reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Ulga przy spadkach stała się pułapką

Aktualizacja: 10.03.2008

Od początku 2007 r. najbliższa rodzina jest zwolniona z podatku z tytułu nabytego spadku. Mimo wprowadzenia ulgi, wpływy z tego podatku w 2007 roku są wyższe od wpływów z roku 2006. Źle napisane przepisy powodują, że nie wiadomo, kiedy ulga ma zastosowanie i podatnicy płacą podatek. »

Podatnik może zażądać PIT-11

Aktualizacja: 10.03.2008

Podatnik, który nie otrzymał od pracodawcy PIT-11, powinien na piśmie poprosić go o przekazanie tego dokumentu. Gdy prośba nie pomoże, podatnik musi sam wypełnić zeznanie roczne. »

Będzie więcej czasu na odliczenie podatku naliczonego

Aktualizacja: 10.03.2008

Odliczanie VAT przez okres jednego roku zamiast obecnych dwóch miesięcy oraz ryczałt VAT z limitem przychodów 50 tys. euro chce wprowadzić Platforma Obywatelska. »

MF w sprawie dochodów spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych

Aktualizacja: 10.03.2008

MF określiło znaczenie pojęcia "zasoby mieszkaniowe oraz gospodarka zasobami mieszkaniowymi”. Przytaczamy w całości wspomniane stanowisko MF. »

Gminy zabiegają o podatników

Aktualizacja: 07.03.2008

Gminy i powiaty zachęcają podatników do zameldowania na ich terenie. Samorządy liczą w ten sposób na większe wpływy podatkowe. Dodatkowe wpływy mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. »

Ministerstwo zapowiada ulgę na dzieci studiujące za granicą

Aktualizacja: 07.03.2008

Ministerstwo Finansów chce objąć ulgą prorodzinną również rodziców dzieci, które podjęły naukę na zagranicznej uczelni. »

Więcej podatników obniży podatek

Aktualizacja: 07.03.2008

Podatnik, który zapłacił rolnikowi ryczałtowemu za nabywane produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT RR, będzie mógł odliczyć podatek naliczony. »

PO o podatku VAT: 300 zł ryczałtu dla małych firm

Aktualizacja: 07.03.2008

PO proponuje zmiany w przepisach podatkowych, które uproszczą rozliczanie się z podatku VAT. Firmy, których roczne obroty nie przekraczają 50 tys. euro, będą mogły rozliczać VAT ryczałem w wysokości 300 zł - zapowiedział w czwartek Jakub Szulc (PO). »

Abolicja jest niesprawiedliwa

Aktualizacja: 07.03.2008

Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nad wprowadzeniem abolicji podatkowej dla osób pracujących za granicą. Niestety, każde tego typu rozwiązanie jest niesprawiedliwe. »

Przepisy dotyczące zwolnień celników zostaną złagodzone

Aktualizacja: 07.03.2008

Celnika, który zostanie zwolniony po roku zawieszenia w związku z prowadzonym postępowaniem karnym, będzie można przywrócić do służby. »

Tylko spór z fiskusem podlega wznowieniu

Aktualizacja: 06.03.2008

Osoby lub firmy, które mają niekorzystne orzeczenie sądu administracyjnego w sprawie podatkowej, mogą zabiegać o wznowienie postępowania po wyroku ETS. Skarżyć mogą jednak nie wyrok sądu, lecz decyzję organów podatkowych – czytamy w „Rzeczpospolitej”. »

Brak ulgi na dzieci uczące się za granicą łamie prawo unijne

Aktualizacja: 06.03.2008

Studia dzieci w innych krajach UE wyłączają prawo do ulgi rodzinnej i rozliczenia z dzieckiem. Zdaniem ekspertów przepisy naruszają zasadę swobodnego przepływu studentów w ramach UE. Preferencje powinni zachować rodzice dzieci studiujących za granicą w drodze skierowania. »

Nie wszyscy wiedzą, jak przekazać 1 proc. podatku

Aktualizacja: 06.03.2008

Nie wszyscy wiedzą, jak w tym roku przekazać 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego - alarmują ich przedstawiciele i apelują do telewizji o wyemitowanie komunikatów informujących podatników o nowych procedurach. »

Unia wymusi zmiany w VAT

Aktualizacja: 06.03.2008

Od 2010 roku nastąpią zasadnicze zmiany w VAT w ramach Unii Europejskiej. Nowe propozycje mają ujednolicić opodatkowanie VAT we Wspólnocie. Polska już dziś powinna przygotować zmiany w przepisach, aby zdążyć na czas. »

Chlebowski: PO pracuje nad "ustawą vatowską"

Aktualizacja: 06.03.2008

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że na dzisiejszym posiedzeniu prezydium klubu zostanie przygotowany nowy projekt ustawy o podatku od towarów i usług, tzw. "ustawa vatowska". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama