reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Posłowie są przeciwni propozycjom rządu

Aktualizacja: 06.09.2006

Niektóre propozycje rządu dotyczące m.in. likwidacji ulgi dla przedsiębiorców wspierających działalność pożytku publicznego oraz zniesienie uproszczonych wpłat zaliczek budzą kontrowersje posłów. »

Nadciąga podatkowa burza

Aktualizacja: 05.09.2006

Już pierwszego dnia prac nad podatkami posłowie z komisji finansów publicznych ostro starli się w sprawie rządowych planów likwidacji ulgi za darowizny. »

Odszkodowania dla rolników do opodatkowania

Aktualizacja: 05.09.2006

Odszkodowania wypłacane rolnikom za zniszczenie gruntu z powodu budowy rurociągu naftowego podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych - tłumaczy minister finansów. »

Fiskus nie będzie szacował dochodu

Aktualizacja: 05.09.2006

Osobie wykonującej wolny zawód, która nie zadeklarowała dochodu, fiskus go nie oszacuje. Dochód taki potraktuje natomiast np. jako przychód ze źródeł nieujawnionych. »

Ulga sprzeczna z przepisami UE

Aktualizacja: 05.09.2006

Sprawa zniesienia ulgi w CIT dla przedsiębiorców wspierających organizacje charytatywne zdominowała dyskusję przed posiedzeniem sejmowej Komisji Finansów Publicznych. »

Żeby wykonywać zawód trzeba odbyć staż

Aktualizacja: 05.09.2006

Praktykę dla doradców organizuje Ministerstwo Finansów. Stażysta i urząd są zawiadamiani o terminie rozpoczęcia stażu. Strach przed przeciekiem danych ogranicza dostęp do informacji. »

Zwolnienia trzeba określić w ustawie

Aktualizacja: 05.09.2006

Należy ustalić jednolite zasady zwolnienia z podatku od darowizny osób korzystających z pomocy organizacji społecznych oraz fundacji - uważa rzecznik praw obywatelskich. »

Nie będzie dodatkowych ulg dla indywidualnych kont emerytalnych

Aktualizacja: 05.09.2006

Ministerstwo Finansów nie godzi się na dodatkową ulgę podatkową dla oszczędzających na indywidualnych kontach emerytalnych. Powód: nie będzie na to pieniędzy w budżecie. »

Rzecznik o darowiznach

Aktualizacja: 04.09.2006

Rzecznik praw obywatelskich proponuje ustanowienie jednolitych zasad zwolnienia z podatku od darowizny osób korzystających z pomocy organizacji społecznych oraz fundacji - wynika z pisma skierowanego w tej sprawie do ministra finansów. »

CIT w sejmowej komisji

Aktualizacja: 04.09.2006

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpocznie prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. »

Uprzywilejowana pozycja fiskusa

Aktualizacja: 04.09.2006

Organy podatkowe w postępowaniu podatkowym oraz w toku kontroli podatkowych znowu korzystają z dowodów zebranych w toku postępowania karnego lub postępowania w sprawach o przestępstwa lub wykroczenia skarbowe, które nie zostały prawomocnie zakończone. »

Płace do zaksięgowania

Aktualizacja: 04.09.2006

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów, którzy zatrudniają pracowników, muszą uwzględniać wypłacane im wynagrodzenie w kolumnie 13 księgi. »

Można brać udział przez internet

Aktualizacja: 04.09.2006

Do 26 października będą trwały eliminacje do półfinałów konkursu Księgowy Roku 2006. Można w nich wziąć udział m.in. za pośrednictwem strony internetowej. »

Staż adaptacyjny

Aktualizacja: 01.09.2006

Zmieniono przepisy dotyczące zasad odbywania stażu adaptacyjnego i testu umiejętności przeprowadzanych w celu uznania kwalifikacji do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Wydatki na prywatne potrzeby są kwestionowane

Aktualizacja: 01.09.2006

Zaliczenie wydatku do kosztów uzyskania przychodów jest niemożliwe bez dokumentu, na podstawie którego spółka jest zobowiązana do poniesienia tego wydatku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama