REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk

XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk
XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk
Media

REKLAMA

REKLAMA

Przed nami XXVIII edycja Kongresu Controllerów. Odbędzie w dniach 26-27 maja 2022. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

CONTROLLER 5.0 - Controlling Leaders of To(morrow)Day – to hasło przewodnie tegorocznego Kongresu.

Autopromocja

Okres rozkwitu VUCA, Globalizacja, Big Data, automatyzacja, robotyzacja, zamiana towarów w usługi, zwinne i elastyczne zarządzanie, sztuczna inteligencja, zmiany klimatyczne …

Wszystkie powyższe trendy miały wpływ na controlling rozumiany jako wszechstronne, systemowe, ciągłe wspomaganie zarządzania. Koniecznym stało się przeniesienie punktu ciężkości controllingu z poziomu operacyjnego na poziom strategiczny.

Standaryzacja, automatyzacja, robotyzacja eliminują powtarzające się, zazwyczaj żmudne czynności controllerów, uwalniając czas na kreatywność operacyjną, a zwłaszcza strategiczną wspierającą nowe kierunki działalności przedsiębiorstw.

Powyższa fundamentalna zmiana wymaga jednak wprowadzenia wielu nowych kompetencji controllerów takich jak: Partner Biznesu (Business Partner), Agent Zmian (Change Agent), Naukowiec Decyzji (Decision Scientist), Analityk Biznesu (Business Analyst), Naukowiec Danych (Data Scientist). Jest to zmiana, która będzie trwała wiele lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wszystkie powyższe zagadnienia będą przedmiotem rozważań na najbliższym 28-mym już Kongresie Controllerów w Gdańsku, 26-27 maja 2022 roku.

Jako keynote speaker Kongres otworzy Heimo Losbichler, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (Internationaler Controller Verein) i Międzynarodowej Grupy Controllingu (International Group of Controlling).

Kongres Controllerów po raz pierwszy zostanie zrealizowany hybrydowo! Stacjonarnie konferencja odbędzie się w Gdańsku. Natomiast wydarzenie będzie również transmitowane online – to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście.

W programie Kongresu Controllerów są m.in. wystąpienia:

  • Kluczowe znaczenie zrównoważonego rozwoju dla strategii biznesowej – Wojciech Wieroński, Dyrektor Zarządzający ds. Finansów w Media Markt Saturn Polska
  • Cyfryzacja i robotyzacja w obszarach controllingowo-finansowych – Krzysztof Lonca, CFO Gedeon Richter
  • Finansista liderem transformacji cyfrowej – Urszula Wysocka, ekspertka Klubu CFO
  • Nieoczywiste sposoby finansowania innowacji – Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska
  • Ślad węglowy firmy – raportowanie niefinansowe organizacji wobec katastrofy klimatycznej –  Konrad Klepacki, ekspert i doradca biznesu

Poza prelekcjami i praktycznymi warsztatami, jak co roku nie zabraknie integracji i networkingu.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.kongrescontrollerow.pl

Miejsce konferencji: Gdańsk, on-line

Dyrektor merytoryczny wydarzenia od 28 lat: dr Stefan Olech

Organizator: GRUPA ODITK

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Kasowy PIT dla przedsiębiorców z przychodami do 250 tys. euro od 2025 roku. I tylko do transakcji fakturowanych [projekt ustawy]

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 24 kwietnia 2024 r. projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ta nowelizacja przewiduje wprowadzenie kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Z tej metody będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, a także ci przedsiębiorcy, których przychody w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Ostatnie dni na złożenia PIT-a. W pośpiechu nie daj szansy cyberoszustowi! Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Obecnie już prawie co drugi Polak (49%) przyznaje, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową. Tak wynika z najnowszego raportu SMSAPI „Bezpieczeństwo Cyfrowe Polaków 2024”. Ok. 20% Polaków niestety klika w linki zawarte w mailu, gdy wiadomość dotyczy ważnych spraw. Jak zauważa Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure – ostatnie dni składania zeznań podatkowych to idealna okazja dla oszustów do przeprowadzenia ataków phishingowych i polowania na nieuważnych podatników.

Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Kontyngent możliwym lekarstwem na cła

Każdy towar o statusie celnym nieunijnym w momencie wjazdu na terytorium UE obciążony jest długiem celnym. Dług ten wynika z unijnych przepisów prawa. Uzależniony jest od kodu taryfy celnej, wartości celnej towaru, pochodzenia oraz zastosowanej waluty dla danej transakcji. Unia Europejska stoi na straży konkurencyjności swoich rodzimych przedsiębiorstw, a to oznacza, że ma wielorakie narzędzia do swojej dyspozycji, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym przedsiębiorcom. Jednym z takich narzędzi jest cło ochronne (odwetowe), którego celem jest ochrona produkcji unijnej przed konkurencją z krajów trzecich. Często cło to występuje z cłem antydumpingowym, którego z kolei celem jest wyrównanie cen rynkowych towaru sprowadzanego z krajów trzecich z towarem produkowanym w UE.

Rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - termin w 2024 roku, zasady [komunikat ZUS]. Jak wypełnić i do kiedy złożyć ZUS DRA lub ZUS RCA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że część płatników składek - osób prowadzących pozarolniczą działalność - musi przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. W dniu 20 maja 2024 r. mija termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., w którym uwzględnione będzie to rozliczenie.

REKLAMA