Preferencje nie obejmą szerszego asortymentu artykułów

Aktualizacja: 31.01.2008

Fiskus nie przewiduje objęcia preferencyjnym VAT szerszego asortymentu artykułów dziecięcych. »

Ryczałtowcy kończą PIT-owanie

Aktualizacja: 31.01.2008

W czwartek 31 stycznia mija termin, w którym setki tysięcy małych firm opłacających tzw. ryczałt ewidencjonowany powinny się rozliczyć z fiskusem z podatku za 2007 r. - przypomina "Gazeta Wyborcza". »

Pracownik nie płaci PIT od szkolenia

Aktualizacja: 31.01.2008

Interpretacje podatkowe, które nakazują płacić pracownikom PIT od wartości szkoleń prowadzonych przez firmy bez akredytacji oświatowej, naruszają prawo. »

Dziś mija termin złożenia deklaracji

Aktualizacja: 31.01.2008

Jeszcze tylko dziś można złożyć deklaracje dotyczące rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Dotyczy to nie tylko niektórych osób fizycznych, ale także prawnych. »

Zapadają rozbieżne wyroki o podatku od starych spadków

Aktualizacja: 30.01.2008

Wczoraj WSA w Warszawie uznał, że spadki otwarte po 12 maja 2006 r., a przed 1 stycznia 2007 r., są opodatkowane. Niedawno WSA w Bydgoszczy zajął całkowicie odmienne stanowisko w tej samej kwestii. Wszystko wskazuje na to, że orzecznictwo powinno być ujednolicone przez Naczelny Sąd Administracyjny. »

Szybkie zmiany w VAT są niezbędne

Aktualizacja: 30.01.2008

Tworzenie nowej ustawy o VAT czy jej nowelizowanie - to pytanie, które już od 2004 roku zadają sobie podatnicy i eksperci podatkowi. Opinie na temat są podzielone. Jednak zgoda panuje co do jednego - zmiany w podatku od towarów i usług są niezbędne. Potrzeba czytelniejszych regulacji, które będą zrozumiałe dla podatników i nie będą wymagały ciągłych interpretacji ze strony fiskusa. »

Podwyżki dopiero po proteście

Aktualizacja: 30.01.2008

Każdy celnik dostanie przeciętnie po 500 zł podwyżki. Środki zostaną uruchomione po zakończeniu protestu - zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski. »

Do końca stycznia trzeba złożyć PIT-28

Aktualizacja: 30.01.2008

Jutro upływa termin złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji PIT-28. Obowiązek ten dotyczy podatników, którzy wybrali opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Formularz muszą wypełnić uzyskujący przychody zarówno z pozarolniczej działalności, jak i z najmu. »

LiD proponuje abolicję podatkową oraz zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 30.01.2008

LiD zgłosił w Sejmie projekt noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w myśl którego Polacy pracujący za granicą w latach 2002-2006, w tym zatrudnieni w Anglii i Irlandii, będą zwolnieni z zapłaty podatku w Polsce od dochodów uzyskanych za granicą. »

Będzie weryfikacja audytu w instytucjach państwowych

Aktualizacja: 30.01.2008

W dwunastu wybranych instytucjach państwowych zostanie przeprowadzona weryfikacja i ocena audytu wewnętrznego. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK