| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Podpis wystawcy nie ułatwi rozliczenia fikcyjnej faktury

Aktualizacja: 29.06.2007

Jeśli podatnik otrzyma fakturę dotyczącą fikcyjnej transakcji, nie ma prawa do odliczenia wykazanego w niej VAT. Podpisanie takiej faktury przez jej wystawcę nie zmieni sytuacji odbiorcy faktury. »

Do obliczeń posłuży wartość rynkowa pojazdu

Aktualizacja: 29.06.2007

Dla używanego auta sprowadzonego z UE przy obliczaniu akcyzy do zwrotu będzie brana pod uwagę wartość rynkowa samochodu tej samej marki, modelu czy roku produkcji. »

PO o pomyśle premiera: Podatek wyższy niż dochód?

Aktualizacja: 29.06.2007

Nawet 120 proc. musiałaby od przyszłego roku wynosić najwyższa stawka podatku od dochodów osobistych, gdyby rząd chciał z podwyżki tego podatku dla najbogatszych sfinansować wyższe płace w służbie zdrowia - policzyła Platforma Obywatelska. »

Poprawki zgłoszone przez posłów mogą być niezgodne z prawem unijnym i orzecznictwem ETS

Aktualizacja: 29.06.2007

Poselska poprawka regulująca opodatkowanie usług organizacji targów i wystaw w kraju siedziby usługodawcy jest niezgodna z prawem wspólnotowym - uważają eksperci. »

Wyższa stawka stosowana z obawy przed fiskusem

Aktualizacja: 29.06.2007

Za garaż zakupiony razem z mieszkaniem kupujący płaci 22-proc. VAT. Deweloperzy nie stosują 7-proc. stawki, bo nie chcą problemów z fiskusem. Według ekspertów można stosować jeden VAT na garaż i mieszkanie. »

Niższy VAT do 2010 r. i co dalej?

Aktualizacja: 29.06.2007

Po 2010 r. zlikwidujmy wszystkie wyjątki w stawkach VAT, bo nie mają one żadnego uzasadnienia ekonomicznego - apeluje Komisja Europejska. »

Inwestorzy otrzymają pełniejsze informacje

Aktualizacja: 29.06.2007

Dziś mija termin przesyłania uwag dotyczących nowego Standardu Rachunkowości Segmenty operacyjne, dotyczącego działalności spółek. »

Sprzedaż uprawnień jest objęta 22-proc. stawką VAT

Aktualizacja: 29.06.2007

22-proc. stawką VAT powinna być opodatkowana sprzedaż uprawnień wynikających z czerwonych certyfikatów, czyli świadectw pochodzenia energii elektrycznej uzyskanej w procesie wytwarzania ciepła. »

Komunikaty elektroniczne zastąpią SAD

Aktualizacja: 29.06.2007

Za dwa miesiące przedsiębiorcy będą mogli korzystać z Systemu Kontroli Eksportu. Umożliwi on zastąpienie w eksporcie dokumentów SAD komunikatami elektronicznymi. »

Resort finansów o preferencyjnej stawce VAT na książki

Aktualizacja: 29.06.2007

Polski rząd rozmawia z Komisją Europejską (KE) w sprawie przedłużenia preferencyjnej stawki VAT na książki - zapewnił w czwartek (29 czerwca) w Sejmie wiceminister finansów Jacek Dominik. »

Doradcy zgłoszą swój projekt

Aktualizacja: 28.06.2007

Krajowa Rada Doradców Podatkowych chce dokonać większych zmian w ustawie o doradztwie podatkowym niż wynikające z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. »

Umowy o pracę nie podlegają VAT

Aktualizacja: 28.06.2007

Osoba fizyczna, która świadczy pracę na podstawie umowy o pracę, nie może być uznana z tego powodu za podatnika VAT, ponieważ nie prowadzi niezależnie działalności gospodarczej. »

O spłacie musi wiedzieć naczelnik

Aktualizacja: 28.06.2007

Aby dłużnik spadkodawcy mógł skutecznie zapłacić swoje długi, musi najpierw zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego. »

Faktury wystawione przed rejestracją można rozliczyć

Aktualizacja: 28.06.2007

Prawo do zmniejszenia podatku należnego o naliczony dotyczy też faktur wystawionych na podatnika i otrzymanych przed jego rejestracją dla celów VAT. »

Rząd chce pozbawić firmy pomocy publicznej

Aktualizacja: 28.06.2007

Po likwidacji funduszy celowych nie będzie możliwości przyznawania firmom pomocy publicznej. Resort finansów nie przewidział żadnego rozwiązania, które pozwoliłoby na wsparcie przedsiębiorstw. Resort skarbu jest przeciwny planowanej likwidacji i zapowiada rozmowy z Ministerstwem Finansów. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK