IFK poleca: Paczki na Dzień Dziecka - jak zaewidencjonować w pkpir
REKLAMA
REKLAMA
Jeżeli paczki przekazane dla dzieci pracowników zostały sfinansowane ze środków bieżących prowadzonej działalności gospodarczej, nie znajduje tu zastosowania zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 67 updof. W przepisie tym zwolniono z podatku świadczenia rzeczowe otrzymywane przez pracownika od pracodawcy tylko w przypadku, gdy zostały sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
REKLAMA
50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online
Otrzymane przez dzieci pracowników paczki, które zostały sfinansowane ze środków bieżących, będą więc stanowiły dla pracowników przychód ze stosunku pracy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Należy doliczyć wartość takiej paczki (w kwocie brutto) do przychodu pracownika za miesiąc, w którym jego dziecko otrzymało paczkę, i pobrać z tego tytułu zaliczkę na podatek dochodowy.
Wydatki, jakie firma poniosła na zakup artykułów do paczek z okazji Dnia Dziecka, są kosztem uzyskania przychodów. Są to tzw. koszty pracownicze, które w tym przypadku służą zmotywowaniu pracowników do lepszej pracy.
Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jak zaewidencjonować w pkpir paczki przekazane dla dzieci pracowników z okazji Dnia Dziecka" >>
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat