reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Nowe zasady rachunkowości ubezpieczeń i funduszy

Aktualizacja: 02.01.2008

Minister finansów wydał dwa nowe rozporządzenia. Określono w nich szczególne zasady rachunkowości zakładów ubezpieczeniowych, a także funduszy inwestycyjnych. »

Na czasopisma specjalistyczne nadal obowiązuje zerowa stawka

Aktualizacja: 02.01.2008

Z początkiem roku zmieniono przepisy wykonawcze do ustawy o VAT. Na ich podstawie zerową stawkę nadal będzie można stosować m.in. do czasopism specjalistycznych. »

Limit dla ksiąg różnie liczony

Aktualizacja: 02.01.2008

Limit przychodów, po przekroczeniu którego należy prowadzić księgi rachunkowe, w ustawie podatkowej i rachunkowej jest na tym samym poziomie. Jednak zasady jego liczenia są różne. »

Urzędy przewlekają sprawy

Aktualizacja: 31.12.2007

Organy podatkowe często przedłużają terminy do wydania odwołania. Przypadki załatwiania sprawy nawet kilka miesięcy nie są wyjątkiem. Podatnik może próbować przeciwdziałać opieszałości, ale jest to mało skuteczne. »

Do wniosku trzeba dołączyć kwestionariusz samooceny

Aktualizacja: 31.12.2007

Przedsiębiorcy, którzy będą ubiegać się o certyfikat upoważnionego podmiotu gospodarczego, muszą dołączyć do wniosku kwestionariusz samooceny firmy. »

Rok względnego spokoju podatkowego

Aktualizacja: 31.12.2007

Przypadający dziś ostatni dzień roku kalendarzowego skłania do zastanowienia się, jaki był ten mijający 2007 rok w sferze podatków? Otóż w kończącym się właśnie roku wystąpiła od dawna niespotykana sytuacja - nie było radykalnych zmian w podatkach dochodowych ani nawet ich zapowiedzi. »

Urząd musi tłumaczyć dokumenty

Aktualizacja: 31.12.2007

Organy podatkowe, które skierowały wezwanie o uzupełnienie braków formalnych do holenderskiej spółki, powinny zadbać o tłumaczenie dokumentu. »

Udostępnienie dokumentów podatkowych komornikom

Aktualizacja: 31.12.2007

Obowiązują już zmienione przepisy Ordynacji podatkowej oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. »

W Holandii wypłacany jest zasiłek rodzinny

Aktualizacja: 28.12.2007

Rząd holenderski, mając na uwadze pomoc rodzinie, proponuje wypłacanie zasiłku rodzinnego, którego wysokość zależy od liczby i wieku dzieci. »

Także stare spadki zwolnione są z podatku

Aktualizacja: 28.12.2007

Spadki otwarte po 12 maja 2006 r. również zwolnione są z podatku od spadków. Zwolnienie dotyczy nabywanych spadków przez członków najbliższej rodziny. Jeśli fiskus kwestionował zwolnienie, można odwoływać się od takiej decyzji. »

Darowizny tylko do 31 grudnia

Aktualizacja: 28.12.2007

Do 31 grudnia trzeba przekazać darowizny, które będą uprawniały do dokonania odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym za 2007 rok. »

Od nowego roku zmiany w VAT-R dotyczącym rejestracji

Aktualizacja: 28.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów związanych z rejestracją podatników w zakresie VAT. »

Potwierdzenie nie jest konieczne

Aktualizacja: 27.12.2007

Jeśli korekta faktury nie obniżała obrotu i została złożona w tym samym miesiącu co faktura pierwotna, podatnik nie musi posiadać potwierdzenia otrzymania korekty. »

PIT przesyłamy elektronicznie

Aktualizacja: 27.12.2007

Osoby fizyczne będą od 1 kwietnia 2008 r. przesyłać zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38 drogą elektroniczną. Od 1 stycznia podatnicy mogą występować do urzędów skarbowych o niezbędne zaświadczenia do składania e-deklaracji. Za przyznanie elektronicznego podpisu, który umożliwia składanie zeznań elektronicznych, trzeba zapłacić. »

Wyższy limit już w 2008 roku

Aktualizacja: 27.12.2007

Już w 2008 roku może zacząć obowiązywać nowy, wyższy limit zobowiązujący do prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama