reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Będzie niższy VAT od darowizn żywności

Aktualizacja: 09.07.2007

Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić szczegółową dokumentację potwierdzającą przekazanie żywności na rzecz organizacji pożytku publicznego, będą mogli uwzględnić spadek jej wartości. »

Wzrośnie ulga na dzieci

Aktualizacja: 09.07.2007

Posłowie chcą wprowadzić nowe preferencje podatkowe dla rodzin. Określenie ilorazu rodzinnego byłoby korzystne jedynie dla osób najbogatszych. Większe szanse na realizację ma propozycja podwyższenia kwoty ulgi na dzieci. »

Faktura musi potwierdzać realne transakcje

Aktualizacja: 06.07.2007

Faktura stanowiąca podstawę do realizacji uprawnienia do odliczenia podatku naliczonego musi dokumentować faktycznie wykonaną usługę czy sprzedaż. »

Zwrot podatku można odliczyć

Aktualizacja: 06.07.2007

Przedsiębiorca, który zwrócił rolnikowi ryczałtowemu VAT za zakupione od niego produkty i usługi rolnicze, może kwotę tego zwrotu doliczyć do swojego podatku naliczonego. »

Bez wojewódzkich kolegiów skarbowych

Aktualizacja: 06.07.2007

Sejm uchwalił wczoraj ustawę o zniesieniu wojewódzkich kolegiów skarbowych (WKS). »

Kary dla rolników nawet 10-krotnie wyższe

Aktualizacja: 06.07.2007

Rolnicy mogą spodziewać się nawet 10-krotnie wyższych kar pieniężnych za przekroczenie limitu dopuszczalnej produkcji biopaliw ciekłych na własny użytek. »

Komisja przedłuża nam niższy VAT

Aktualizacja: 06.07.2007

Komisja Europejska zaproponowała, by jeszcze przez ponad trzy lata utrzymać w Polsce obniżone lub zerowe stawki VAT na mieszkania, żywność, książki, czasopisma specjalistyczne i usługi gastronomiczne. Teraz decyzję Komisji muszą jeszcze tylko potwierdzić unijne rządy. »

Wzrośnie zryczałtowany podatek od gier

Aktualizacja: 06.07.2007

44-proc. wzrost stawki zryczałtowanego podatku od gier na automatach o niskich wygranych zakłada projekt, który rozpatrzyła Komisja Finansów Publicznych. »

Powrót samochodów z kratką

Aktualizacja: 06.07.2007

Mali podatnicy bądź rozpoczynający działalność mogą korzystać z jednorazowych odpisów amortyzacyjnych od aut. Podczas badania technicznego wystarczy zadbać, aby kupiony samochód był uznany za pojazd ciężarowy. Zdaniem ekspertów, taka preferencja może przyczynić się do powrotu samochodów z kratką. »

Umowa zwalnia z obowiązku zapłaty podatku

Aktualizacja: 05.07.2007

Otrzymanie w spadku mieszkania od osoby spoza bliskiego kręgu rodziny uprawnia do skorzystania ze zwolnienia podatkowego. Trzeba jednak posiadać umowę. »

CBA nie wniesie oskarżenia

Aktualizacja: 05.07.2007

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie może wnosić i popierać aktu oskarżenia. Nawet jeśli zbierze materiał dowodowy, musi zwrócić się do prokuratora. »

Trudny test dla biegłych

Aktualizacja: 05.07.2007

Niemal 40 proc. kandydatów na biegłych rewidentów nie zdaje pierwszej części egzaminu. »

VAT: zaskakująca propozycja Komisji Europejskiej

Aktualizacja: 05.07.2007

Komisja Europejska ma zaproponować przedłużenie do 2010 roku obecnie obowiązujących, zredukowanych stawek podatku VAT. »

Bezpośredni nadzór ministra wyeliminuje błędy urzędów

Aktualizacja: 05.07.2007

Organy podatkowe nie zawsze radziły sobie z wydawaniem interpretacji. Na potknięcia fiskusa uwagę zwracały sądy administracyjne. Uchybienia dotyczyły niewłaściwego doręczania i uchylania postanowień. »

Dłuższe przedawnienie dla pracujących za granicą

Aktualizacja: 05.07.2007

Fiskus zyska możliwość zawieszenia terminu przedawnienia. Stanie się tak, jeśli ustalenie zobowiązania podatkowego będzie zależało od otrzymania informacji od organów z innego państwa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAAC Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama