REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już w październiku w Targach Kielce

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już w październiku w Targach Kielce
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już w październiku w Targach Kielce

REKLAMA

REKLAMA

Spotkanie, to coś czego brakowało nam wszystkim w ostatnim czasie. A jeśli połączyć to z merytorycznymi wystąpieniami, warsztatami ze specjalistami, a także bankietem? To równanie oznacza tylko jedno – II Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych! Patronem medialnym wydarzenia jest Infor.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych

O tym, że praca księgowego już dawno wyszła poza rozliczanie faktur i żmudne wyliczenia do urzędów, nikogo nie trzeba przekonywać. Biura rachunkowe to nowoczesne przedsiębiorstwa szukające rozwiązań, które podwyższą jakość oferty, przyspieszą pracę, ale także sprawią, że usługi świadczone przez księgowe wkroczą na wyższy poziom.

Autopromocja

Po raz kolejny w Targach Kielce spotkają się właściciele biur rachunkowych. Między 26 a 27 października w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Polska Izba Biegłych Rewidentów. Ważnym partnerem wydarzenia jest także Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Emocje – nowy temat w branży

Współczesna firma kojarzy nam się z najnowszymi technologiami, rozwiązaniami cyfrowymi i postępem technicznym. Tymczasem wielu ekspertów podkreśla, że w nowoczesnym świecie zapominamy o tym, co w relacjach z drugim człowiekiem – także klientem i pracownikiem, najważniejsze: emocje. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych trenerzy mentalni i psychologowie pomogą znaleźć odpowiedzi na pytania czy emocje w biznesie są potrzebne i jak mocno wpływają na decyzje właścicieli biur rachunkowych.

Pomocnicy biura rachunkowego

Kolejnym tematem, który zostanie poruszony podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych jest współpraca z firmami zewnętrznymi. Jednym z największych sprzymierzeńców księgowego jest informatyk. To on wprowadza pracowników biur rachunkowych oraz ich klientów w zamiany, jakich wymagają programy do księgowania czy przesyłania faktur.

Obecna sytuacja epidemiczna zmusza właścicieli biur rachunkowych do szukania hybrydowych rozwiązań współpracy z klientami. Podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych prelegenci zastanowią się, w jaki sposób rozwiązać problem przepływu dokumentów między biurem, a pracownikiem przebywającym na home office, a klientami, czy urzędem. Zadamy sobie pytanie czy i w jaki sposób współpracować z firmami kurierskimi, ale także z jakich programów digitalizacji i archiwizacji korzystać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejnym przyjacielem biura rachunkowego są doradcy podatkowi i prawnicy. Eksperci opowiedzą o tym,  jakie korzyści płyną ze współpracy ze specjalistami prawnymi i finansowymi, jakie są koszty kooperacji i czy jest nam ona potrzebna.

Współczesny księgowy – marketingowiec i handlowiec

Biura rachunkowe to nowoczesne miejsce pełne pracowników wychodzących naprzeciw potrzebom swoich klientów, mający technologiczne wsparcie programów i urządzeń. A co, jeśli mimo wiedzy, sprzętu i rozwiązań klientów brak? Na te pytania także będziemy szukać odpowiedzi. Zastanowimy się nad znaczeniem mediów społecznościowych w pracy księgowego, nauczymy się, w jaki sposób sprzedawać usługi rachunkowe i jak konstruować ofertę, aby trafiła do właściwych klientów.

Spotkanie goni spotkanie

Program II Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych pełny jest merytorycznych dyskusji, paneli i warsztatów. A jeśli tych spotkań będzie za mało, to na uczestników czekają kuluarowe rozmowy między innymi podczas bankietu w samym centrum Kielc.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych trwać będzie od 26 do 27 października w Centrum Kongresowym w Kielcach. Jest to jedyna w Polsce konferencja w pełni dedykowana właścicielom biur i przedsiębiorcom zajmującym się  doradztwem finansowym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Anika
    2021-10-02 21:43:08
    Na taki kongres można zaprosić autora zmian podatkowych w tym ..nowym ładzie..aby zobaczył jaki los zgotował podatnikom i jak wygląda tytaniczna praca księgowych bo mimo pomocy doradców i prawników ktoś to musi zaksięgować i dalej opracować 😀tylko czy nie za późno. 😀
    0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy 13 i 14 emerytura wlicza się do dochodu osoby niepełnosprawnej?

Czy 13 i 14 emerytura wlicza się do dochodu osoby niepełnosprawnej, ustalanego na potrzeby skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej?

Będzie nowelizacja Ordynacji podatkowej. Ministerstwo pracuje nad projektem. Podatnicy zyskają.

Oprocentowanie nadpłaty, powstałej w wyniku orzeczenia TSUE będzie przysługiwać za cały okres, aż do jej zwrotu. Podobnie będzie z nadpłatami powstałymi wskutek wyroków TK.

Stawki VAT 2024 - zmiany w stawkach obniżonych od 1 kwietnia

Stawki VAT od 1 kwietnia 2024 roku ulegną zmianie. Pojawi się nowa lista towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku do wysokości 8 proc. Stawka obniżona obejmie m.in. usługi kosmetyczne, manicure i pedicure.

Fundacja rodzinna - podatkowe konsekwencje zbycia udziałów

Otaczające nas środowisko prawno-ekonomiczne dynamiczne oddziałuje na wszystkich, dlatego wśród pojawiających się pytań coraz częstszymi są te odnoszące się do fundacji rodzinnej, która zapewnia kuszące preferencje podatkowe.

Składka zdrowotna 2024. Min. Leszczyna: będą zmiany ale powrót do zasad sprzed Polskiego Ładu zbyt kosztowny

Jeszcze w bieżącym tygodniu minister zdrowia razem z ministrem finansów przedstawią premierowi Tuskowi propozycje zmian w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Taką informację przekazała 18 marca 2024 r. minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Zmiany w akcyzie od 2025 roku - opodatkowanie saszetek nikotynowych

Ministerstwo Finansów chce zmienić od 2025 roku przepisy ustawy o podatku akcyzowym w zakresie saszetek nikotynowych. W komunikacie z 18 marca 2024 r. MF przedstawiło propozycje zmian. Resort zaprasza zainteresowanych tymi zmianami na spotkanie w celu uzgodnienia treści tej nowelizacji.

"Nie stać nas na cztery dni pracy". Jednak skrócenie czasu pracy może ograniczyć zwolnienia

"Skrócenie czasu pracy, np. do czterech dni w tygodniu nie zostanie zrównoważone przez wzrost zatrudnienia. Produkcja krajowa zmniejszy się, a wraz z nią zmniejszą się dochody ludności" – mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Wymiana walut w firmie. Jak to robić z korzyścią dla biznesu?

Wymiana walut? Pierwsze skojarzenia to zagraniczne wakacje czy kredyt we frankach. Patrząc jednak na oficjalne statystyki wymiany handlowej to firmy operują dziś w wielu walutach. Tym bardziej, że coraz więcej firm prowadzi ekspansję zagraniczną, wychodząc na nowe rynki.

Zmiany w rachunkowości od 2025 roku. Oprócz JPK KR (księgi rachunkowe) będzie JPK ST (środki trwałe)

Od 1 stycznia 2025 roku podatnicy objęci podatkiem CIT (osoby prawne) będą mieli obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych w formie elektronicznej i wysyłania ich w tej formie do urzędu skarbowego (tzw. JPK CIT). Aktualnie Ministerstwo Finansów konsultuje struktury logiczne pliku JPK_KR_PD oraz pliku  JPK_ST, a także przygotowuje zmianę projektu rozporządzenia wykonawczego w sprawie dodatkowych danych dołączanych do przekazywanych ksiąg.

Inflacja 2024. Skokowy wzrost w kwietniu poza górną granicę celu inflacyjnego. Prognoza eksperta

W marcu 2024 r. inflacja będzie najniższa w całym roku. A już w kwietniu nastąpi skokowy wzrost inflacji, która znajdzie się poza górną granicą celu. Taką prognozę przedstawił ekspert Konfederacji Lewiatan, Mariusz Zielonka. 

REKLAMA