reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Mniej obligatoryjnych zwolnień

Aktualizacja: 03.03.2008

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Służbie Celnej, która likwiduje obowiązek zwolnienia celnika tymczasowo aresztowanego lub przeciwko któremu wniesiono akt oskarżenia. »

Częściej poprawiamy PIT-y

Aktualizacja: 29.02.2008

W 2007 roku przeprowadzono o 25 proc. mniej kontroli skarbowych. Jednak wpłaty do kasy fiskusa były wyższe o ponad 88 mln zł. Podatnicy 15 razy częściej niż w 2006 roku składali korekty zeznań. »

VAT: źle opodatkowujemy biura podróży i doradców

Aktualizacja: 29.02.2008

Za niepełne wdrożenie unijnych przepisów o VAT dotyczących miejsca świadczenia usług oraz brak zmian w opodatkowaniu biur podróży Polska została upomniana przez Komisję Europejską. »

Eko-podatek od lodówki i telewizora

Aktualizacja: 29.02.2008

Myślisz o kupnie lodówki? Zaplanuj w budżecie 50 zł więcej. Ministerstwo Środowiska chce wprowadzić opłaty, by zmusić Polaków do recyklingu zużytego sprzętu elektrotechnicznego »

Celnicy walcząc o podwyżki zyskają więcej uprawnień

Aktualizacja: 29.02.2008

Celnikom zostaną przywrócone czynności operacyjno-rozpoznawcze. Będą też mogli zatrzymywać osoby, jak w postępowaniach karnych - dowiedziała się GP. »

Nowelizacja ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 29.02.2008

Sejm rozpatrzył wczoraj senackie poprawki do ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. »

Dziś upływa termin na przesłanie informacji PIT-11

Aktualizacja: 29.02.2008

Dziś mija termin, w którym pracodawcy muszą przesłać pracownikom i urzędom skarbowym PIT-11. Jest to informacja o dochodach pracowników i pobranych zaliczkach. Do końca lutego firmy muszą też rozliczyć za 2007 rok pracowników, którzy o to wcześniej wnioskowali. »

Rewolucja w VAT: już po roku ponowne zwolnienie z podatku

Aktualizacja: 28.02.2008

Podatnik, który straci prawo do zwolnienia z VAT albo sam z takiego zwolnienia zrezygnuje, będzie mógł ponownie z niego skorzystać już po roku. »

Nadal 3 proc. na produkty spożywcze

Aktualizacja: 28.02.2008

Stosowanie obniżonej 3-proc. stawki VAT dla produktów spożywczych zostanie przedłużone do końca 2010 roku. »

Abolicja na włosku

Aktualizacja: 28.02.2008

Sejmowi prawnicy ocenili, że projekty PO i LiD dotyczące abolicji podatkowej są niezgodne z konstytucją, informuje "Metro". »

Odsetki podatkowe w górę

Aktualizacja: 28.02.2008

Od dziś stopa lombardowa wynosi 7 proc., co oznacza, że stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych będzie wynosić 14 proc. zamiast dotychczasowych 13,5 proc. kwoty zaległości w stosunku rocznym. »

Olejniczak: podatek Belki zostawić, ale skorygować

Aktualizacja: 28.02.2008

Zdaniem szefa klubu LiD Wojciecha Olejniczaka tzw. podatek Belki, którego zniesienie postuluje premier Donald Tusk, a także klub PiS, jest potrzebny. Według Olejniczaka, podatek należy jednak skorygować tak, by nie dotyczył osób, które mają niewielkie oszczędności. »

Polska kaucja VAT narusza prawo unijne

Aktualizacja: 27.02.2008

Wydłużenie terminu zwrotu VAT dla nowych podatników VAT UE lub jego skrócenie po wpłacie kaucji gwarancyjnej 250 tys. zł narusza przepisy wspólnotowe - uznał rzecznik ETS. »

Bez zwolnień po pomówieniu

Aktualizacja: 27.02.2008

Wniesienie aktu oskarżenia nie będzie skutkowało automatycznym zwolnieniem funkcjonariusza celnego. Obowiązek obligatoryjnego zwolnienia zostanie także zniesiony w wypadku tymczasowego aresztowania. W ustawie o Służbie Celnej nadal obowiązywać będą przepisy umożliwiające zwolnienie na skutek utraty zaufania. »

Globalny skandal podatkowy

Aktualizacja: 27.02.2008

Niemal na całym świecie zaczęło się polowanie na nieuczciwych podatników, którzy ukrywali dochody w Liechtensteinie. Prawdopodobnie przyłączy się do niego także Polska »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama