REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej. Bezpłatne webinarium 15 czerwca

Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej. Bezpłatne webinarium 15 czerwca
Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej. Bezpłatne webinarium 15 czerwca
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Już 15 czerwca 2023 r. odbędzie się bezpłatne webinarium „Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej”. Zapraszamy!

Bezpłatne webinarium „Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej”

Turbulencje w światowej gospodarce spowodowanej pandemią, gwałtownym wzrostem cen energii i paliw oraz wojną w Ukrainie i jej gospodarczymi konsekwencjami spowodowały znaczące pogorszenie się sytuacji przedsiębiorców – do tego stopnia, że wielu z nich traci konkurencyjność i musi szukać sposobów jej przywrócenia.

Nic dziwnego, że znajdujący się w trudnej sytuacji przedsiębiorcy często sami próbują poradzić sobie w obecnych trudnych realiach i poszukują własnego panaceum na wysokie ceny energii i paliw – czy to inwestując w OZE, czy też poszukując efektywnych sposobów zarządzania energią.

Jednocześnie w globalnym biznesie coraz większe znaczenie ma dekarbonizacja – klienci chcą kupować produkty i usługi, których wytworzenie lub dostarczenie miało minimalny wpływ na nasze środowisko. Transformacja energetyczna nabiera przyspieszenia również w Polce, udział generacji wyprodukowanej w OZE szybko rośnie, ale napotyka też na nowe bariery rozwoju.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie: Czy i jaką aktywną rolę w transformacji odgrywają odbiorcy energii?

Autopromocja

Zapisz się na webinarium!

W programie webinarium m.in.:

  1. Rozwój energetyki odnawialnej – jak może wpłynąć na obniżenie kosztów energii?
  2. Jakie są planowane zmiany w zakresie europejskiego rynku energii w związku z projektem modyfikacji Electricity Market Design?
  3. Czy reforma rynku bilansującego zwiększy elastyczność systemu elektroenergetycznego?
  4. Czy i jaką aktywną rolę mogą odegrać odbiorcy przemysłowi i komercyjni na rynku energii? Jakie są wyzwania stojące przed przedsiębiorcami w kontekście kontraktacji energii/inwestycji w nowe źródła?
  5. Co to są programy DSR i jakie korzyści firmy mogą uzyskać już dziś?
  6. Programy DSR w ramach rynku mocy – jakie są korzyści dla systemu elektroenergetycznego?

Niezbędne informacje:

Bezpłatne webinarium „Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej”.

Termin: 15 czerwca 2023, godz. 12:00-13:30.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Eksperci:

Jacek Misiejuk, Prezes Zarządu Enel X Polska Sp. z o.o. Od lat aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego rynku energii. Szczególnym obszarem jego kompetencji jest aktywnie działanie na rzecz uczestnictwa odbiorców w rynkach energii i usług systemowych oraz rozwoju źródeł odnawialnych. Ekspert Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, Członek Eksperckiej Rady ds. Bezpieczeństwa Energetycznego i Klimatu. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze energetycznym, m.in. w STOEN SA, ABB, Alpiq Energy SE, Enel X.

Brał udział w wielu projektach doradczych związanych z rozwojem rynku energii. Bierze aktywny udział w promowaniu i wdrażaniu w Polsce usług Demand Side Response od 2013 roku, od 2017 roku kieruje działalnością w Polsce Enel X, spółki globalnej grupy energetycznej Enel, największego w Polsce i na świecie agregatora DSR (usług redukcji zapotrzebowania przy deficytach mocy).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dominika Taranko, Dyrektorka Forum Energii i Klimatu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), od kilkunastu lat związana z rynkiem energetycznym. Przez wiele lat pracowała w strukturach grup kapitałowych spółek PKN Orlen, Gaz-System i Fortum. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uczelni Łazarskiego, w tym kierunków: MBA Energetyka, Nauki Polityczne i Dziennikarstwo.

Marek Kulesa, Dyrektor biura Towarzystwa Obrotu Energią (od 2004 roku). Absolwent Politechniki Śląskiej (1997), studiów podyplomowych Akademii Ekonomicznej w Katowicach (1998), uczestnik i wykładowca licznych szkoleń, kursów, seminariów z zakresu rynku energii elektrycznej, ciepła, gazu, zasady TPA oraz modeli rynków energii elektrycznej. Od 1997 roku dyrektor, od 1999 wiceprezes, a w latach 2001 - 2005 prezes zarządu w spółce konsultingowej uczestniczącej od 1997 roku w tworzeniu rynku energii elektrycznej w Polsce.
Brał czynny udział w tworzeniu rynku energii elektrycznej i jego zmianach, w opracowywaniu strategii spółek energetycznych (w tym licznych spółek obrotu) i odbiorców na rynku energii. W TOE współpracuje na bieżąco z kluczowymi spółkami obrotu w Polsce. Z ramienia TOE (od 2004 roku) bierze udział w pracach dot. ustawy - Prawo energetyczne i aktów wykonawczych do niej, ustawy o efektywności energetycznej, ustawy o odnawialnych źródłach energii, ustawy o rynku mocy, w pracach dot. nowego modelu rynku energii elektrycznej w Polsce. Autor oraz współautor ponad 200 prac analitycznych oraz licznych referatów i publikacji z zakresu rynku energii elektrycznej, ciepła i gazu.

Szczegóły organizacyjne webinarium: 

Webinarium odbędzie się 15 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 i zakończy się o godz. 13.30. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Ważne

Osoby, które zapiszą się na webinarium, otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. 

Zapisz się na webinarium!

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

Organizatorzy webinarium: INFORAKADEMIA i Enel X

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Kasowy PIT dla przedsiębiorców z przychodami do 250 tys. euro od 2025 roku. I tylko do transakcji fakturowanych [projekt ustawy]

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 24 kwietnia 2024 r. projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ta nowelizacja przewiduje wprowadzenie kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Z tej metody będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, a także ci przedsiębiorcy, których przychody w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Ostatnie dni na złożenia PIT-a. W pośpiechu nie daj szansy cyberoszustowi! Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Obecnie już prawie co drugi Polak (49%) przyznaje, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową. Tak wynika z najnowszego raportu SMSAPI „Bezpieczeństwo Cyfrowe Polaków 2024”. Ok. 20% Polaków niestety klika w linki zawarte w mailu, gdy wiadomość dotyczy ważnych spraw. Jak zauważa Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure – ostatnie dni składania zeznań podatkowych to idealna okazja dla oszustów do przeprowadzenia ataków phishingowych i polowania na nieuważnych podatników.

Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Kontyngent możliwym lekarstwem na cła

Każdy towar o statusie celnym nieunijnym w momencie wjazdu na terytorium UE obciążony jest długiem celnym. Dług ten wynika z unijnych przepisów prawa. Uzależniony jest od kodu taryfy celnej, wartości celnej towaru, pochodzenia oraz zastosowanej waluty dla danej transakcji. Unia Europejska stoi na straży konkurencyjności swoich rodzimych przedsiębiorstw, a to oznacza, że ma wielorakie narzędzia do swojej dyspozycji, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym przedsiębiorcom. Jednym z takich narzędzi jest cło ochronne (odwetowe), którego celem jest ochrona produkcji unijnej przed konkurencją z krajów trzecich. Często cło to występuje z cłem antydumpingowym, którego z kolei celem jest wyrównanie cen rynkowych towaru sprowadzanego z krajów trzecich z towarem produkowanym w UE.

Rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - termin w 2024 roku, zasady [komunikat ZUS]. Jak wypełnić i do kiedy złożyć ZUS DRA lub ZUS RCA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że część płatników składek - osób prowadzących pozarolniczą działalność - musi przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. W dniu 20 maja 2024 r. mija termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., w którym uwzględnione będzie to rozliczenie.

REKLAMA