REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszyła długo oczekiwana przez księgowych i kadrowych Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Certyfikowane wideoszkolenia dla księgowych i kadrowych to nieograniczony dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów. Dzięki nim nawet najbardziej skomplikowane i kontrowersyjne przepisy stają się jasne. O rozmowę na temat tej innowacyjnej formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprosiliśmy Panią Marzenę Nikiel – Dyrektora Wydawniczego.

Dla kogo przeznaczona jest Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń? Kto ma być jej odbiorcą?

REKLAMA

Autopromocja

MN: Stworzyliśmy Platformę w odpowiedzi na potrzeby księgowych i kadrowych. Platforma jest przeznaczona dla nich do nieustannego dostarczania im wiedzy na temat zmieniających się przepisów, z którymi mają do czynienia na co dzień. Platforma to także serwis, w którym w jednym miejscu księgowi i kadrowi znajdą odpowiedzi na najbardziej skomplikowane zagadnienia podatkowo-rachunkowe i kadrowo-wynagrodzeniowe. Wszystko to podane jest w nowoczesnej multimedialnej formule.

Jakie materiały znajdziemy na Certyfikowanej Platformie Wideoszkoleń?

MN: Wszystkie filmy wideo podzieliliśmy na trzy grupy. Są to WIDEOSZKOLENIA, WIDEOINSTRUKCJE i EKSPERT RADZI.

Wideoszkolenia to zapis realnie przeprowadzonych szkoleń z udziałem wybitnych ekspertów organizowanych przez INFOR SA. Wideoszkolenia podzielone są na odcinki tematyczne. Każdy odcinek to kompleksowa pigułka wiedzy na temat zmian przepisów i rozwiązań problemów prawnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wideoinstrukcje to krótkie filmy animowane, które krok po kroku pokazują, jak wypełnić dokument (na przykład ZUS Rp-7) albo jak dokonać jakiejś czynności (na przykład rozliczyć ulgę z tytułu zakupu kasy fiskalnej).

EKSPERT RADZI to krótka odpowiedź specjalisty na konkretne pytanie, jakie spłynęło do redakcji Certyfikowanej Platformy Wideoszkoleń od użytkowników, bądź wypowiedź wyjaśniająca zawiłość przepisów prawnych w konkretnych życiowych sytuacjach.

Co ważne, każde wideo jest objęte systemem aktualizacji. Użytkownik wie, czy dane szkolenie jest aktualne, czy też zagadnienia omawiane podczas szkolenia należy traktować jako archiwalne.

Jak usystematyzowane są wszystkie produkcje wideo? Jak znaleźć to, czego szukamy?

MN: Cała Platformę podzieliliśmy na kategorie. Są to PODATKI, PRACA i KADRY, OBRÓT GOSPODARCZY, UBEZPIECZENIA, RACHUNKOWOŚĆ FIRM i FINANSE PUBLICZNE. W poszczególnych kategoriach umieściliśmy wideo odpowiadające tematycznie nazwie kategorii. Dzięki temu łatwo zorientować się, w której kategorii szukać rozwiązania problematycznego zagadnienia.

Co jeszcze oprócz wiedzy zawartej w filmach oferuje swoim użytkownikom Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń?

MN: Do każdego wideoszkolenia, wideoinstrucji czy wideo EKSPERT RADZI dołączyliśmy materiały powiązane, z których może korzystać użytkownik Platformy. Materiały te należy traktować jako dodatkowe pomoce dydaktyczne. Są to materiały szkoleniowe prowadzącego szkolenie, porady i artykuły z danego zakresu tematycznego, eporadniki, przepisy prawne, formularze, wskaźniki i stawki, a czasami także audiokomentarz eksperta nawiązujący do obszarów tematycznych poruszanych na szkoleniu. To wszystko sprawia, że każde zagadnienie omówione jest kompleksowo i użytkownik  dostaje całościową informację na dany temat.

Platforma Wideoszkoleń ma w nazwie Certyfikowana. Co to oznacza?

MN: Oznacza to, że po obejrzeniu wideoszkolenia czy wideoinstrukcji każdy użytkownik może rozwiązać test jednokrotnego wyboru dotyczący zagadnień poruszanych w wideo. Po uzyskaniu 80 proc. prawidłowych odpowiedzi można wygenerować i wydrukować imienny certyfikat  poświadczający wiedzę zdobytą po obejrzeniu szkolenia.

Podsumowując, jakie korzyści dla księgowych i kadrowych niesie ze sobą Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń?

MN: Korzyści jest bardzo dużo. Niewątpliwie najważniejszą z nich jest możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych dzięki nowym publikowanym na Platformie szkoleniom. To korzyść nieoceniona, ale są i inne.

Przede wszystkim elastyczność. Można przesłuchać szkolenie w każdym miejscu i w każdym czasie.

Z materiałów umieszczonych na Platformie można korzystać indywidualnie, ale także jeśli zajdzie taka potrzeba można przeszkolić cały dział księgowości bądź kadr.

Nasze wideoszkolenia poruszają najbardziej aktualne zagadnienia i zmiany w prawie dlatego użytkownik Platformy ma stały dostęp do najświeższych zmian przepisów z bezcennym objaśnieniem eksperta.

Po prostu Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń uczy, oszczędza czas i pieniądze, a zdobytą przez księgowych i kadrowych wiedzę poświadcza certyfikatem.

Wypróbuj za darmo Certyfikowaną Platformę Wideoszkoleń. Obejrzyj szkolenie i zdobądź certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pilne! Będzie nowelizacja ustawy o KSeF, znamy projekt: jakie zmiany w obowiązkowym e-fakturowaniu

Ministerstwo Finansów opublikowało długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o VAT, regulujący obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych. Wraz z nim udostępniono również oficjalną „mapę drogową” wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur – KSeF.

Ewidencje VAT oszustów i uczciwych podatników niczym się nie różnią. Jak systemowo zablokować wzrost zwrotów VAT? Prof. Modzelewski: jest jeden sposób

Jedyną skuteczną barierą systemową dla prób wyłudzenia zwrotów jest uzależnienie wpływów zwrotów od zastosowania przez podatnika mechanizmu podzielonej płatności w stosunku do kwot podatku naliczonego, który miałby być zwrócony – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Obowiązkowy KSeF - najnowszy harmonogram MF. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i inne szczegóły

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

Cyfrowe narzędzia dla księgowych. Kiedy warto zmienić oprogramowanie księgowe?

Nowoczesne narzędzia dla księgowych. Na co zwracać uwagę przy zmianie oprogramowania księgowego? Według raportów branżowych księgowi spędzają nawet 50 proc. czasu na czynnościach, które mogłyby zostać usprawnione przez nowoczesne technologie.

REKLAMA

Obowiązkowy KSeF - czy będzie kolejne przesunięcie terminów? Kiedy nowelizacja ustawy o VAT? Minister finansów odpowiada

Ministerstwo Finansów dość wolno prowadzi prace legislacyjne nad nowelizacją ustawy o VAT dotyczącą wdrożenia obowiązkowego modelu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Od listopada zeszłego roku - kiedy to zakończyły się konsultacje projektu - nie widać żadnych postępów. Jeden z posłów zapytał ministra finansów o aktualny harmonogram prac legislacyjnych w tym zakresie a także czy minister ma zamiar przesunięcia terminów wejścia w życie obowiązkowego KSeF? W dniu 31 marca 2025 r. minister finansów odpowiedział na te pytania.

Jak przełożyć termin płatności składek do ZUS? Skutki odroczenia: Podwójna składka w przyszłości i opłata prolongacyjna

Przedsiębiorcy, którzy mają przejściowe turbulencje płynności finansowej mogą starać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o odroczenie (przesunięcie w czasie) terminu płatności składek. Taka decyzja ZUS pozwala zmniejszyć na pewien czas bieżące obciążenia i utrzymać płynność finansową. Od przesuniętych płatności nie płaci się odsetek ale opłatę prolongacyjną.

Czas na e-fakturowanie. System obsługujący KSeF powinien skutecznie chronić przed cyberzagrożeniami, jak to zrobić

KSeF to krok w stronę cyfryzacji i automatyzacji procesów księgowych, ale jego wdrożenie wiąże się z nowymi wyzwaniami, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa. Firmy powinny już teraz zadbać o odpowiednie zabezpieczenia i przygotować swoje systemy IT na nową rzeczywistość e-fakturowania.

Prokurent czy pełnomocnik? Różne podejście w spółce z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jako osoba prawna, działa przez swoje organy. Za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentowanie odpowiedzialny jest zarząd. Mnogość obowiązków w firmie może jednak sprawić, że członkowie zarządu będą potrzebowali pomocy.

REKLAMA

Nie trzeba będzie składać wniosku o stwierdzenie nadpłaty po korekcie deklaracji podatkowej. Od 2026 r. zmiany w ordynacji podatkowej

Trwają prace legislacyjne nad zmianami w ordynacji podatkowej. W dniu 28 marca 2025 r. opublikowany został projekt bardzo obszernej nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. a jedną z nich jest zniesienie wymogu składania wniosku o stwierdzenie nadpłaty w przypadku, gdy nadpłata wynika ze skorygowanego zeznania podatkowego (deklaracji).

Dodatkowe dane w księgach rachunkowych i ewidencji środków trwałych od 2026 r. Jest projekt nowego rozporządzenia ministra finansów

Od 1 stycznia 2026 r. podatnicy PIT, którzy prowadzą księgi rachunkowe i mają obowiązek przesyłania JPK_V7M/K - będą musieli prowadzić te księgi w formie elektronicznej przy użyciu programów komputerowych. Te elektroniczne księgi rachunkowe będą musiały być przekazywane do właściwego naczelnika urzędu skarbowego w ustrukturyzowanej formie (pliki JPK) od 2027 roku. Na początku kwietnia 2025 r. Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe i ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - podlegające przekazaniu w formie elektronicznej na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozporządzenie to zacznie obowiązywać także od 1 stycznia 2026 r.

REKLAMA