REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk

XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk
XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk
Media

REKLAMA

REKLAMA

Przed nami XXVIII edycja Kongresu Controllerów. Odbędzie w dniach 26-27 maja 2022. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

CONTROLLER 5.0 - Controlling Leaders of To(morrow)Day – to hasło przewodnie tegorocznego Kongresu.

Autopromocja

Okres rozkwitu VUCA, Globalizacja, Big Data, automatyzacja, robotyzacja, zamiana towarów w usługi, zwinne i elastyczne zarządzanie, sztuczna inteligencja, zmiany klimatyczne …

Wszystkie powyższe trendy miały wpływ na controlling rozumiany jako wszechstronne, systemowe, ciągłe wspomaganie zarządzania. Koniecznym stało się przeniesienie punktu ciężkości controllingu z poziomu operacyjnego na poziom strategiczny.

Standaryzacja, automatyzacja, robotyzacja eliminują powtarzające się, zazwyczaj żmudne czynności controllerów, uwalniając czas na kreatywność operacyjną, a zwłaszcza strategiczną wspierającą nowe kierunki działalności przedsiębiorstw.

Powyższa fundamentalna zmiana wymaga jednak wprowadzenia wielu nowych kompetencji controllerów takich jak: Partner Biznesu (Business Partner), Agent Zmian (Change Agent), Naukowiec Decyzji (Decision Scientist), Analityk Biznesu (Business Analyst), Naukowiec Danych (Data Scientist). Jest to zmiana, która będzie trwała wiele lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wszystkie powyższe zagadnienia będą przedmiotem rozważań na najbliższym 28-mym już Kongresie Controllerów w Gdańsku, 26-27 maja 2022 roku.

Jako keynote speaker Kongres otworzy Heimo Losbichler, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (Internationaler Controller Verein) i Międzynarodowej Grupy Controllingu (International Group of Controlling).

Kongres Controllerów po raz pierwszy zostanie zrealizowany hybrydowo! Stacjonarnie konferencja odbędzie się w Gdańsku. Natomiast wydarzenie będzie również transmitowane online – to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście.

W programie Kongresu Controllerów są m.in. wystąpienia:

  • Kluczowe znaczenie zrównoważonego rozwoju dla strategii biznesowej – Wojciech Wieroński, Dyrektor Zarządzający ds. Finansów w Media Markt Saturn Polska
  • Cyfryzacja i robotyzacja w obszarach controllingowo-finansowych – Krzysztof Lonca, CFO Gedeon Richter
  • Finansista liderem transformacji cyfrowej – Urszula Wysocka, ekspertka Klubu CFO
  • Nieoczywiste sposoby finansowania innowacji – Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska
  • Ślad węglowy firmy – raportowanie niefinansowe organizacji wobec katastrofy klimatycznej –  Konrad Klepacki, ekspert i doradca biznesu

Poza prelekcjami i praktycznymi warsztatami, jak co roku nie zabraknie integracji i networkingu.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.kongrescontrollerow.pl

Miejsce konferencji: Gdańsk, on-line

Dyrektor merytoryczny wydarzenia od 28 lat: dr Stefan Olech

Organizator: GRUPA ODITK

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Składki ZUS wspólników spółki z o.o. (jednoosobowej i wieloosobowej). Kto i kiedy nie zapłaci składek?

    Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych różnicują pozycję wspólników spółki z o.o. w zakresie podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w zależności od tego, czy spółka jest jednoosobowa czy wieloosobowa.

    Zmienia się odpowiedzialność związana z klasyfikacją towarów. Przewoźnicy mogą zapłacić mandat karny

    Znajomość prawidłowej klasyfikacji towarów to podstawa właściwego zgłoszenia celnego w procedurach celnych wywozowych i przywozowych, a także przy określaniu stawki cła i podatku VAT w sprzedaży wewnątrz UE. Wprowadzany właśnie w życie unijny Import Control System 2 nakłada na przewoźników nowe obowiązki. – Firmy transportowe biorą pełną odpowiedzialność za towar wprowadzany na obszar Unii Europejskiej. Muszą posiadać wszystkie dane na temat stron transakcji i HS kodów towarów – wyjaśnia Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

    Oszczędności Polaków 2024. Na rachunkach bankowych jest 1 223,46 mld zł

    Gospodarstwa domowe w Polsce w końcu lutego 2024 roku dysponowały na rachunkach bankowych środkami w wysokości 1 223,46 mld zł. Były one o 15,20 mld i 1,26% wyższe niż miesiąc wcześniej i o 120,54 mld zł tj. 10,9% większe niż przed rokiem (w styczniu roczna dynamika tych depozytów wynosiła 11,3%).

    REKLAMA